Jaka gitara na początek?

Status
Zamknięty.

Sativ

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,
Moim marzeniem od dawna jest gra na gitarze. Wcześniej na zrealizowanie tego marzenia. Nie pozwalał mi czas i inne tego typu powody. Teraz kiedy już jestem zdecydowany na kupno gitary, pozostał mi jeden, ostatni problem. Mianowicie, nie znam się na tych instrumentach i prosił bym was o pomoc w kupnie gitary elektrycznej. Wcześniej nie miałem kontaktu z żadną gitarą, ale muszę spróbować. Nie dysponuje dużym kapitałem, wynosi on 500-600 PLN. Jak na pierwszą moją gitarę mam nadzieję, że wystarczy. Muzykę którą chciałbym grać do hard rock i może z małą domieszką metalu. Więc proszę Was o pomoc w wyborze wymarzonej gitary, z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
nie znam sie za dobrze, ale moja siostra grała i początkowo miała gitare klasyczną, ale szybko po tym kupiła elektro-akustyczną.
myślę, że mógłbyś zacząć od np. cos tego typu http://allegro.pl/gitara-elektro-akustyczna-samick-d1ce-bk-gratis-i1639063188.html
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Ja tez mysle ze gitara która pokazała koleżanka wyzej jako tako nadaje sie na poczatek nauki gry na gitarze ;) na pewno cie nie zniechęci :p
 

Sativ

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Hmm, no niby nie jest taka zła, ale tak jak napisałem, potrzebuje pomocy przy kupnie gitary "elektrycznej". Wiadomym jest, że lepiej zacząć grę na akustyku bo później łatwiej jest przejść na elektryczną. Chcę po prostu uczyć się gry na utworach które słucham i lubię. Między innym będę bazował na rifach Slasha, tak na początek, a co później będzie to zobaczymy :]
 

Filiptg

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
w takiej ceny najlepsze będą Corty i Ibanezy do takiej muzyki, na epiphonach coś bardziej rockowego, można też hard rock zagrać ;)
http://allegro.pl/ibanez-rg-321-wb-i1634578808.html
http://allegro.pl/ibanez-grg170-dx-pokrowiec-i-pas-gratis-i1638597205.html
http://allegro.pl/epiphone-les-paul-100-vintage-sunburst-z-futeralem-i1630716020.html
ale polecam Ci nie kupować gitar na allegro, a jak już, to odwiedzić sprzedawcę i przegrać gitarę, a jeśli uczysz się od zera to chociażby zobaczeć czy progi nie są wytarte albo gitara jest poobijana .
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
oj nie doczytałam po prostu, ale jeżeli chcesz odrazu zaczać od elektrycznej, no to cóż
a i też nie radzę kupowac na allegro, chociaz, ze wyslalam link z allegro, to tylko chcialam pokazać co bym preferowała
najlepiej kupić w sklepie, żebyś sam mógł na nią spojrzyc golym oczkiem, a te gitary calkiem wporząsiu wyglądaja ;)
 

Sativ

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Dzięki wam za te linki. Ja mam trochę dużo drogi do najbliższego sklepu z takim sprzętem, wiec będę zamawiał przez internet. Znacie dobre sklepy internetowe? Tylko takie które są naprawdę dobre, a nie wyświetlane jako pierwsza propozycja w google.pl. Jak znacie to podeślijcie linka. Postaram się coś wybrać, biorąc pod uwagę waszą opinię:)
 

Filiptg

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
http://www.rnr.pl/ Salony mają świetne, obsługa miła i zawsze służy pomocą w wyborze sprzętu ;)
 

Sativ

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Przeglądnąłem ten sklepik i powiem, że wybór jest naprawdę duży i ceny są dostosowane do każdego budżetu. Gdyż nie znam się jeszcze na całej budowie i wszystkich ustawieniach, bardzo bym prosił kogoś o propozycje gitary elektrycznej pasującej do mnie i do muzyki którą bym chciał grać wiadomo nie teraz, ale później:) Wiem, że dobiera się m.in do wzrostu, a więc mierzę 171cm. Muzykę jaką chciałbym grać to tak jak napisałem wcześniej jest hard-rock. I mogę wydać jednak do 500PLN może nawet mniej, muszę wziąć jeszcze pod uwagę piecyk, wzmacniacz itp, a to przecież też kosztuje. Podkreślam to, że wcześniej nie miałem kontaktu z żadną gitara, tak że "amator ze mnie :]
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Za 500zł nie kupisz gitary z piecykiem.
Ja polecam Dean Vendetta XM, sam ją mam, jest leciutka i wygodna... i tania :D. Tutaj najtaniej
W kolorze naturalnym dużo lepiej wygląda niż ta na zdjęciu.
Jako alternatywę do piecyka polecam granie na komputerze, dużo lepsza jakość dźwięku niż na pierdziawkach za 200zł.

Pamiętaj aby wystrzegać się gitar:

- Lentamente
- Adelita
- SkyWay
- Sounder
- Dimavery
- Echo
- Harley Benton
- Tenson
- Dean Marley
- Encore
- Vision
- Defil
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie rzucaj się od razu na elektryka. Rozumiem, że chcesz grać taką, a nie inną muzykę, ale wszystko po kolei, nie można mieć wszystkiego od razu. Znam wielu ludzi, którzy byli strasznie napaleni na granie, chcieli zostać drugim Slashem, więc kupili elektryki i po tygodniu nie mogli nic do ręki wziąć ze względu na pocięte od cienkich metalowych strun palce. Dlatego na początek najlepsza jest gitara klasyczna. Trzeba się oswoić z instrumentem, nauczyć podstaw, sprawdzić czy w ogóle masz do tego zapał. Ja też jak zaczynałem przygodę z gitarą chciałem grać ciężką muzykę, ale na elektryczny sprzęt przesiadłem się po dwóch, trzech latach grania na klasyku. I nie mów, że chcesz elektryka, bo chcesz grać hard rock, bo to co będziesz wyczyniał na początku nie będzie miało nic wspólnego ani z hardem ani z rockiem. Dlatego najlepiej jest kupić taniego klasyka, nawet nie za 500, a za 300 złotych. Mój kosztował 200 i nie przeszkadzało mi to w nauce. I do wzrostu dobiera się deski snowboardowe. Gitary mają wszystkie taki sam "rozmiar". No chyba, że jakieś wersje "junior" z krótszy gryfem. A jak już kupisz gitarę to zaczynaj od grania łatwych piosenek, niekoniecznie tych, które znasz i lubisz, tym bardziej jeśli mierzysz w Slasha, bo łatwo się zniechęcić. Ja zaczynałem od prostych melodyjek granych z tabów na jednej strunie, potem coraz trudniejsze, a po jakimś czasie nauczyłem się akordów. Potem już z górki. Czytać nut nie umiem. Nie jest mi to potrzebne. Polecam taką metodę. Na początek proste melodyjki, oswoisz się z instrumentem, nauczysz przyciskać struny do gryfu i szarpać je drugą ręką. Ja startowałem od razu kostką, dopiero później nauczyłem się grać palcami. A granie ogniskowych akordów samą dłonią do dziś mi nie wychodzi.
 
D

dan38

Guest
na innym poście napisałem, ze efekty w elektryku mogą odwracać uwagę od samej muzyki. W klasycznej nie ma tego problemu.
Więc może zacząć od klasycznej, potem elektryczna.Trochę trudno kupić gitarę przez internet...trzeba w sklepie pobrzdąkać...przepraszam...pograć i sprawdzić czy nam to odpowiada. Jeśli ktoś nie gra, zabrać do pomocy kogoś, kto już gra.
 

magda456

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej:) temat się już trochę przedawnił, ale pewnie nadal są zainteresowani kupnem gitary. Myślę, że jeśli ktoś ma zamiar kupić sobie gitarę, a nie zna się na tym za bardzo to powinien wybrać się po nią z jakimś doświadczonym znajomym. Szkoda marnować kasy. Czytałam niedawno wywiad z Piotrem Szambelanem (muzykiem z łodzi) na stronie purpose i dokładnie tak samo twierdził. Ja też kiedyś chciałam się nauczyć. Ale sama. I niestety skończyło się po tygodniu, zapał mnie opuścił. Dobrze, że gitarę miałam pożyczoną, a nie kupiona własną. Pozdrawiam i udanej nauki gry :p
 
K

Klaudia192

Guest
Początkujący....hmm... Myślę, że ta gitarka byłaby idealna: http://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-20-fr-digital-camo-9098/
 
Status
Zamknięty.
Do góry