Jaka kurtka na jesień/zimę w góry?

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Nie sugerowałbym się tylko i wyłącznie firmą jeżeli chodzi o wybór kurtki,a bardziej skupił na faktycznej jakości wykonania, bo to jest przecież najbardziej istotną kwestią. Pytanie nr 2: czy istnieje coś takiego jak nieprzemakalna kurtka w ekstremalnych warunkach pogodowych? Ja jeszcze takiej nie znalazłem.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jakie mają temperatury komfortu?
Zawsze jak to widzę to próbuję to jakoś rozszyfrować o co chodzi z tymi temperaturami ale nie do końca rozumiem, ale po prostu przepisze
Max. temp to 24
comf.temp to 17
a minilamna to 12
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Menua napisał:
Nie sugerowałbym się tylko i wyłącznie firmą jeżeli chodzi o wybór kurtki,a bardziej skupił na faktycznej jakości wykonania, bo to jest przecież najbardziej istotną kwestią. Pytanie nr 2: czy istnieje coś takiego jak nieprzemakalna kurtka w ekstremalnych warunkach pogodowych? Ja jeszcze takiej nie znalazłem.
Właśnie najczęściej jakość wyrobu idzie za firmą, która dany wyrób wytwarza. Oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły, ale przy sprzęcie outdoorowym jeszcze się nie spotkałem z takowym. Co do nieprzemakalności to oczywiste jest że jak wpadniesz na oberwanie chmury to raczej żadna kurtka CIę nie uratuje. Może połączenie kurtki z taką peleryną https://www.militaria.pl/helikon/ponczo_helikon_black_po-mus-po-01_p12078.xmlda lepszy efekt

kotka10 napisał:
Jakie mają temperatury komfortu?
Zawsze jak to widzę to próbuję to jakoś rozszyfrować o co chodzi z tymi temperaturami ale nie do końca rozumiem, ale po prostu przepisze
Max. temp to 24
comf.temp to 17
a minilamna to 12
Chodzi o temperaturę zewnętrzną powietrza przy której odczuwalna temperatura w śpiworze jest komfortowa dla ciała
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Właśnie najczęściej jakość wyrobu idzie za firmą, która dany wyrób wytwarza. Oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły, ale przy sprzęcie outdoorowym jeszcze się nie spotkałem z takowym. Co do nieprzemakalności to oczywiste jest że jak wpadniesz na oberwanie chmury to raczej żadna kurtka CIę nie uratuje. Może połączenie kurtki z taką peleryną https://www.militari...o-01_p12078.xmldalepszy efekt

Mnie zastanawia czy nie jest mega duszno pod takim ponczo, pewnie można się nieźle zlać potem mając to przed dłuższy czas na sobie..
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Mnie zastanawia czy nie jest mega duszno pod takim ponczo, pewnie można się nieźle zlać potem mając to przed dłuższy czas na sobie..
Te poncza ją wykonane z nylonu rip stop więc nie sądze żeby było aż tak źle. poza tym temepratura podczas deszczu jest również niższa. Możesz kupować jakieś folie, ale według mnie takie ponczo jak to z militariów beddzie lepszym wyjsciem
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Te poncza ją wykonane z nylonu rip stop więc nie sądze żeby było aż tak źle. poza tym temepratura podczas deszczu jest również niższa. Możesz kupować jakieś folie, ale według mnie takie ponczo jak to z militariów beddzie lepszym wyjsciem
Jak masz obawy to po prostu pod te ponczo odzież termo i nie powinno być jakiś niespodzianek z potem
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
to też jest jakiś pomysł, ale często masz jeszcze wierzchnie odzienie jak kurta czy bluza. Jak bluza może byc jeszcze termo https://www.militari...-001_p78142.xmltakkurtka to już nie sądzę
W sumie spoko pomysł z tą bluzą termoaktywną, ale nie lepiej zainwestowac w softshell ?
 

Entity

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
w sklepie 4F kupisz każdego rodzaju kurtkę na takie wyprawy w góry. Kiedyś sam miałem i była spoko, posiada dodatkowe membrany co sprawia, że trzyma całe ciepło i nie jest wcale taka gruba.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
W sumie spoko pomysł z tą bluzą termoaktywną, ale nie lepiej zainwestowac w softshell ?
A pod softshell co? sama odzież termo? Nie jest zbyt zimno?
 

PentagonTactical

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
15
Punkty reakcji
0
Nie tylko w tym sklepie, akurat jeżeli chodzi o wybór kurtki w góry czy na zimę to koszt takiej dobrej aby nie przesadzić z firmą czy marką- oscyluje wokół 300-600zł. droższej moim zdaniem nie ma sensu kupować.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
PentagonTactical napisał:
Nie tylko w tym sklepie, akurat jeżeli chodzi o wybór kurtki w góry czy na zimę to koszt takiej dobrej aby nie przesadzić z firmą czy marką- oscyluje wokół 300-600zł. droższej moim zdaniem nie ma sensu kupować.
Jeżeli ktoś szuka jeszcze lepszej jakości i go stać to na pewno zapłaci. Ja za to poluje na okazje i przeceny żeby dać jeszcze mniej niż te 300zł. W militariach często mam taką możliwość zeby skorzystać z różnych rabatów jak ten np. militaria.pl/under_armour/koszulka_termoaktywna_under_armour_heatgear_compression_black_k_r_1257468-001_p44724.xml:)
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Jeżeli ktoś szuka jeszcze lepszej jakości i go stać to na pewno zapłaci. Ja za to poluje na okazje i przeceny żeby dać jeszcze mniej niż te 300zł. W militariach często mam taką możliwość zeby skorzystać z różnych rabatów jak ten np. militaria.pl/under_armour/koszulka_termoaktywna_under_armour_heatgear_compression_black_k_r_1257468-001_p44724.xml:)

To fakt, przeceny są nieraz zbawienne :D A co do koszulki, to masz ją może? Jak się sprawdza w praniu ?
Volian napisał:
A pod softshell co? sama odzież termo? Nie jest zbyt zimno?
wydaje mi się że wystarczy :) Jak jest wszystko dopasowane to powinno być ok, a ja mega zimno to polar można założyć jeszcze i wtedy jest już w ogóle cacy.

A Tak trochę z innej beczki, co sądzicie o nożach ColdSteela? Macie? Polecacie ?
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
To prawda, ale pod warunkiem że wszystko masz dobrze, odpowiednio dopasowane i chodzi zarówno o kurtkę jak samą odzież i bieliznę pod nią, zdecydowanie warto dołożyć i wybrać termoaktywną. Co do rabatów to teraz poza sezonem mas zje również w dobrych sklepach internetowych, wystarczy tylko poszukać.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
To fakt, przeceny są nieraz zbawienne A co do koszulki, to masz ją może? Jak się sprawdza w praniu ?
Firma ma bardzo dobrą opinię, więc na pewno nic się nie dzieje w praniu, jednak jest troszkę droga dlatego warto zwrócić uwagę na odzież od helikona



mymyk napisał:
wydaje mi się że wystarczy Jak jest wszystko dopasowane to powinno być ok, a ja mega zimno to polar można założyć jeszcze i wtedy jest już w ogóle cacy.
na szczęście paskudne mrozy już poszły w niepamięć i teraz można się skupić na szortach, czapkach czy koszulkach letnich



mymyk napisał:
A Tak trochę z innej beczki, co sądzicie o nożach ColdSteela? Macie? Polecacie ?
no jedne z lepszych z noży, wiadomo cena ceną ale za jakość trzeba płacić,
 
Do góry