Jaką pralkę wybrać ?

Rygan

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Witam serdecznie, proszę o doradzenie pralki do 1500, ale nie tylko w tej cenie, tak w przedziale 1000-1500. Nie znam się na pralkach. Które firmy brać pod uwagę? które się często psują(mam nadzieje, że nie wszystkie w tych czasach :))
Mój brat ma Gorenje W7543L i jest z niej zadowolony już 2 lata i na razie nic się nie psuje. Interesuje mnie też jaka firma gdzie produkuje je. Gorenje pisze, że Słowenia. Ale jak szukam chcąc znaleźć ten czy inny model to bardzo jakoś mało widzę na rynku pralek z tej firmy, albo mało ocen.
Ja mam BEKO WMA642W niby Turcja, ale psuje się, mama ją kupiła w byle jakim sklepie już była poobijana, więc to pewnie dlatego.
Ładowana od przodu, nie chce małej głębokości bo wtedy chyba mało prania zmieści się w bębnie. Bez zbędnych bajerów, nawet nie wiem jakie są
 

berila

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
W tej cenie rozejrzałabym się za czymś od Candy. Aktualnie mam ich pralkę i jestem zadowolona. Candy ma w swoich pralkach nowsze technologie, jednoczesnie nie szaleją z cenami tak wiec spokojne znajdziesz jakiś model w tej cenie. Nie psuje się bo mam juz drugą pralkę tej firmy i ani jedna ani druga nie jest kłopotliwa.

Dowodem na to jest to,że pierwsza pralka nadal działa ale nie u mnie w domu ale u rodziców ( po 8 latach doszłam do wniosku,że potrzebowałam czegoś o większej pojemnośći).
 

lelekitrelek

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja siedziałem w tej branży, polecam Ci elektroluksa z kilku powodów, cena - na avans.pl sobie zajrzyj, dwa jak już minie 20 lat i dalej ją będziesz kochał to części są tańsze :p ogólnie użytowanie proste, a marka jest dobra i renomowana już tyle lat na rynku.
 

agati866

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Każda pralka psuje się w podobnym czasie. Miałam już 3, każda z innej firmy. W sklepi doradzili mi kupić najtańszą (im mniej pierdół i elektroniki tym mniej rzeczy które mogą się popsuć) i żebym dokupiła dodatkową gwarancję. Okazało się, że pralka popsuła się po takim samym czasie jak te droższe a z dodatkowej gwarancji skorzystałam już 2 razy.
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Odświeżam temat bo mam podobne pytanie a nie ma sensu zakłądać nowego. Mamy 3000 złotych i potrzebujemy dużą, wolnostojącą pralkę. Mamy trójkę dzieci, więc pranie robi się często ;) Możecie coś polecić w tej cenie? Im bardziej energooszczędna, tym lepiej :) Celujemy raczej w coś na lata, z długą gwarancją.[/SIZE]
 

wo_jtas1k

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
No jak na lata to na pewno Miele - nie wiem czy 3 kawałki wystarczą ani jak długa jest gwarancja, ale chwalą się wszędzie, że ich pralki testowane są na 20 lat prania, więc powinno Wam wystarczyć :D
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ciekawa opcja z tym Miele. Szczerze mówiąc nie patrzyłem nawet na te pralki, bo byłem pewien, że są poza zasięgiem. Ale w takim układzie chyba jednak się skusze, tylko obgadam sprawę:)
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Sprawdź sobie też Samsungi. W tym przedziale cenowym większość ma już AddWash, moim zdaniem najlepsza funkcja w pralkach (no może na drugim miejscu, po praniu :p)
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
No i teraz dopiero mam zagwozdkę. A już byłam prawie zdecydowana na Miele :D Ale chyba jednak biały kolor będzie mi bardziej pasował do reszty kuchni (w końcu okazało się, że nie zmieścimy jej w łazience :p)
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja używam od jakiegoś czasu pralki Zelmer ZEW 10A10PL https://www.maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-zelmer-zew-10a10pl,28733.htmli jestem bardzo zadowolona. Nie dość, że jest bardzo energooszczędna, bo to najwyższa klasa energetyczna A+++ i dodatkowo posiada system automatyki wagowej, który dobiera odpowiednią ilość wody do wagi prania, to jeszcze posiada wszystkie funkcje jakie powinna mieć pralka i jest w fajnej cenie. Ma 6 kg załadunku, co przy naszej 4-osobowej rodzinie zdecydowanie wystarcza.
 

barrys

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2018
Posty
184
Punkty reakcji
0
Jest bardzo wiele firm ale polecam tutaj zwracać uwagę na funkcje

Automatykę ważenia - dzięki temu pralka jest w stanie dopasować ilość wody do ilości ubrań wrzuconych do bębna
Duża pojemność - pralka powinna mieć przynajmniej 6 kg pojemności tak aby można było w niej pomieścić na przykład koce czy też pościel i inne rzeczy wymagające większego bębna
Klasę energetyczną przynajmniej A+ - dzięki temu pralka będzie o wiele tańsza w użytkowaniu
 

basia801

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2020
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja chcę zmienić pralkę na większa i nie wiem kompletnie jaką firmę wybrać????
 

uncle_sailor

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
39
Punkty reakcji
2
W mojej pralce electrolux perfect care jest funkcja pary, to bardzo przydatne. Prasowania jest duzo mniej, wystarczy dobrze rozwiesić ubrania do suszenia, a też ma program do odświeżania delikatnych tkanin
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Czy ktoś ma pralkę Toshiba? Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu, a pralka ma funkcję prania w zimnej wodzie. Bardzo często robię pranie i to by była dla mnie duża oszczędność prądu.
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
Wwikka, czy Ty masz ten model? https://www.toshiba-lifestyle.com/pl/tw-bl90s2pl/ Bo nad nim się zastanawiam, to pranie w zimnej wodzie mnie przekonuje i jeśli faktycznie tak dobrze się sprawdza, to na pewno się zdecyduję na taki sprzęt.
Ja mam ten model. Pranie w zimnej wodzie sprawdza się bardzo dobrze. Kolory nie blakną, a tkaniny dłużej wyglądają jak nowe. Ja zresztą nawet przy poprzedniej pralce nie prałam nic w wysokich temperaturach. Wszystko też kwestia dobrych detergentów:)
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Ja mam ten model. Pranie w zimnej wodzie sprawdza się bardzo dobrze. Kolory nie blakną, a tkaniny dłużej wyglądają jak nowe. Ja zresztą nawet przy poprzedniej pralce nie prałam nic w wysokich temperaturach. Wszystko też kwestia dobrych detergentów:)
Zdecydowałam się i kupiłam ten model pralki w piątek. Przez weekend było testowanie nowego sprzętu i muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie :) Zwłaszcza ciekawa byłam tego programu prania w niskiej temperaturze - ubrania są naprawdę czyste. Dziękuję za pomoc w wyborze.
 
Do góry