Jaką jest najlepsza pasta do zębów?

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Ja używam elmexa, sensodyne oraz white glo, od czasu do czasu jakiejś innej słabszej pasty.

Na paście nie należy oszczędzać i wybierać lepiej takie bez SLS, ale nie zawsze się da tego dokonać.


Np używając tańszej zachwalanj przez telewizję aquafresz rano po obudzeniu czułem się tak jakbym wcale nie mył zębów. Może przyczyną był przeskok z elmexa na to coś.
 
T

tuks

Guest
U mnie skuteczna jest ajona. Kupiłem ją na krwawienie dziąseł, ale przy okazji okazało się, że wybieliła mi zęby - wyglądają całkowicie inaczej ;-)
Inna sprawa - bylem na kontrolnej wizycie u dentysty. Od roku nie pojawił się ani jeden ubytek ;-)
 
R

rabunia89

Guest
Korzystałam z tej pasty ze względu na zupełnie inne potrzeby, bo przy ciąży, ale również doskonale się sprawdziła. Z resztą pisza, że wedlug badań jest znacznie skuteczniejsza od innych past, a to musi o czymś świadczyć, nie sądzicie?
 
T

tuks

Guest
Akurat dla mnie nie ma znaczenia co piszą - liczą się efekty. Zęby mam naprawdę dobrze utrzymane, ładnie wyglądają, więc pasta działa. To co pisze producent na opakowaniu średnio mnie interesuje.
 
R

rabunia89

Guest
Mimo wszystko warto na to zerknać, czego większość ludzi po prostu nie robi. Problem tkwi w tym, że pasta może zawierać triclosan dodawany do ... detergentów. Czy chcialbyś korzystać z takiej pasty? Sądzę, że nie, więc radzę zmienić swoje podejście.
 
T

tuks

Guest
Wiadomo, że nie, ale sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak triclosan zdaje sobie niewielki odsetek społeczeństwa - bardzo niewielki, tak więc długo jeszcze będziemy się edukować zanim zaczniemy wybierać faktycznie dobre i solidne produkty. Ajona niby kosztuje mniej więcej tyle co znane pasty, ale inną kwestią jest zawartość i efekty wynikające z korzystania.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
każda jest dobra, byleby tylko była biała, a nie o konsystencji żelowo jakiejś tam i o kolorach tęczy.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Używam jakiejś rosyjskiej ciężko mi nawet nazwę tu napisać, jedna jest propolisowa druga cedrowa. Najważniejsze było to żeby były organiczne i dobrze czyściły zęby. I swoje zadanie spełniają w 100%
 
K

kabol

Guest
Ja używam ajony, raczej nie jest rosyjska ;-) Ale na pewno jest dobra - to pasta na krwawienie dziąseł, wybielające.
Przynajmniej moje zęby są dzięki niej utrzymywane w naprawdę doskonałej kondycji. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj - http://www.ajona.pl/
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Pastę dobiera się do zębow i dziąseł, nie każdmu wszystko pasuje.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
No tak, ale są pasty, które dobrze działają na większość ludzi. :) W końcu nie ma aż tak wielu past do zębów, żeby każdy człowiek używał innej:p
 
K

kabol

Guest
Niby tak - większość z nas zostaje przy pastach, z których jest zadowolona. Pewnie gdybym nie był zadowolony z ajony, to testowałbym inne pasty, a tak, nie musiałem tego robić. Zresztą samodzielne szukanie konkretnych rozwiązań, chyba dla nikogo nie jest przyjemne. Testowanie kosztuje i optymalnie jeśli od razu uda się znaleźć produkt optymalny. Na szczęście mnie się udało, a to "dzięki" krwawieniu dziąseł ;/
 
K

kargin

Guest
Ajona, chyba tylko i wyłącznie ta pasta. Kojarzycie ją? Pewnie nie za bardzo. Generalnie to chyba pierwsza pasta do zębów, która wywołała takie zmiany u mnie. Nie wiem czy chodzi po prostu o brak fluoru - możliwe. W sieci mnóstwo osób pisało, że ten składnik do niczego pozytywnego nie prowadzi - raczej wywołuje jedynie komplikacje.
 
R

Righteousness

Guest
Pomaranczowy elmex, w polaczeniu z plynem do plukania daje zadowalajacy efekt :)
 
K

kargin

Guest
Co oznacza zadowalający efekt? Bo to co mi daje ajona, to przede wszystkim czyste zęby i zdrowe. Chodzę co pół roku do dentysty. Niby pasta bez fluoru, a mija kilka lat i moje zęby wyglądają tak samo dobrze, od bardzo dawna nie miałem jakiegokolwiek leczenia ;-)
 
R

Righteousness

Guest
W końcu nie mam "dziwnego posmaku" w ustach rano. Poza tym zęby rzadziej mnie bolą, a do tego wyglądają lepiej.
 
K

kargin

Guest
Kilka lat i cały czas ajona. Co ciekawe - to pasta bez fluoru, tego cudownego fluoru, który miał być podstawowym składnikiem dla zapewnienia zębom odpowiedniej jakości. Czyli jednak fluor nie ma znaczenia, bo ja przecież nie mam żadnych problemów z moimi zębami ;-)
 
Do góry