Jaka lornetka dla myśliwego?

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Mój tata obchodzi niedługo 50-te urodziny. Jest myśliwym i ogólnie wielkim miłośnikiem przyrody, więc postanowiliśmy kupić mu jakąś dobrą lornetkę. Obecnie ma jakąś starą, ale sam już wspominał, że chciałby ją wymienić.
Na lornetkę zrzucamy się w kilka osób z rodziny, bo zdaję sobie sprawę, że taki sprzęt do tanich nie należy. Problem w tym, że to na mnie spadł wybór i zakup tego sprzętu, a ja kompletnie się na tym nie znam. Czy możecie mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze, jakie lornetki są dobre i gdzie najlepiej kupić tego typu sprzęt?
 
B

borowski

Guest
Może najpierw podaj mniej więcej ten Wasz budżet?
Lornetek różnego typu jest mnóstwo, więc dobrze wiedzieć w jakiej cenie w ogóle szukacie.
Pisałaś o zrzutce rodziny...tylko pytanie czy ta zrzutka będzie wynosiła w sumie 500 zł czy np 5 tysięcy. Także od tego zacznijmy...
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Hm, no w sumie racja. Nasz budżet będzie wynosił między 2,5 a 3 tys. Wydaje mi się, że chyba za te pieniądze da radę znaleźć coś dobrego?
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Pewnie, że da radę ! Za taką kasę to ja Ci polecam zapoznać się ze sprzętem Armasight.
W szczególności zobacz sobie ten model co na zdjęciu.
To jest lornetka noktowizyjna, więc nie byle jaka. Ma pięciokrotne powiększenie i wbudowany oświetlacz podczerwieni o dużym zasięgu. Jak na taki sprzęt jest też dość poręczna.
 

Attachments

  • lornetka-noktowizyjna-armasight-dark-strider-gen-1.jpg
    lornetka-noktowizyjna-armasight-dark-strider-gen-1.jpg
    28,5 KB · Wyświetleń: 0

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Kurcze, dla mnie to faktycznie czarna magia co piszesz :D A gdzie mogę dostać tą lornetkę? I ile ona kosztuje?
 

Olo321

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Lornetka to świetny wybór na prezent dla myśliwego, szczególnie jeśli macie taki budżet, bo wtedy można pomyśleć o czymś porządnym i dobrym jakościowo;) ja niestety takiego budżetu nie miałem, ale swoją lornetkę sobie chwalę, kupowałem w sklepie internetowym tamed.pl mają duży wybór;) taki sprzęt dobrze jest zamówić przez neta, bo wtedy można dostać go za najlepszą cenę;)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
lornetka_bushnell_elite_ED_10x42_widok_z_gory.jpgWybrałaś w końcu coś?? bo przeglądałem właśnie i takiego Bushnella trafiłem
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Czy możecie mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze, jakie lornetki są dobre i gdzie najlepiej kupić tego typu sprzęt?
Taki sprzęt kupujemy w specjalistycznych sklepach np. militaria.pl
O lornetkach warto poczytać tutaj https://www.militaria.pl/lornetki-pytania-odpowiedzi.xml
Warto też na miejscu ze sprzedawcą porozmawiać, powinien doradzić odpowiednio jak się mu powie do jakich celów ma służyć taki sprzęt.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Z tego co widzialem to kolega samoyed wrzucil obrazek do lornetki bushnell elite 10X42. Jak najedziesz kursorem na zdjęcie to się pokazuje cala nazwa.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Dokladnie tak jak napisaleś to jest bushnell za 2 200 z opcja 10x42
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
ale za to można kupić laptopa, iphona albo wiele innych cieakwych rzeczy. jakbym był zapaleńcem polowań lub obsewacji ptaków to pewnie bym tak nie gadał.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
A może Lensolux, wiem że mają tą markę w Shag.pl Generalnie jest to sprzęt najwyższe jakości i dostajesz 10letnią gwarancję

PS> Można też za takie pieniądze przeżyć cały miesiąc albo pojechać na Majorkę ale chodzi o to, że każdy wydaje pieniądze jak chce i jeśli tata się tym interesuj to kupienie mu dobrej jakości sprzetu nie jest moim zdaniem wyrzucaniem pieniędzy w błoto
 

giron

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
może coś z Humvee? miałem kiedyś taki sprzęt, jak dla mnie spoko opcja, na cqb.pl jest kilka modeli, można zawsze popatrzeć
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Bushnellowe modele z serii trophy też są ciekawą propozycją i cenowo ładnie wyglądaja.
 
Do góry