Jaką dietę wybrać?

pasiaczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja polecam najpierw porządnie to przemyśleć zbadać się czy nie ma żadnych przeciwwskazań i jazdaaaa z koksem :) przy źle dobranej diecie i złym stylu życia pomimo dobrych chęci możesz sobie zrobić więcej krzywdy niz pożytku . Znajoma napaliła się na diety i wpadła w anoreksje wiem że to ekstremalny przypadek ale się zdarza więc najlepiej obrać dobrą strategie ! odwiedzić lekarza dietetyka i być rozsądną ! zaczynając swoją przygodę z dietą pierw cała się przebadałam potem ułożyłam dietę i plan treningowy i skutek rewelacyjny 10 kg mniej jak dla mnie ogromna różnica :)
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
najlepsze na odchudzanie są diety zdrowotne, czyli diety które zakładają spożycie wyłącznie zdrowych i bogatych w składniki odżywcze produktów, jak dieta DASH, TLC, czy śródziemnomorska. co prawda spadek wagi w takich dietach jest powolny (0,5-1 kg tygodniowo), ale za to skuteczny - po takiej diecie nie trzeba się obawiać efektu jo-jo.
 

pasiaczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Magorian- 0,5-1 kg tygodniowo to mało? Matko... 3-4 kilogramy miesięcznie to sporo. tak mi sie wydaje. gdzies slyszalam, ze najzdrowiej jest zrzucac 1 kg miesiecznie
 

patrycjapisze

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja piszę diety na co dzień, ale dobieram wszystko indywidualnie, 90% ofert to masowe badziewia gdzie wysyła się to samo, nie dopasowując w ogóle posiłków do tego czego dana osoba nie może jeść itp. Można oczywiście bazować na ogólnych dietach, ale najlepiej gdy od razu będzie dostosowana do potrzeb naszego organizmu.
 

pasiaczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
dlatego moze warto sie przyjrzeć takiej diecie, która bedzie TYLKO I WYŁĄCZNIE dostosowana dla nas czyli diecie na podstawie badan dna. polecam taki test na codeofme.com. tam taka proponuja


dieta na podstawie dna jest najlepsza.
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
0.5 - 1 kg to w normie. A dieta na poczatek to nie trzeba duzo eksperymentowac , wystarczy mniej jesc i zdrowiej, no i jak wyzej kazdy z nas jest inny i mamy rozne organizmy. Najlepiej jest siebie obserwowac i podstawa to regularne treningi.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
patrycjapisze napisał:
Ja piszę diety na co dzień, ale dobieram wszystko indywidualnie, 90% ofert to masowe badziewia gdzie wysyła się to samo, nie dopasowując w ogóle posiłków do tego czego dana osoba nie może jeść itp. Można oczywiście bazować na ogólnych dietach, ale najlepiej gdy od razu będzie dostosowana do potrzeb naszego organizmu.
W takim razie może mi coś podpowiesz? Jak poznać że dana dieta to badziewie a jak nie?
 
D

Dobrawa

Guest
A to dobre pytanie jest. Mnie sie zawsze wydawało, że dobra dieta to zbilansowane posiłki, dobrane kalorycznością, w której są produkty działające na zasadzie suplementów diety. Do tego dieta powinna być tak rozłożona w czasie, aby wyeliminować szybkie spadni wagi, a co za tym idzie efekt jojo.
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
potrzebuję szybko zrzucić 4kg. Czy ma ktoś jakas sprawdzona metodę?? zaznaczam ze jestem wegetarianką.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Zaczęłabym od pytania czy chcesz schudnąć szybko czy mądrze. Bo albo jedno, albo drugie szczerze powiedziawszy. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Zobacz sobie na stronie diety Cambridge, dużo przepisów ułożonych kalorycznie i wiele z nich jest bezmięsnych. Jednak nie wiem czy bez konsultacji uda Ci się tak podpatrzeć dietę w przypadku wegetariańskiej. Wtedy trzeba dodatkowo się suplementować raczej żeby nie mieć braków witamin.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
To ja się pochwalę, że schudłam ostatnio 22 kg. Bez jakiejś konkretnej diety, odstawiłam z dnia na dzień mąkę białą i cukier oraz owoce. Zostawiłam nabiał, mięso i warzywa. Dwa tygodnie temu robiłam badania i wyszły super :)
 

biolka0

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Najlepsze co można zrobić, to omijać bardzo restrykcyjne głodówkowe diety. To co ja mogę polecić, a są pozytywne rezultaty - 13 kg w 3 miesiące, to pójść do poradni coio. W tym miejscy nauczyłam się od specjalistów ja jeść i co jest, zostałam mocno zmotywowana do ruchu. Od dłuższego czasu bez niewiadomych co jest zdrowe, z małymi grzeszkami, wiodę zdrowy tryb życia w szczuplejszym ciele.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Ale ja się nie głodzę. I uważam, że podstawą jakiejkolwiek diety jest silna wola, żadne małe grzeszki. Ja silną wolę szczęśliwie mam i jestem z tego dumna. Byłam kiedyś u pani doktor dietetyk i nie powiem, mówiła z sensem, ale nie byłam w stanie stać tyle przy kuchni ile cała ta dieta wymagała i byłam ciągle głodna.
 

karuska

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
u mnie nie dieta a ćwiczenia sprawiły cuda. Odzywiać zdrowo to odżywiałam się zawsze, ale ruchu miałam mało. Na urodziny zakupiłam na orbitreka. Spalałam na nim ogrom kalorii i efekty po pierwszym miesiącu były widoczne gołym okiem ;)
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
U mnie orbitrek zupełnie się nie sprawdził.... w większości stał... ale teraz zmuszam się do większej aktywności fizycznej i zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad gotową dietą, taka zamiana do domu.. może to by mnie bardziej zmotywowało do jedzenia mniej i o stałych porach
 

BosMana

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jest taka dieta - tylko owoce i warzywa ( z unikaniem ziemniaków), w każdej postaci, przez max. 6 tyg. W zasadzie to na oczyszczenie, ale oczywiście przy okazji się i chudnie:) Jednak to lepiej zostawić na czas, kiedy jest wszystko świeże, bo teraz na przednówku, to można się tylko chemikaliami z pestycydów otruć...

Fajna jest też taka dieta: 5:2, czyli 5 dni w tyg. się je normalnie, a 2 dni tylko małe śniadanie i kolacja. Żeby schodnąć tak 10 kg potrzeba ok. 6 miesięcy, ale moim zdaniem się opłaca, bo bez stresu, wielkich wyrzeczeń, a przede wszystkim - nie ma efektu jojo, bo chudnie się powoli.
 

kopin

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja obecnie jestem na paleo z diet4u, i jestem zadowolona. Smaczne posiłki w sporych porcjach, a co najważniejsze kilogramy idą w dół bez większych wyrzeczeń :)
 

ceriffa

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
7
Punkty reakcji
2
Wiek
41
Miasto
Wrocław
Mi się wydaję, że najlepsza dieta to taka, którą się uda utrzymać dłużej niż 5 dni bez podżerania :p
 
Do góry