Jaką książkę mógłbym przeczytać ?

Cinek00

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,
od jakiegoś czasu rozpocząłem czytanie różnego rodzaju książek.
Lubię książki o tematyce: historycznej (szczególnie II wojna światowa, ale nie tylko), ekonomia, gospodarka, problemy społeczne, religijne, filozofia. To również tematy które bardzo lubię.

Przeczytałem dotychczas:
1. "Dlaczego toniemy czyli jeszcze nowsze średniowiecze" Lecz Jęczmyk
2. "Droga wojownika" Opis twórcy GROM-u gen. Sławomira Petelickiego
3. "Początek Nowej Ery 2013" Igor Witkowski
4. "Twierdza Szyfrów" Bogusław Wołoszański
5. Aktualnie czytam " Nowa Prawda o Wunderwaffe" + Suplement Igora Witkowskiego

Chciałem poszerzyć swoją nikłą wiedzę na temat okresu II Wojny Światowej, ale wybór programów, filmów, artykułów i książek na ten temat jest tak obszerny i różnorodny, że aż głowa człowieka boli. Poza tym książki ś również bardzo drogie. Ja zazwyczaj kupuję nowe egzemplarze.

To co przykuło moją uwagę i dlaczego:

1. "Kod Hitlera. Część 1 i 2", ponieważ spodobały mi się powieści po przeczytaniu "Twierdzy szyfrów". Cena jest nawet przystępna. Igor Witkowski

2 ." Źródła kreatywności. Nowe spojrzenie" Igor Witkowski. Sam już nie wiem...

3. Jak już mówiłem wcześniej chciałbym poszerzyć wiedzę na temat II wojny Światowej. To może mógłby kupić 2 książki jednocześnie. Wiadomo jeden autor nigdy nie ma stuprocentowo obiektywnego spojrzenia. Minus jest taki że książki są bardzo drogie.
- "Druga wojna światowa" Antony Beevor
- "Europa walczy 1939-1945" Norman Divens

Jak już mówiłem tego jest ogrom ...

4. "Prototypy samolotów bojowych i zakłady lotnicze" Malak Edward. Sam nie wiem dlaczego ta książka przykuła moją uwagę.

5. "D-Day. 6 czerwca 1944" Ambrose Stephen E. tutaj także mam wątpliwości ponieważ jest także książka
"D-Day. Bitwa o Normandię" Antony Beevor. Która lepsza?

6. "Fortyfikacje Trzeciej Rzeszy" Kaufmann J.E., Jurga Robert M. to takie nawiązanie do Witkowskiego

7. "Tamten okrutny wiek" Bogusław Wołoszański, ponieważ lubię jego programy w TV i w Radiu ZET.

8. "Światło i dźwięk. Moje życie na rożnych planetach" lub "Nowe Średniowiecze" Lecha Jęczmyka.

Co możecie mi poradzić. pokazałem kilka wybranych przez zemnie dróg i moją czytelniczą przeszłość. Oczywiście cały czas jestem otwarty na jakieś nowe kierunki.

Z góry dziękuję za pomocne wypowiedzi.
Pozdrawiam !
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
To co prawda typowa beletrystyka ale chyba powinna Cię zaciekawić - E.E.Schmitt Przypadek Adolfa H. To są dwie równocześnie opowiadane historie, które zaczynają się od tego, jak Adolf H. aplikuje do ASP. Jedna z nich (mniej lub bardziej oparta na faktach) opowiada o tym jak była a druga co by było gdyby się jednak dostał
 

glow

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
[SIZE=small]obczaj sobie „Troje” S.Lotz, ja narazie zdobyłam fragment ale jest mega, thriller z motywem katastrofy i elementami paranormalnymi, coś dla miłośników grozy i serialu Lost ;) [/SIZE]
 

antek02

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
'The Flag of Our Fathers' (Sztandar chwały)
'Byłem asystentem doktora Mengele'
Biografia Hessa

'Paragraf 22' - Heller (fantastyczna! :) )
 

navigator45

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
polecam książkę: "Obłęd'44 czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie" P. Zychowicza.

"Apogeum tego obłędu była decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK"

źródło: http://xiegarnia.pl/ksiazka/?ISBN=978-83-7818-441-6
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
a może coś z książek akcji? Mnie się bardzo podobała U progu zagłady, wiesz książka o kulisach zamachu terrorystycznego. Są nagłe zwroty akcji, dużo się w niej dzieje, bardzo dobrze się ją czyta
 

ciszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jedną z lepszych powieści jaką miałam okazję przeczytać jest Oczyszczenie A. Millera myślę, że i Tobie się spodoba.
 

Dorota Ewa Kowal

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
a co powiesz na to: xiegarnia.pl/artykuly/wielka-postmodernistyczna-powiesc-wiktorianska/ - myślę, że taka rozbudowana powieść ci podpasuje
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wołoszański to koniecznie:)
Ale jego wydawnictwo "Sensacje XX wieku" - mają świetne pozycje.

Polecam jeszcze Grzesiuka, wszystkie 3 pozycje.
 

Dzonnybravo

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Polecam Paragraf 22 - w świetny sposób wyśmiewa bezsens wojny i armii jako instytucji. Trzeba podejść do niej z dużym dystansem i przymrużeniem oka, ale naprawdę warto!
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
myślę, że ci się spodoba House of cards, mnie zachwyciła, nie mogłam się oderwać, jest dobrze napisana, ma świetną fabułę i ciekawe postaci.
 

Nora Suarez

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2015
Posty
22
Punkty reakcji
1
"Jak złapać rosyjskiego szpiega" Naveed'a Jamali. Ksiażka o tematyce wojenno-kryminalnej, wydaje mi się, że jest godna polecenia.
 

sweetdevil

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Fynf und cfancyś Michała Witkowskiego, moim zdaniem jest super. Przez cierpki dowcip pokazana szarość lat 90-tych, moim zdaniem super.
 

Larx

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
Polecam przeczytać serię Zdobywca - jest to seria o życiu i podbojach Genghis Khana, stworzył on naprawdę wielkie imperium a jego droga do władzy była naprawdę imponująca. Pierwszy tom wydany jest w polsce pod tytułem Wilk ze stepów lub Narodziny imperium.
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja również polecam Indygo i Cyjan Camille Gale.. Poza tym wszystkie paranormalromance czyli serię Miłość na kołku Kerrelyn Sparks, serię o sukubie Richelle Mead, serię Strażnicy Wieczności Aleksandry Ivy, serię Rasa Środka Nocy Lary Adrian, seria Karpatianie Christine Feehan

Ogólnie naprawdę super jest seria Dworów od Sarah Maas:

https://www.gwfoksal.pl/

Która jest dostępna w wydawnictwie Foksal.
 
Do góry