Jaka jest Wasza ulubiona czekolada?

  • Thread starter Kaja Metrowska
  • Rozpoczęty

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Wszystkie rodzaje Milki, nie ma lepszej komercyjnej, bo nie liczę tych w profesjonalnych cukierniach, których nigdy nie jadłam :)
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Ja lubię wszystkie prócz gorzkiej, a najbardziej lubię z nadzieniem truskawkowym. Zawsze jak zjem gorzką czekoladę to tak mnie potężnie boli brzuch, że klika razy mało nie zemdlałem, obraz mi się rozmył, słuch zanikł. Prawie jak po Mocarzu.
 
A

amalane

Guest
Olanzapine napisał:
Wszystkie rodzaje Milki, nie ma lepszej komercyjnej, bo nie liczę tych w profesjonalnych cukierniach, których nigdy nie jadłam :)
Ja jadlam te w profesjonalnych cukierniach ale szczerze powiedziawszy to nie rozróżniam tych komercyjnych od tych profesjonalnych. No może poza ceną bo takie czekolady potrafią być bardzo drogie. Ja obecnie wcinam sobie do kawy czekoladę Jedyna Wedla. Czekolada jest dość gorzka ale nie tak bardzo jak inne. Zawiera w sobie dużą ilość kakao oraz dobrze komponuje się z kawą. Lubie sobie zjeść jedną czy dwie kosteczki z rana dla poprawy humoru ( no i dla odżywienia swojego mózgu bo w końcu cukier to dla niego paliwo).

Ta z nadzieniem truskawkowym jest ok ale dla mnie trochę za słodka.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Taka czekolada w takiej typowo czekoladowej kawiarni moim zdaniem będzie lepsza. I to chyba nawet nie chodzi o atmosferę kawiarni, bo kiedyś dostałam pralinki z kawiarni Wedla i potem takie sklepowe czekoladki mi nie smakowały przez jakiś czas.
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Uwielbiam połączenie czekolady z miętą :) Lubię czekoladki i czekolady z nadzieniem miętowym.
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
Lubię ostre rzeczy, a co do czekolady to ulubiona to
lindt_chill_13.jpg
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Próbowałem kiedyś tej czekolady z chili ale mi akurat nie przypadła do gustu. Jak dla mnie za mocne wrażenia smakowe :p Było to jednak kilka dobrych lat temu, jak wiadomo smak sie zmienia tak wiec moze na dniach znowu się przełamię ( jak akurat będę miał jakąś możliwość).
Jedyna czekolada z dodatkiem nietypowego smaku jaka mi podpasowala to karmellove z dodatkiem słonych orzeszków. Karmel i sól dobrze ze sobą współgrają ( latem kupowałem również lody o tym smaku - nasza lokalna cukiernia w Lublinie dawała taką opcję).

Świetna jest również deserowa czekolada Jedyna. Kupuję ją sobie od kiedy pamiętam i jej smak przez lata zupełnie się nie zmienil.
 

olwiakowalska

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie najlepszą czekoladą, jest czekolada milka truskawkowa, dosłownie niebo w gębie !!! Uwielbiam :)
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Gorzką również lubię :) Chociaż pamiętam, ze jako dziecko nie znosiłam tej czekolady i zawsze jak od kogoś ją dostawałam to byłam zła, że nie jest to czekolada mleczna albo moja ulubiona wtedy nadziewana truskawkami :D
Aktualnie czekoladę gorzką coraz bardziej doceniam. Szczególnie,że tyle się mówi o jej zdrowotnych właściwościach. Dla serca oraz dla naszego dobrego samopoczucia ( generuje wytwarzanie endorfin w mózgu czyli słynnych hormonów szczęścia).
Najlepsza jest moim zdaniem ta wedlowska:
1515056_830396710405171_2049694692_n.jpg
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Ja grzeszę Milką oreo, ale tylko tą małą, duża jest już inna i mi nie smakuje. :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Też mam słabość do oreo... Ale na razie ją ograniczam, żeby nie wyglądać jak pączuszek.
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
najlepsze czekolady ma lindt . A jesli chodzi o ciasta , to najlepsze ktore znam to z cukierni Sweet Home w Warszawie . Pyszne ciasta i torty, z naturalnych składników .Nie czuć sztuczności
 
Do góry