Jaką dietę wybrać?

NormaJeane

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
5
Ze swojej strony chciałabym Ci polecić dietę w Naturhouse. Niestety, nie jest to tania impreza, ale patrząc zarówno na opinie w sieci, wśród znajomych, jak i na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że jest to metoda działająca w 100%, w sposób przyjemny i trwały. Sama trochę trzęsłam się nad kasą, ale po pierwszym tygodniu 2,5 kg mniej mnie przekonało, że podjęłam dobrą decyzję. :) Również mam do zrzucenia około 10 kg.

Posiłki mam dobrane tak, że wreszcie jem. Wcześniej po śniadaniu przez cały dzień nic nie jadłam, aż do kolacji około 22, kiedy wracałam do domu. Teraz chodzę właściwie "napchana", a waga leci w dół.

Pozdrawiam
 
D

Dobrawa

Guest
samba_mamba napisał:
Bardzo lubię. A który stopień przerabiasz? Próbowałaś już przepisów diety cambridge? Masz ulubione?
Uwielbiam + jabłko pieczone z dżemem (95 kcal)
  • 1 średnie jabłko (150 g),
  • 1 łyżka dżemu śliwkowego niskosłodzonego (18 g)
Wydrążyć gniazdo nasienne z jabłka, napełnić dżemem i piec w piekarniku lub prodiżu przez 20 min. w temp. 180°C.
i strasznie mi ostatnio smakował kurczak z soczewicą
  • 2 łyżki soczewicy (30 g),
  • 150 ml wody,
  • 1/2 dużej piersi z kurczaka (125 g),
  • 2 łyżeczki oleju sojowego (12 g),
  • 1 duża cebula (110 g),
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego,
  • 1/4 torebki mrożonej włoszczyzny krojonej (125 g),
  • 2 łyżki sosu sojowego,
  • 1/2 łyżeczki rosołu z drobiu w kostce,
  • 3 czubate łyżki kiełków fasoli konserwowej (50 g).
Soczewicę zalać wodą, doprowadzić do wrzenia i gotować pod przykryciem na małym ogniu około. 30 minut. Mięso pokroić w cienkie paski i obsmażyć na rozgrzanym oleju. Cebulę pokroić w plasterki, dodać do mięsa i przesmażyć na szklisto, pod-lać octem. Dodać zamrożoną włoszczyznę i dusić pod przykryciem około. 5 minut. Dodać soczewicę, przyprawić do smaku sosem sojowym i rosołem. Odcedzić kiełki fasoli, opłukać zimną wodą i dodać do potrawy.
A Ty co najchętniej jadasz? Wszystkie przepisy już sprawdziłaś ?
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu korzystałam z diety z oryginalneprzepisy.pl ale jakoś tam zaprzestałam. Ogólnie jedzenie mi pasowało, smaczne, zdrowe, pożywne. Mogę śmiało polecić. Sama się zastanawiam, czy na okres zimowy nie wrócić...
 
D

Dobrawa

Guest
Okres zimowy kiedy jest się mniej aktywnym zazwyczaj wiele osób myśli o dietach .
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Postaram się pomóc i powiem co mogłoby najlepiej wpłynąć na Twój spadek wagi (moje doświadczenie 17 kg w dół)

- aktywność fizyczna, jeśli nawet nie siłownia i fitness to treningi z youtuba (3,4 z w tygodniu)
- 5,6 posiłków dziennie, najlepiej mało obciążających(bez mcdonaldów, pizzy i innych tego typu)
- ostatni posiłek najlepiej 2 ha przed snem
- napoje gazowane i słodzone w odstawkę
- słodycze wymień na owoce
- alkohol w dół (potrafiłem wypić kilka piwek w tygodniu nie mówiąc o weekendzie a teraz alkohol tylko w weekend i najczęściej piwo zamieniam na czerwone wino wytrawne)
- poza tym mnie motywują szczupli ludzie (podczas diety myślałem 'też taki będę')

Warto namówić kogoś na wspólne treningi, we dwójkę jest o niebo lepiej! :)

Życzę powodzenia w zbijaniu wagi!!
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Zainteresowala mnie ta dieta Cambridge. Mam do zrzucenia 8 kg I za nic w swiecie mi sie to nie udaje naturalnym sposobem juz niestety nie ta silna wola co kiedys. Zaczelam cwiczyc chodakowska jak bylam na macierzynskim ale niestety wrocilam do pracy na pelny etat I na cwiczenia zwyczajnie juz nie mam czasu dom, praca 2 dzieci I cwiczenia zwyczajnie nie daje rady:( wiec pocwicze jak maly podrosnie I zejdzie z moich rak a na razie diety jakiejs bym sie przytrzymala. Bylam juz po pierwszym dziecku na dukanie, south beach I kapusciance nie dam rady zadnej z nich znow zaczac sprubowalabym chetnie Cambridge. Prosze powiedzcie mi jak dlugo ta diete trzeba stosowac? jak szybko kilogramy ubywaja? a ja ze swojej strony moge polecic picie rano na 30 min przed jedzeniem szklanki cieplej wody z miodem I cynamonem podobno oczyszcza organizm I pomaga przy odchudzaniu...
 
D

Dobrawa

Guest
samba_mamba napisał:
Bardzo lubię. A który stopień przerabiasz? Próbowałaś już przepisów diety cambridge? Masz ulubione?
Nie odchudzam się, ale czasem coś przyjaciółce podkradnę i na bieżąco śledzę jej postępy. Z dań testowałyśmy wspólnie niemalże wszystkie a najbardziej mi smakuje ten kurczak z soczewicą co był już wyżej polecany. Ale wszystko jest dla mnie smaczne
 

magdalenka6

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Nie polecam gootwych diet. Dieta jest czymś indywidualnym jeżeli już to można kierować się malymiwskazówkami.
 

borowik123

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2013
Posty
41
Punkty reakcji
1
magdalenka6 napisał:
Nie polecam gootwych diet. Dieta jest czymś indywidualnym jeżeli już to można kierować się malymiwskazówkami.
czy ja wiem ... niektóre diety gotowe nie są złe - przygotowane przez dietetyków, jesli nie mas zprzeciwskazan to czemu nie? Sama korzystam z takiej diety cateringowej Eat zone, dzieki ktorej nie napycham się czymkolwiek w pracy. Posiłki są gotowe, codziennie rano dostaje świeże. Nie zdarzyło mi sie jeszcze, żeby cols było niesmacznego albo byle jak przygotowane. no i chudnę, średnio 3-4 kg na miesiąc.
 
D

Dorka123

Guest
Kwestia gustu. Niektóre diety gotowe są dobrze zbilansowane, wiec dlaczego nie. Zwłaszcza, że wielu lekarzy i dietetyków też je poleca.

Token, to jak długo będziesz na diecie to indywidualna sprawa, ja byłam 3 miesiące, na początku kilogramy spadały szybko, potem wolniej, ale dla mnie bardziej od tempa liczył się długotrwały efekt, czyli brak efektu jojo. Poczytaj może na ich stronie przepisy, plan poszczególnych etapów: http://dieta-cambridge.pl/
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Dorka123 moge wiedziec ile schudlas w te 3 mc? Jak dawno skonczylas diete? I czy rzeczywiscie nie ma efektu jojo? Dzieki za odpowiedz
 

Rosellina

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
A ja po prostu polecam ćwiczenia i zdrowe, rozsądne odżywianie :) Oprócz tego warto też się wspomagać suplementem diety. Ja brałam DicoPlus i jestem naprawdę z niego bardzo zadowolona. 2 miesiące i moja wymarzona waga osiągnięta ;)
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Rosellina ja mysle ze przy rozsadnym racjonalnym I regularnym odzywianiu to nawet suplement nie bedzie potrzebny
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Nie ma jojo po cambridge. Mogę to potwierdzić. Przynajmniej w moim przypadku nie ma, a mam tendencje do nabierania kilogramów. :)
 
D

Dorka123

Guest
Token napisał:
Dorka123 moge wiedziec ile schudlas w te 3 mc? Jak dawno skonczylas diete? I czy rzeczywiscie nie ma efektu jojo? Dzieki za odpowiedz
12-13 kg, dokładnie już nie pamiętam, minął już ponad rok, nie wróciło nic, a jem już normalnie, tylko po prostu zdrowiej niż kiedyś, mniej słodyczy, potrawy raczej pieczone, niż smażone.
 
D

Dobrawa

Guest
Ostatnio wprowadziłam dużo przepisów z Camridge na stałe i męzowi kupiłam ich napoje to zrzucił w miesiąc 5 kg. Mój synek tez z nami je jak zrobie obiad z ich przepisów, bo posilki są po prostu zdrowe.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja dopiero niedawno zaczęłam ich dietę :) ale już teraz wiem że wiele przepisów zostanie ze mną nawet po jej zakończeniu. Naprawdę nie sądziłam że tego typu diety mogą być skuteczne , smaczne i nie będę się z nią męczyć wręcz przeciwnie chętnie coś pichcę. A moimi ulubionymi produktami są w szczególności dodatki do wody oraz owsianki :) Przy okazji chętnie się pochwalę zrzuciłam już 3 kg a waga dalej idzie w dół
 
D

Dobrawa

Guest
Gratuluję wyboru. Cambridge to jedna z najbezpieczniejszych diet. Trzymam kciuki, żebyś osiągnęła wymarzone wyniki. Ile masz do zrzucenia kg jeśli mogę zapytać ?
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja jestem w tej chwili na diecie nykuk. Bardzo mi pasuje, a oprócz tego jest zdrowa. Nie wymaga w zasadzie żadnych wielkich wyrzeczeń i nie musimy być przez cały dzień na na przysłowiowym listku sałaty.
Jest nieskomplikowana , a zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste wyszła mi zdecydowanie na zdrowie. Nie będę Wam opisywała szczegółow, bo możecie poczytać same w internecie. Bardzo fajna dietka
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
dzisiaj w necie znalazłem sposoby dzieki którym można sie odprężyć i np. zgubić zbędne kilogramy. To jest coś związane z synchronizacją dwóch półkól muzgu. Podobno bardzo dobre daje zerultaty, ale bałbym sie troszkę tego.. to działa na zasadzie hipnozy.
 
Do góry