Jaka jest skutecznosc maszerowania na biezni?

krzysiek64

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
1
Chcialbym troche pocwiczyc nad kondycja, jestem troche po 50tce wiec jeszcze nie czuje sie dziadkiem, ale przez siedzaca prace dzien w dzien i jeszcze dodatkowe zajecie przy komputerze po godzinach mam bardzo kiepska kondycje, wejscie na 3. pietro to zawsze przyspieszony oddech. Kolega z pracy radzi mi bieznie ale ja nie wiem czy w tej sytuacji w ogole dal bym rade na niej biegac. Ale czy maszerowanie na takiej biezni zamiast biegania tez bym mi jakos pomogło?
 
M

MacaN

Guest
Nie.

Biegaj sobie delikatnie, nie musisz zasuwać 10 km/h przez godzinę.

50 lat to dziś całkiem fajny wiek dla mężczyzny, chodzenie na bieżni jest dla dziadków po 70 :D
 
A

alfabeta11

Guest
krzysiek64 napisał:
Chcialbym troche pocwiczyc nad kondycja, jestem troche po 50tce wiec jeszcze nie czuje sie dziadkiem, ale przez siedzaca prace dzien w dzien i jeszcze dodatkowe zajecie przy komputerze po godzinach mam bardzo kiepska kondycje, wejscie na 3. pietro to zawsze przyspieszony oddech. Kolega z pracy radzi mi bieznie ale ja nie wiem czy w tej sytuacji w ogole dal bym rade na niej biegac. Ale czy maszerowanie na takiej biezni zamiast biegania tez bym mi jakos pomogło?
Nie musisz biec szybko. Utrzymuj takie tempo, żeby móc swobodnie z kimś rozmawiać. Na początek będzie ok. Potem żeby poprawić kondycję możesz zacząć trochę przyspieszać ;)
 

bossniak

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
a ja mysle ze by pomoglo, taki szybki marsz zeby sie zmeczyc jak najbardziej moze ci poprawic kondycje i jeszcze dobrze wplynie na serducho, bieznia mimo nazwy moze byc nie tylko do biegania ;)
 
M

MacaN

Guest
bossniak napisał:
a ja mysle ze by pomoglo, taki szybki marsz zeby sie zmeczyc jak najbardziej moze ci poprawic kondycje i jeszcze dobrze wplynie na serducho, bieznia mimo nazwy moze byc nie tylko do biegania
A ja myślę, że równie dobrze można sie przejść na siłownię, zamiast jechać na nia samochodem i blokować bieżnię prawdziwym ćwiczącym, by po niej chodzić
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
krzysiek64 napisał:
Chcialbym troche pocwiczyc nad kondycja, jestem troche po 50tce wiec jeszcze nie czuje sie dziadkiem, ale przez siedzaca prace dzien w dzien i jeszcze dodatkowe zajecie przy komputerze po godzinach mam bardzo kiepska kondycje, wejscie na 3. pietro to zawsze przyspieszony oddech. Kolega z pracy radzi mi bieznie ale ja nie wiem czy w tej sytuacji w ogole dal bym rade na niej biegac. Ale czy maszerowanie na takiej biezni zamiast biegania tez bym mi jakos pomogło?
Polecam zaczynać od maszerowania. Tak ja zaczynałam. Polecam trening w trybie cardio lub trening interwałowy. Na bieganie przyjdzie czas. Trochę później. Najważniejsze nie zrazić się.
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Każda forma aktywności fizycznej uprawiana regularnie prowadzi do poprawy kondycji i pozytywnie wpływa na stan naszego ciała. Bieżnia równie dobrze może służyć do marszu – to funkcja polecana początkującym, a także osobom starszym i rekonwalescentom. Aby osiągnąć lepsze efekty i urozmaicić trening, możesz spróbować eksperymentować z nachyleniem bieżni i maszerować pod górkę. Z czasem, gdy Twoja kondycja ulegnie polepszeniu, będziesz mógł zwiększać prędkość i wybierać inne programy ćwiczeniowe, takie jak trucht czy szybszy bieg. Pamiętaj też o zachowaniu pewnych zasad: zakładaj zawsze odpowiednie obuwie, żeby zminimalizować ryzyko nadwyrężenia stawów, pij dużo wody i dobieraj parametry treningu do swoich możliwości.
 

krzysiek64

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
1
Dzięki za rady, spróbuje. Narazie moje możliwości są niewielkie więc napewno nie będę się forsował/ A gdybym sobie chciał kupić bieznie do domu to jaka jest dobra dla takich totalnie początkujących? I jakiego rzędu to są pieniądze?
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim dobrze zwrócić uwagę na systemy amortyzujące, które zwiększą bezpieczeństwo treningu. Ceny bieżni wahają się ze względu na stopień zaawansowania. Tańsze (magnetyczne) kosztują kilkaset złotych, jednak dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest bieżnia elektryczna, której – w przeciwieństwie do magnetycznej – nie trzeba rozpędzać siłą własnych mięśni. Jeżeli mogę polecić Ci konkretny model, to przyjrzyj się bieżni Sapphire SG-2100T Jazz, która jest obecnie liderem na rynku w swojej kategorii cenowej. Posiada pas z antypoślizgową powierzchnią i klucz bezpieczeństwa, czyli system zatrzymujący pracę urządzenia w przypadku, gdyby osoba ćwicząca straciła równowagę. Wyposażona jest w funkcję regulacji kąta nachylenia, o której wspominałam oraz serię automatycznych i manualnych trybów ćwiczeń do wyboru. Jeżeli będziesz zainteresowany, zapraszam do kontaktu.
 
Do góry