Jaka jest współczesna sztuka ?

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Witam,
chciałbym się dowiedzieć jakie wg Was są dziś sztuki wizualne [biorąc pod uwage ostatnie 10 lat!!] CO sądziecie o nowoczesnych nurtach w sztuce itp ?
 

afi567

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kingstone
Cześć ja jestem nowa i tak wchodzę i od razu ciekawy wątek się nawinąl tylko jakoś mało piszą,ale to się rozkręci. Pytasz o sztukę współczesną 10 lat wstecz,ale ona obejmuje juz wczesniejsze lata i ja jestem fanką radosnej pop-art'owej twórczości z lat 60-tych, tutaj Warhol, Wesselmann Lichtenstein, po prostu to uwielbiam. Fantastyczne prześmiewanie otaczającej skomercjalizowanej rzeczywistości. Niby puszka Campbella to nic,a jednak tyle. To moim skromnym,a jesli chodzi o całkiem aktualne dzieła to fascynuje mnie sztuka tego gościa (damn,jak jego godnosc?) który odkupuje ciało człowieka, gdy ten juz nie zyje (znaczy sie zaprzedanie nastepuje za jego zycia ;-) ) a potem dosłownie karczuje takie ciało odziera ze skóry i robi jakby makiety ludzi, nie wiem sama jak to opisac! jak znajde to podam link. a Ty czym się interesujesz,bo zaczynając wątek pewnie masz coś ciekawego do powiedzenia a ja słucham :D
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
WIem o kogo Ci chodzi :D
Ten wątek ma Mi troche pomóc napisać prace na WOK. Liczy sie dla Mnie ostatnia dekada [tak proffesor kazał :/]. Nie wiem zabardzo co napisać, bo Mnie też fascynuje pop-art. Raczej sztukami wizualnymi zbytnio się nie interesuje wole muzyke. A z nowoczesne sztuki hmm... ciężko ciężko. Od dzieciństwa interesowała Mnie architektura. Zawsze pytania "Jak to jest zbudowanie" "A dleczemu tak" itp. Z tego co obserwuje dzisiaj to dom architektury praktycznie nic nowego nie wniesiono :(
 

afi567

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kingstone
ooo to masz fantastyczny gust skoro uwielbiasz pop-art :D
jesli chodzi o sztukę współczesną polecam blog: http://art.blox.pl/html
poza tym to zagadnienie niełatwe,jesli chodzi o ostatnie 10 lat,ale sądzę,ze coś sie znajdzie. przy chwili czasu poszukam, ale ogólnie to w necie na pewno coś jest!
i mysle,ze architektura cały czas ewoluuje innowacyjne rozwiązania, łączenie różnych materiałów budowlanych- to jest jakiś postęp choc nie na taka skale jak np. w Baroku itp.

(i sorry za off-top,ale czemu piszesz o sobie z wielkiej litery? "Mi" "Mnie"... jestes bogiem? :D )
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Nie szukam na necie do profesor za to gałki stawia :/ A Ja za bardzo WOKu nie lubie :/ Prace mam na poniedziałek więc będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)

@afi
pisze "Tobie, Mi, Was, Mnie" itd z dużej bo tak sie przyzwyczaiłem ;) I nie tylko o Sobie :D
 

afi567

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kingstone
hmm to już się zgłaszam po czasie,miałeś pracę wczoraj oddac,bodajze? ja teraz taka zakręcona,ze nawet sie nie rozejrzalam,a o net jako zrodlo wiedzy chodzilo mi o naprowadzenie na pewnych tworcow nie przepisywanie ze stronek ;-) i ze sztuką wspolczesna to jednak jestem na bakier, ostatnio to odkrywałam uroki malarstwa romantycznego,więc... poza pop-art' to ja ni wiem. pozdrawiam :D
 
Do góry