Jaką czytasz książkę?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam, ludzie.

Ja to mam kilka książek do przeczytania i jakoś nie mogę skończyć ostatnio. Zawsze lubiłem czytać kryminały polskie i amerykańskie, ale również thrillery psychologiczne - amerykańskie.
I najczęściej taki gatunek literatury zawsze czytałem. Mam kilkanaście swoich książek w domu takiego gatunku, ale już nie kupuje książek, choć wiele książek różnego gatunku można kupować tanio, np. za 10 zł.
Ja najczęściej za taką cenę książki kupowałem, a kilka książek droższych. I można poszukać gdzieś w marketach, bo tam mają też sporo książek, najtańszych.
Nie polecałbym księgarni, gdyż na ogół w takich miejscach książki nie są tanie, a uważam, że księgarnie długo nie przetrwają na rynku i będą upadały z uwagi na to, że teraz można taniej kupować książki w marketach i centrach handlowych i to przyciąga kupujących książki.
W "EMPIKU" też są tanie, niektóre książki, a ta sieć sklepów jest coraz bardziej w Polsce popularna.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Lucinda Riley - "Siedem sióstr"

Co tu dużo pisać? Ta seria mnie prześladuje. Moje pacjentki w kółko o niej opowiadają i mnie namawiają bym ją przeczytała. Jadę autobusem i słyszę jak panie, które siedzą obok mnie mówią o Siedmiu Siostrach. A wczoraj Pani z biblioteki osobiście odwiedziła mnie w przychodni by przynieść mi pierwszy tom serii. Nie zamawiałam go. 😛 Uwielbiam kryminały, przeplatam je z romansami, ale po fantastykę nie sięgałam. Teraz po części zostałam do niej "zmuszona" i właśnie rozpoczynam czytanie. Przeczytam by później móc powiedzieć czy warto czy też nie warto sięgnąć po serię która należy do bestsellerów. 🙂
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Straszna historia i seria o
Polskiej historii a plusem
Tej serii jest prosty język,
Humor i satyra obrazkowa.
Ciekawy wygląd okładki.
Encyklopedia programu
Pogromcy mitów bardzo
Ciekawa książka i można
Pomyśleć że powstała dla
Zysku i popularności programu
I można spędzić sporo czasu na
Jej czytaniu i oglądaniu.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Wieża komunistów Witolda Gadowskiego.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Długo się zabierałem do tej pozycji i w końcu się udało

H. P. Lovecraft - W górach szaleństwa.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
"Byłam służącą w arabskich pałacach" - Laila Shukri
Hm... Gdy brałam się za czytanie tej opowieści myślałam, że będzie to lektura z cyklu "lekka, łatwa i przyjemna". Myliłam się.
Po przeczytaniu stwierdziłam jedno: dobrze że jestem tym kim jestem i że jestem tu gdzie jestem.


Ostatnio z moją Mamą weszłam na temat twórczości Mroza i opisywanych morderstw, które były dokonane w górach. Moja Mama powiedziała, że wiele lat temu doszło do morderstwa na górskim szlaku. I że jeżeli chcę się czegoś dowiedzieć, to mam poszukać informacji w internecie. Tak też zrobiłam. I oto natrafiłam na powieść

"Wenus umiera" - Aleksandra Sowy


Powieść nawiązuje do niewyjaśnionej sprawy zabójstwa pary studentów w 1997 roku na jednym ze szlaków w Górach Stołowych.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja teraz to mam kilka książek własnych do przeczytania, ale jakoś nie mogę skończyć czytać.
Jak wypożyczałem z Biblioteki, to zawsze do końca każdą książkę przeczytałem.

Zawsze mnie interesowała tematyka kryminalna, bo najczęściej się wczytywałem w kryminały polskie, ale także zagraniczne.
Jednak najbardziej mnie zawsze interesowały polskie kryminały, bo: kryminał polski zawsze był bardzo popularny.

Ale też amerykańskie thrillery psychologiczne, a tego jest pełno na rynku.

Zarówno w bibliotekach, jak i w sklepach z książkami, w "EMPIKU".
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Stalowy, ten temat nie nosi nazwy "czy czytasz książki, które wypożyczasz", tylko "jaką książkę czytasz" tu jest tytuł potrzebny.

Obecnie mielę "podręcznik lidera" Harvard business review. Ciężka, faktycznie podręcznik, chyba odpuszczę czytanie od deski do deski, ma mnóstwo super rad, ale nie na obecnym poziomie mojego rozwoju.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Stalowy, ten temat nie nosi nazwy "czy czytasz książki, które wypożyczasz", tylko "jaką książkę czytasz" tu jest tytuł potrzebny.

Obecnie mielę "podręcznik lidera" Harvard business review. Ciężka, faktycznie podręcznik, chyba odpuszczę czytanie od deski do deski, ma mnóstwo super rad, ale nie na obecnym poziomie mojego rozwoju.
I racja, bracie.
Mój błąd.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
W 2003 roku budowano most w mieście Laufenburg na granicy szwajcarsko-niemieckiej . Gdy dwie połówki budowanego mostu zbliżyły się do siebie okazało się że jedna z nich jest wyższa od drugiej o 54 cm. Jak to się stało?

Otóż obie powinny znajdować się na tej samej wysokości nad poziomem morza. Niemcy do tego celu

stosują pomiar z morza Północnego Szwajcarzy z Śródziemnego. Wiadomo było że oba pomiary różnią się od siebie o 27 cm. Wystarczyło więc dodać bądź odjąć z właściwej strony 27 cm i tak też zrobiono

...ale z przeciwnym znakiem. W wyniku tego różnicę podwojono zaś ostatecznie to Niemcy musieli wysokość obniżyć aby most mógł powstać.
Te i podobne historie można znaleźć w książce Matta Parkera Pi razy oko komedia matematycznych pomyłek

PS stalowy przytocz jakąś ciekawą czy pouczającą historię z tych Twoich książek zamiast o rozdawnictwie tylko pisać.
Pokaż że niesłusznie się z Ciebie śmieją.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Eckhart Tolle - "Potęga teraźniejszości"

Generalnie fajna książka, która pozwala "wyluzować"
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196
Nie mogę na półce jej znaleźć.
To powinna być ta ale okładkę chyba miała zielonkawą

Źle zrozumiałem chodzi Ci o tę
Tak z opisu wynika:

Klęska 6 armii nad Wołgą nie była, jak się często uważa, punktem zwrotnym w zmaganiach na froncie wschodnim. Rozstrzygający zwrot przyniosła dopiero bitwa na Łuku Kurskim latem 1943 r. Po Kursku nastąpiło pasmo nieprzerwanych niemieckich klęsk, które zaprowadziło Werhmacht do punktu wyjścia, nad Wisłę i Bug, skąd ruszyła jego ofensywa w czerwcu 1941 r. Działania na Wschodzie w roku 1943 i w pierwszej połowie roku 1944, omówione w tym tomie, są kontynuacją treści tomu poprzedniego, obejmującego lata 1941-1942. Seria: Wielkie Bitwy - Wielcy Dowódcy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry