jaka energooszczędna pralka?

M

maalamy

Guest
Przymierzam się do wymiany pralki (aktualna ma już pewnie z 15 lat i słabo już pierze). Budżet ok. 2 tys. złotych, zastanawiam się też nad opcją z suszarką. Jakie polecacie? Załadunek dla rodziny 3-4 osobowej z małym dzieckiem. Jak na razie rozważam pralkę LG lub też whirpool
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Jeśli LG, to najlepiej z praniem parowym i programem do dziecięcych ubranek, mają spory wybór w tym zakresie, no i sprzęt energooszczędny.
 
M

maalamy

Guest
Kupiliśmy w końcu LG :) a Ty masz ich sprzęt?? Dzięki tej parze lepiej wypłukuje detergenty, co się może przydać szczególnie alergikom :)
 
D

Dobrawa

Guest
No ja akurat poleciłabym Elektroluxa. Oni doszli już do etapu gdzie ich sprzęty mają klasy energetyczne A+++-20%. Te najnowsze mają czujnik wkladu i same dobierają odpowiednią porcję czyściwa. A i w kwocie tyvh 2 tysięcy cos byś dla siebie na pewno wybrala.
 
M

maalamy

Guest
A o którą markę pytasz? Jak wybierałam pralkę to przydała mi się stronka niezawodnepralki.pl wszystkie modele są tam przejrzyście opisane
 
D

Dobrawa

Guest
Według mnie z pralek Electroluxa numerem 1 jest EWF1408WDL . Ma tą klasę energetyczną A+++-20%, ma te wszystkie bajery jak czujnik wagowy, system ekonomicznego uzytkowania, delikatny bęben żeby nie niszczyć ubrań i ten certyfikat że można prać nawet najdelikatniejsze rzeczy. Ogólnie fajna sprawa, a jak na możliwości te pralki nie są drogie.
 
D

Dobrawa

Guest
Tak. A to pranie parowe to jednak rewelacja. Wydawalo mi się , że to zbędny bajer, ale tak nie jest. Nie tylko potrafie tak odświeżyć ubrania, ale też np zaslony i nie ma mowy nawet o zagnieceniach. Rewelacyjnie sprawdza się nawet przy delikatnych sukienkach i przy jeansach, których nienawidziłam prasować.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
A słuchaj, wstawiasz tam może takie ubrania wiesz, raz ubrane, niby czyste, ale do szafy się już nie nadają??Jak to wtedy wygląda, nie pachną niczym??
 
D

Dorka123

Guest
No właśnie podobno para jest idealna do takiego odświeżania ubrań, które jeszcze nie wymagają prania. Nawet garnitury można w ten sposób odświeżyć. Zawsze to większa oszczędność niż pralnia ;)
 
M

maalamy

Guest
Jestem ciekawa jak te funkcje parowe działają. Wiem, że w niektórych modelach LG są takie funkcje, słyszałam że te z parą są bardzo dobre dla alergików.
 

Bojan85

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Ja też mam pralkę LG z praniem parowym i rzeczywiście to bardzo fajnie odświeża garnitury. Energooszczędna jest i cicho chodzi. Dałem za nią jakieś 1, 5 tys., więc całkiem tanio. Teraz jakbym miał kupować, to chyba zdecydowałbym się na pralko-suszarkę, bo wydaje mi się, że to ułatwia życie. Ma ktoś taki bajer?
 
A

amalane

Guest
Ja mam obecnie w swojej łazience model marki Candy. Konkretnie GS 1282D3/1-S . Pralka posiada spory załadunek 8 kg. Dzięki temu można prać w niej również i pościel i koce. Jednocześnie posiada klasę energetyczną A +++> Kupiłam głównie z tego powodu,że moi rodzice maja pralkę tej marki oraz bardzo sobie ją chwalili. Pralka służyła im prawie 8 lat. W tamtym czasie ani razu się nie popsuła. Zawsze była niezawodna tak więc doszłam do wniosku,że nie ma sensu szukać sobie jakiegoś innego sprzetu.
 
Do góry