Jaka platforma cyfrowa?

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
No i kupiłem i wyszła jeszcze lepsza promocja. Z tego co widziałem to teraz nawet za 39 zeta są najważniejsze kanały i nsport o którym mówiłem. Nie ma co sobie pluć w brodę ale kierunek „tańsza telewizja” mi się bardzo podoba ;) Pozdrawiam, Michał

Tyle, że to, co kosztuje 36zł w N to tak naprawdę ponad połowa z tego, co jest za 59zł. Na święta najprawdopodobniej wróci promocja Wielka Rewolucja za 48zł.

Co do wyboru platformy, trzeba zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy, a głównymi wyznacznikami są:
- Możliwość odbioru sygnału.
- Warunki dla montażu - Jeżeli blok jest ocieplony i dodatkowo jest to wspólnota mieszkaniowa, można pomażyć o zamontowaniu anteny.
- Cena
- Stosunek ilości kanałów do ceny
- Ilość kanałów HD w stosunku do ceny pakietu
- Warunki sprzętowe - ceny aktywacyjne, koszty za sprzęt antenowy, możliwość serwisowania sprzętu.

Dlatego:
Jeżeli komuś zależy na niewysokiej cenie, nie obchodzą go kanały HD i lubi siatkówkę - Polsat
Jeżeli cena nie gra roli, a jesteśmy zapalonymi fanami Canal+Sport - Cyfra+ (Jakość sprzętu często podlega wątpliwością)
Jeżeli w domu stoi wypasiony TV z funkcją 3D i w sumie jesteśmy w stanie wydać przynajmniej 60zł za Tv miesięcznie - TvN

Jakość odbioru przedstawia się następująco:
1. TvN - Jeżeli parametry anteny nie będą wykazywały przynajmniej 60% (jakości) za nic nie odbierzemy kanałów nawet w zwykłej rozdzielczości.
2. Polsat - Czasza, którą proponuje Polsat jest rozmiarami zbliżona do tej, którą proponują w N, jednakże już na 50% jakości jesteśmy w stanie oglądać kanały.
3. Cyfra - Jak już wisi to działa - Spotkałam się z sytuacją, gdzie przy 30% jakości, dekoder odbierał pełną ofertę kanałową na podstawowym pakiecie.

Gdzieś tutaj czytałam o tym, że nie można brać na próbę...
Istnieje coś takiego, jak 'prawo konsumenckie' - do 10 dni od podpisania umowy, można bez podawania powodu zrezygnować z danego dostawcy i nikt nie może nam niczego zarzucić.
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wybrałam pakiet rodzinny w Telewizji N za 59zł. W nim sporo programów w jakości hd. Kupiłam w N głównie ze względu na VOd. Chyba jako jedyna oferuje tak rozbudowaną wypożyczalnie.
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
też zastanawiałam się nad pakietem za 59 złotych, ale jednak dla mnie było trochę za drogo, i w sumie nie potrzebuje aż tylu kanałów, ale wyszedł w końcu ten za 39zł i wzięłam bez wahania. programów jest naprawdę dużo. mi wystarcza w zupełności ;)) z vod też czasem korzystam
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
No tak, z tym 39 teraz zrobili, dobre rozwiązanie, dla tych co nie oglądają dużo.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
też zastanawiałam się nad pakietem za 59 złotych, ale jednak dla mnie było trochę za drogo, i w sumie nie potrzebuje aż tylu kanałów, ale wyszedł w końcu ten za 39zł i wzięłam bez wahania. programów jest naprawdę dużo. mi wystarcza w zupełności ;)) z vod też czasem korzystam

Jak możesz korzystać z VOD skoro na dekoderze dawanym do promocji za 39 zł usługa ta jest niedostępna?
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
dekoder podkradłam rodzicom z droższego pakietu, bo oni z vod wcale nie korzystają ;)
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Dziewczyny, a czym się różni normalny dekoder od dekodera turbo, bo widziałam w Ence, że teraz jest za 0zł i nie wiem czy się opłaca. A chciałabym sobie kupić nowy pakiet do mojego mieszkania.
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Na turbodekoderze dodatkowo możesz tez oglądać vod i nagrywać programy ;)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Dziewczyny, a czym się różni normalny dekoder od dekodera turbo, bo widziałam w Ence, że teraz jest za 0zł i nie wiem czy się opłaca. A chciałabym sobie kupić nowy pakiet do mojego mieszkania.

Turbo dekoder charakteryzuje się ładniejszym i bardziej funkcjonalnym interfejsem. Jest szybszy i o wiele cichszy od dekodera zwykłego z nagrywarką. Jest tam funkcja gier po podłączeniu do internetu i z tym dekoderem jest możliwość podłączenia multiroom.
 

damianos138

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
257
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Jeśli ktoś uwielbia piłkę nożna to bez wahania cyfra+ no i teraz więcej kanałów hd :)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Popieram wyżej. Cyfrowy Polsat niestety nie spełnia wymagań osób które są miłośnikami sportu a już szczególnie piłki nożnej... i chociaż posiadają w swojej ofercie Polsat Futbol to o niczym nie świadczy. Cyfrowy Polsat ma bogatą ofertę filmową, oraz dokumentalną, bowiem śą na niej wszystkie kanały Discovery oraz National Geographic.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Co do piłki nożnej, to ligę mistrzów chętnie w Nce oglądam, zwłaszcza, że puszczają wszystkie mecze. Pozdrawiam
 

damianos138

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
257
Punkty reakcji
1
Wiek
29
No tak ale na cyfsze + masz więcej meczów bo jest dużo europejskich lig no i jest ich naprawdę sporo :)
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
a myśleliście o tym żeby podłączyć pod TV coś takiego jak sieciowy odtwarzacz multimedialny ? ;)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
a myśleliście o tym żeby podłączyć pod TV coś takiego jak sieciowy odtwarzacz multimedialny ? ;)

Telewizory z rocznika 2011 posiadają w swoim zakresie 'dekoder', dzięki któremu możesz bez problemu podłączyć odtwarzacz multimedialny i bez przeszkód korzystać.
 

dzikaaaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie miałam żadnej wcześniej, ale teraz z rodzicami na poł zamówiłam pakiet za 149 zł z Telewizji N + darmowy dekoder i multiroom. Czekam na dostawę. Zobaczymy jak to będzie.
 

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
To ten ze sporą liczby kanałów hd? 34, o ile pamięć mnie nie myli…. Zazdroszka :) Przyoszczędzę trochę i może też sprawię sobie taki kąsek :)
 

dzikaaaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
No tak! Przecież jak za 149 to wiadomo, że najwięcej. Opcja full :)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
No, a jak wiadomo już niedługo, bo w połowie 2012 roku Cyfra i Nka wchodzą w fuzję. Na jednej platformie i liga mistrzów i liga europejska... Na jednym dekoderze zarówno Canal+ jak i N Premium... Zobaczymy co to będzie i za ile :)
 
Do góry