Jaka jest Wasza ulubiona czekolada?

  • Thread starter Kaja Metrowska
  • Rozpoczęty
K

Kaja Metrowska

Guest
Hejo ! Czy są tutaj jakieś czekoladomaniaczki takie jak ja? Jaka jest Wasza ulubiona czekolada?
Znacie może jakieś smaki, które warto jest wypróbować ? Może sie tutaj podzielimy?
Sama ostatnio spróbowałam czekolady z chili. No nie powiem - bardzo oryginalny smak , warto jest spróbować. O ile mojemu mężowi smakowała to mi jakoś nie przypadła do gustu.
Sama lubię nadziewaną z truskawkami chociaż najbardziej uwielbiam tradycyjną deserową czekoladę Jedyną Wedla. Jedna czy dwie kosteczki zawsze poprawia mi humor.
 
K

konwalia78

Guest
Mnie smakują wszystkie prócz gorzkiej. Najbardziej lubię mieszane : czyli białą i brązową w jednym z dodatkiem kawy.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Nussbeisser (uzależnienie powróciło) i Milka z ryżem.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Byleby nie biała bo ta smakuje jak mydło (nie żebym kiedykolwiek jadła mydło ale tak sobie to wyobrażam ;) )

Przede wszystkim lubię z orzechami. Ostatnio moją ulubioną jest Milka z karmelem i orzechami.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Amber napisał:
Byleby nie biała bo ta smakuje jak mydło (nie żebym kiedykolwiek jadła mydło ale tak sobie to wyobrażam ;) )
Otóż to. Mało tego "biała czekolada" nie zawiera w ogóle kakao tylko tłuszcz, więc ja bym tego czekoladą nie nazwała.
Najbardziej chyba lubię zwykłą milkę i wedlowską, ale te z dodatkami też są ok chociaż podnoszą ich kaloryczność i są bardziej niezdrowe. Niektóre gorzkie mi nie smakują, ale jest taka jedna z nadzieniem wiśniowym, którą bardzo lubię.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Ja tam generalnie wolę chipsy, ale ostatnio zakochałam się w milceOREO. :zakochany:
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
może nie jestem maniakiem :) ale lubię raz na jakiś czas zjeść parę kostek czekolady nie tylko ze względu na smak ale i magnez :D moja ulubioną jest milka a jaka ? obojętnie :D byle MILKA
 

Anonim23

Bywalec
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
223
Punkty reakcji
30
Mi bardzo smakuje czekolada Wawel mleczna z ciasteczkami ^_^
 
V

Vaffik

Guest
Dużo za jednym machem wcisniecie czekolad?
Pytam - bo ze mną chyba jest cos nie tak. Wczoraj oglądałem piekielną kuchnię i w czasie programu wcisnąłem jedną od Nussbeisser'a. Wcisnąłem michę pomidorowej i po niej tak do końca programu docisnąłem 4 sztuki mleczne z orzeszkami + jednego dużego edelmarcypana.
Żona w tym czasie ogołociła pół tabliczki i resztke wcisnąłem ja tuż przed zgaszeniem światła :)
Od razu powiem że z cukrzycą nic współnego nie mam tylko jakąś dziwną chorobę na słodkie w mega ilościach. Nie mam nadwagi, waże 100kg i mam około 188cm wzrostu tyle że jem w michach a nie na talerzach. Na obiadek 1 pierś, dwa udka, 2kg kartofli, surówka i po 5 minutach dopcham jeszcze czekoladą.
Chyba to wszystko jest nienormalne, co?
Tyle że u mnie jest problem w tym że ja od 10lat jem raz dziennie. Zawsze między 20-22 zjadam wszystko co powinienem był zjeść za dnia. Rano kawa i paczka fajek.
 
V

Vaffik

Guest
Ta gorzka jest chyba w brązowym opakowaniu. Ja biorę tej samej firmy ale zielone z orzeszkami.
 
W

wiki9969

Guest
RainQueen napisał:
Ja tam generalnie wolę chipsy, ale ostatnio zakochałam się w milceOREO. :zakochany:
Ta jest lepsza. :D

c4aad7a50f916bd3.png
 

Holeola

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Oo jest w poprzednim poście kilka dobrych propozycji :) Szczególnie Schogetten
 
V

Vaffik

Guest
I wbrew wszelakim pozorom w sklepach jest cięzko to kupić a jak juz kupisz i porównasz z tą kupiona na zachodzie to róznią się smakiem!
Własnie przerabiam Nutellę z niemieckiego ALDI spod Hannoveru (braciak zakupy tam 2 dni temu robił) kontra Nutella z naszego Lidla.
No szlak by trafił! To są dwa odmienne produkty!!!
 
A

amalane

Guest
Mi ostatnio posmakowały czekolady z nietypowymi dodatkami takimi jak sól czy chili.
 

zyraffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
dla mnie zawsze numerem jeden będzie klasyczna- mleczna. Z kolei nie znoszę czekolad nadziewanych ani karmelowych.
 
A

alfabeta11

Guest
Nie wiem czy jeszcze produkują, ale kiedyś wielbiłem milkę karmelową.
A tak to jem przede wszystkim mleczną, bo tej najwięcej dają przy oddawaniu krwi :p
 
Do góry