Jak zrobić zacier na rum z owoców?

Xaravald

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Polska
Chodzi o to, że oglądałem jakiś czas temu program edukacyjny o jakiejś dzikiej ludności z tropikalnej wyspy i pokazywali tam jak robią rum.
Cały przepis ogólnie bardzo prostu, tylko problem mam z zacierem. Tam mówili, że wystarczy do miski włożyć owoce i poczekać tydzień aż same zaczną fermentować, bo cukier i drożdże mają już w sobie naturalnie.
No i chciałem spróbować sam coś takiego zrobić, ale owoce po tygodniu zwyczajnie mi się wysuszyły i potem zgniły.
Co zrobiłem nie tak? Jakieś porady?
 
A

alfabeta11

Guest
Jeśli zgniły to miały w sobie chyba jednak za mało cukru. Ogólnie jak robię zacier na wino to z owoców robię papkę. Wyciskam sok, ale resztę owoców też zostawiam. Do tego jednak dochodzi trochę cukru i ewentualnie drożdży. Wszystko żeby to fermentowało, a nie gniło. Myślę, że w tym przypadku może być podobnie.
 

Xaravald

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Polska
Ok, spróbuję. Porozgniatam owoce i dodam cukru.
A nadaje się cukier brązowy?
 

Xaravald

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Polska
Hej. Właśnie podchodzę po raz kolejny do zrobienia tego zacieru, zrobiłem trochę inaczej wszystko, i wygląda na to że coś się dzieje. Wszystko w naczyniu zaczęło bulgotać i tworzy się dość wysoka biała piana. Rozumiem, że to oznacza że wszystko działa?
 
A

alfabeta11

Guest
Xaravald napisał:
Hej. Właśnie podchodzę po raz kolejny do zrobienia tego zacieru, zrobiłem trochę inaczej wszystko, i wygląda na to że coś się dzieje. Wszystko w naczyniu zaczęło bulgotać i tworzy się dość wysoka biała piana. Rozumiem, że to oznacza że wszystko działa?
Można powiedzieć, że śmiga jak powinno ;)
Tylko tego zacieru samego nie trzymaj tak zbyt długo i przystąp za jakiś czas do przygotowywania już tego odpowiedniego specyfiku.
 
Do góry