Jaka herbatę pijesz

sadlowskiartur

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tylko zielona herbata. W zależności od czasu parzenia i temperatury wody może być pobudzająca i relaksująca.
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Bardzo lubię zielone herbatki. Do tego od czasu do czasu wypijam z chęcią herbatę owocową lub czerwoną. Bardzo lubię przygotowywać sypane w zaparzacz. Moja narzeczona za to najbardziej lubi zwykły lipton, lub minutkę z łyżką lanego miodu :)
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Bardzo lubię herbatę. Najczęściej piję tą w torebkach, z pobliskiego marketu. Lubię czerwoną, zieloną, miętową oraz czarną.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A wy w ogóle to wiecie co pijecie czy tak na pałę wszystko w siebie wlewacie? Przecież od liptona kubków nie idzie domyć! Sprawdzaliście? Ja tylko raz to kupiłem, zrobiłem, nie dopiłem bo więcej tam uszlachetniaczy smakowo zapachowych jak herbaty i zostało na noc. Rano kubła domyć nie szło! Ludzie! Przestańcie Wy chlać ten szajs. Prawdziwa herbata to herbata czarna, liściasta i gorzka jak nie wiem co np. Ceylon Broken Pekoe Semi Leaf.
Ona kosztuje od 30 do 40zł za 250g. Jedna mała łyżeczka wystarcza by naparzyć słoik 1L. Kolejna ważna rzecz to herbaty smakowe. Przecież to idzie samemu zrobić, ludzie, i smakuje 100x lepiej jak najdroższy szajs liptonów i innych gadów.
Musicie sparzyć cytrynę. Następnie obieracie ją w taki sposób by pod skórką nie został biały miąższ czyli krótko mówiąc jak najcieniej. Kroicie w kosteczkę i suszycie skórkę na papierze przez 24h a następnie mrozicie. Palce lizać! To samo z pomarańczami i jabłkami.
Gdy juz weźmiecie się za robienie dobrej herbaty to robicie pół na pół czyli w jednym garnczku zalewacie wodę, gotujecie, tutaj dodajecie cukru (na całość produktu), skórki pomarańcza/cytryny, zimą dodajecie miód, goździki, gotujecie aż skórka namieknie, wyłączacie i czekacie aż ostygnie do 30C. Dopiero wtedy wlewacie 50/100g rumu lub wina czerwonego. Powstaje tzw. grzaniec. (nie wlewać wódy na wwrzątek bo alkohol odparuje i uj to wszystko da). W osobnym naczyniu zalewacie herbatę ale do grzańca musi być mocna czyli na słoik 1L łyżka stołowa.
Zalewacie to przegotowaną wodą ale nie wrzątkiem!!! Gotujecie wodę i czekacie aż chwilę przestoi (80C). Dopiero wtedy zalewacie herbatę i przykrywacie naczynie pokrywką. Całośc musi parzyć się minimum 5min. No i wtedy na koniec mieszacie to z grzańcem. Ludzie kochani. Kopa to to ma równego. Ja zawsze na zimę walę kilka dni wieczorkiem przed snem takiego grzańca z rumem i miodem i wiecie co? Lekarzy to ja nie znam.

PS. Będąc blisko przy napojach własnie polewam sobie gorące mleko z miodem i czosnkiem. Odpycha zatoki na dobry tydzień i 10x tańsze jak asortyment z apteki.
PS2. Ani kawy, ani herbaty nie zalewamy wrzątkiem. Nigdy też nie sypiemy od razu cukru i nie wrzucamy zaraz po zalaniu cytryny bo pupa z tego wychodzi. Kwas w ciepłym ubija dobre
flawonoidy - naturalne składniki dostarczane w pożywieniu, które wychwytują wolne rodniki tlenowe i neutralizują ich działanie. Rodniki powstają w organizmie człowieka jako produkt uboczny przemiany materii. To one odpowiadają za uszkodzenia komórek, przyczyniają się do rozwoju chorób i przyspieszają starzenie się organizmu.
 

agnieszkalasyk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja urozmaicam, piję zwykle Dilmah albo Earl Grey, ale dodaję do niej łyżeczke miodu i cytrynki z imbirem - znalazłam super w sklepie Eterno. Herbata nabiera nowego wymiaru ! :d
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Pijam ziołowe herbaty,od czasu do czasu wypiję Lipton z cytryną,a 2 x dziennie pijam zieloną z opuncją. :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Obowiązkowo ze świeżym imbirem i goździkami z Indonezji. To taka przyprawa z knorra. Do tego plasterek pomarańczy albo cytryny. Pycha!
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Ostatnio mało piję herbaty ale zwykle to czarna ekspresówka, nie jestem jakimś wytrawnym smakoszem, najwięcej piję jednak warszawskiej kranówki, takiej bez dodatków, altem może wrzucę plasterek cytryny i lód ale tak normalnie mam zawsze obok szklankę zwykłej wody
 

PIXERS

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Taką na jaką mam ochotę

Z rana najczęściej herbatę czarną - staram sie stopniowo rezygnować z picia kawy bo picie kawy nie jest takie zdrowe, kawa wypłukuje magnez a herbata jesli ma w sobie duze zawartości teiny rowneiż moze stawiac na nogi. Taka jest właśnie herbata czarna
Za dnia natomiast zieloną - niedawno się do niej przekonałem, kiedyś za nią nie przepadałem. Widocznie trzeba do niej dojrzeć :)

Raz na jakiś czas dla urozmaicenia lubie herbatę owocową:
W sklepie jest duży wybór róznorodnych smaków.
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0
Różnie. Tak jak u osoby powyżej, wszystko zalezy od tego, na jaką herbatę mam danego dnia ochotę ;) Jednego dnia mam ochotę na herbate zieloną, drugiego dnia jednak mam ochotę na herbatę czarną (szczególnie, że w ostatnim czasie staram sie rezygnować z kawy na rzecz herbaty, która rónież potrafi pobudzić z pomocą zawartości teiny).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry