Jaka kosiarka do ogrodu?

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
być może i wygląda na zabawkę, ale zabawką nie jest. Ten sprzęt alko jest fajny i może być bardzo dobrym rozwiązaniem, ale wiesz wybór takiego sprzętu zależy też od tego, jaki mamy teren, bo nie wszędzie się spradzi tego typu traktorki są dobre, ale do dużych działek i dużych powierzchni.
 

Rustyfka

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Mój mąż chce kupić kosiarkę Stiga Collector 48 B. Czy jest to wystarczająco dobry sprzęt? Najważniejsze, że zbiera do kosza i nie trzeba grabić.

images_thumb_10206_270_200_resize.jpg
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Najsolidniejsze są kosiarki spalinowe, najwięcej wytrzymują. Sam posiadam kosiarkę Stiga Combi SQ B. Ani razu jeszcze nie miałem z nią żadnej awarii, no ale to sprzęt z górnej półki od renomowanego producenta.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
A my od wielu lat dajemy radę z ręczną na linkę. Najfajniej jednak 'kosi' się kosą:)
 
B

Bartoszcze

Guest
Stigi są dobre, Makity, od siebie polecam też Bosche, bo sam korzystałem z elektryka (taki jak tu). Ogólnie warto też sprawdzić, czy taka kosiarka może kosić brzegi, to nam ułatwi prace w przyszłości ;) ale z drugiej strony pamiętam, ze jako dzieciak pomagałem tacie kosić zwykła kosą i nie było płaczu ;_)
 

cxorter

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
wszystko zależy ile jest tej trawy, jeśli to mały ogród to elektryczna będzie tańsza i dłużej pracuje. Natomiast przy większych powierzchniach pozostaje spalinowa, a przy jeszcze większych możesz szukać czegoś większego na gielda-rolna.com/maszyny-rolnicze/kosiarka/ lub zamieścić darmowe ogłoszenie
 

krzewyozdobne

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Najlepszym wyborem będzie spalinowa, samojezdna - o ile oczywiście powierzchnia trawnika jest wystarczająco duża.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
w naszym ogródku bardzo dobrze radzi sobie ryobi, mamy elektryczną, spoko sprawa, bo jednak jest bardziej cicha od spalinowej i na małą powietrzchnię jak najbardziej się nadaje, poręczna, lekko się prowadzi, jak facet nie ma czasu to sama nią koszę, dobrze zbiera ścieta trawę i też kosz jest pojemny
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
marcydarcy napisał:
w naszym ogródku bardzo dobrze radzi sobie ryobi, mamy elektryczną, spoko sprawa, bo jednak jest bardziej cicha od spalinowej i na małą powietrzchnię jak najbardziej się nadaje, poręczna, lekko się prowadzi, jak facet nie ma czasu to sama nią koszę, dobrze zbiera ścieta trawę i też kosz jest pojemny
Też jestem tego zdania :) Plusem tego typu kosiarki jest to, że i dziecku (w odpowiednim wieku) można ją dać i niech młody uczy się dbania o to, co jego ;)
 
Do góry