Jaka lustrzanke wybrac`?

vitspets

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! Jestem zainteresowana kupnem lustrzanki cyfrowej z funkcja video. Mam do zainwestowania okolo 1500-2000 zl. Jestem osoba mloda i chcialabym wydac jak najmniej. Sprzetu bede uzywac glownie z moja kolezanka do nagrywania filmow ktore zostana dodane na youtube, do zdjec z wakacji, natury i ludzi. Zalezy mi na wysokiej jakosci zdjec. Co mi polecicie??

Co sadzicie o Lumix DMC-FZ38 ??
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Witam! Jestem zainteresowana kupnem lustrzanki cyfrowej z funkcja video. Mam do zainwestowania okolo 1500-2000 zl. Jestem osoba mloda i chcialabym wydac jak najmniej. Sprzetu bede uzywac glownie z moja kolezanka do nagrywania filmow ktore zostana dodane na youtube, do zdjec z wakacji, natury i ludzi. Zalezy mi na wysokiej jakosci zdjec. Co mi polecicie??

Co sadzicie o Lumix DMC-FZ38 ??

nie wiem, ale dla mnie funkcja video w lustrzankach to profanacja lustrzanek, one nie są od kręcenia filmów !! :zly:

FZty nie są lustrzankami a kompaktami.

A w cenie 1500-2000 to z funkcją nagrywania cieżko coś znaleźć, jeśli już to coś użwanego eos 550, nikon d90 ?ale to nie ta półka cenowa..

jeśli chcesz koniecznie APARAT do krecenia filmów to kup kompakta z HD.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Tak j/w, kompakt będzie najlepszym wyjściem. Aby kupić lustro które nagra z dobrą jakością i dźwięk i obraz będziesz musiała wydać znacznie więcej. Zainwestuj w kompakta z gwintem i dokup koniecznie statyw. Tanie lustrzanki gubią ostrość przy kręceniu filmu, więc może i jakość będzie odrobinę lepsza, ale co Ci po nieostrym filmie ??
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Jak chcesz koniecznie lustrzankę z funkcją nagrywania filmów, to Sony A33 albo A55, aczkolwiek przekraczają one trochę budżet. Kupowanie lustrzanki tylko do filmów żeby je potem na YT wrzucić jest jednak marnowaniem pieniędzy według mnie. Nikonem D90 i Canonem 500D czy podobnymi dosyć trudno się filmuje z powodu kulejącego AF. W wymienionych Soniaczach AF działa cały czas. Jednak swoje tez kosztuje. Dla takiego zastosowania jak wymieniłaś bardziej zaawansowany kompakt będzie wystarczający.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Aparat jest do robienie zdjęć a nie kręcenia filmów- ale poszukaj tutaj to może coś wybierzesz :)

Jeżeli przyda Ci się ta informacja to proszę o plusik
 
C

compton_style

Guest
Na electro.pl masz Nikona d3100 z podstawowym obiektywem za mniej niż 2000 złotych. To bardzo dobry aparat, myślę,że spełni Twoje wymagania w zupełności, dodatkowo jak na lustrzankę to nie jest droga.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Poszukaj sobie w internecie jakiegoś sklepu który specjalizuje się w sprzedaży aparatów. Kiedyś trafiłem na sklep winmar.pl widziałem że mają tam darmową infolinię, jeśli do nich zadzwonisz to napewno Ci doradza który aparat wybrać.
 

kadet12345

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
111
Punkty reakcji
3
Jeśli chodzi o lustrzanke z możliwością nagrywania filmów to polecam Nikona D90
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Po pierwsze, zgodzę się, że dla autorki zupełnie wystarczającym aparatem będzie kompakt i może właśnie Panasonic (z serii Lumix)

I po drugie -> nieśmiertelna -> ja też na początku nie byłam przekonana do tej opcji video w lustrzanka, ale spójrz ile znakomitych filmów zostało w ten sposób nakręconych :) Może taka jest właśnie nasza przyszłość?
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Po pierwsze, zgodzę się, że dla autorki zupełnie wystarczającym aparatem będzie kompakt i może właśnie Panasonic (z serii Lumix)

I po drugie -> nieśmiertelna -> ja też na początku nie byłam przekonana do tej opcji video w lustrzanka, ale spójrz ile znakomitych filmów zostało w ten sposób nakręconych :) Może taka jest właśnie nasza przyszłość?

No to teraz pojechałeś po całości. Tak tak, będą nas filmować na weselach aparatem cyfrowym typu lustrzanka. To jest nasza przyszłość. Normalnie nic, tylko strzelić sobie kulkę w łeb...

Co do tematu: malwax chcesz filmować, kup sobie kamerę. To jest takie banalne a zarazem trafne stwierdzenie, że nawet mnie poruszyło...
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Bardzo zależy Ci żeby to była lustrzanka?Jeśli tak to faktycznie Sony A55, ale są ponad budżet jaki podajesz. Tez myślę, że kupowanie lustrzanki tylko do filmów to strata kasy, lepiej zainwestuj w jakąś kamerkę albo zwykly kompakt jeśli nie interesujesz się fotografią. Wszystko zależy od potrzeb jakie masz i od celow jakie stawiasz sobie i ekhm... fotografii o ile masz zamiar w ogole ją uprawiac? Jesli nie to odpowiedz znasz.
 

Thornhold

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Wielkopolska
"nie wiem, ale dla mnie funkcja video w lustrzankach to profanacja lustrzanek, one nie są od kręcenia filmów"

Hehe sporo w tym racji. Teraz jednak nawet FF mają funkcje filmowania...
 
N

nataliapom

Guest
Namów koleżankę do nakręcenia krótkiego filmu z płynem do płukania ust i spróbujcie wygrać canona EOS 600D. Wtedy wydasz najmniej, bo prawie nic. Zobacz na pewnasprawa.pl
 
B

bborowka

Guest
Moim zdaniem upieranie się przy lustrzance nie ma większego sensu. To jest duży, ciężki i mało poręczny aparat. Moim zdaniem nie nadaje się na żadne wycieczki i wyjazdy, bo trzeba mieć wtedy jakiegoś tragarza, który będzie to dźwigać :)) Dlatego lepszą opcja są bezlusterkowce, które są wielkości kompaktu i ważą 1/3 tego co lustrzanki. Zdjęcia natomiast wychodzą z tego aparatu porównywalne. Miałam okazję pstrykać na urlopie aparatem Panasonic G1 i szczerze mówiąc nie widzę zbyt wielu minusów w porównaniu z Canonem EOS 600D, którym pstrykała moja koleżanka... :)
 

chufo

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam, mam zamiar kupić siostrzeńcowi aparat. Chłopak robi niesamowite zdjęcia  mając do dyspozycji bardzo prosty sprzęt. Chcę mu zrobić niespodziankę dlatego nie wypytuję go o jakieś  parametry pożądane przez niego. Co byście polecili?
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
zainwestuj w możliwie najtańsze body żeby została Ci kasa na obiektyw lepszy niż ten dołączony standardowo do aparatu. zobaczysz, że prędko przestanie Ci on wystarczać :)
 
S

Sylwia1234

Guest
Ostatnio trafiłam na przyjemny portal gdzie można kupić fajne aparaty w przystępnej cenie lub na raty, zostałam fachowo obsłużona i cieszę się z zakupu do dziś a pracownicy sklepu znają się na rzeczy. Mowa o www.robimytv.pl macie podobne opinie?
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
mnie ten sklep zupełnie nic nie mówi, ale jak już wspominałam - na mnie dobre wrażenie zrobił foto-tip. zresztą to już raczej znany sklep, teraz w dodatku stacjonarny sklep w krakowie otworzyli, więc dla krakusów dodatkowy plus, bo mogą sobie zamówiony sprzęt u nich od razu przetestować.
 
Do góry