Jak zrobić szybkie i dobre nuggetsy?

N

natulka123

Guest
Cześć. Szukam sprawdzonego przepisu na nuggetsy. Wiem, że w sieci jest ich pełno, ale ciężko po samym przepisie stwierdzić czy przepis jest sprawdzony czy wrzucony przez niewprawnego kucharza :) Do nuggetsów trzeba robić własną panierkę, czy stosować te gotowe?
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o nuggetsy to zawsze sama robię panierkę :) zgniecione platki kukurydziane i/lub bułka tarta i do tego przyprawy - sól pieprz i zioła prowansalskie. Są również gotowe z prymatu kamisa itd ale ja wolę sama, bez ulepszaczy :) chociaż w sumie nie wiem, czy tamte są lepsze bo nie próbowałam.
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Dla leniuchow idealny sposób ;) z tego co słyszałam to naprawdę dobre są te przyprawy. Musze spróbować, może wtedy się przerzucę na takie gotowe :)
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
felka napisał:
Dla leniuchow idealny sposób ;) z tego co słyszałam to naprawdę dobre są te przyprawy. Musze spróbować, może wtedy się przerzucę na takie gotowe :)
zdecydowanie wolę zrobić nuggetsy sam niżeli iść kupić gotowe. Smak jest o wiele lepszy i wiem co jem
 

olgusek

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
najlepiej je na koniec opiec, a nie smażyć - dużo zdrowiej
 

Paulina_smacka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Panierkę zawsze robię sama, płatki kukurydziane podstawa, trochę zmiażdzonych i trochę w całości, do tego bułka tarta i mak. Z przypraw papryka słodka i ostra, sól i gałka muszkatołowa. Pychota! :)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja to chyba oryginalna nie będę :) panierkę również robię sama z płatków kukurydzianych zamiennie z owsianymi do tego oregano, chili con carne, curry, przyprawa do kurczaka troszkę oliwy i już :) później kurczaczki wędrują do piekarnika i mamy pyszne nuggetsy
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Yo_lanta napisał:
Ja to chyba oryginalna nie będę :) panierkę również robię sama z płatków kukurydzianych zamiennie z owsianymi do tego oregano, chili con carne, curry, przyprawa do kurczaka troszkę oliwy i już :) później kurczaczki wędrują do piekarnika i mamy pyszne nuggetsy
To wcześniej radzę zarzyć trilac'a, no ewentualnie po jedzeniu łyknąć, ale wtedy już coś błyskawicznego na biegunkę :p
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Ja marynuję filety w jogurcie i ziołach, później obtaczam je w pokruszonych płatkach i do piekarnika :)
 
M

maku511

Guest
Co do panierki z bułki tartej, płatków kukrydzianych, mąki i przypraw to jak najbardziej się zgodzę, ale chciałbym wam podać fajny trick:
mięso maczam najpierw w jajku z dodatkiem mleka, a część 'sypką' wkładam wcześniej do woreczka foliowego (byle szczelnego ;p). W ten sposób na pewno nie ubrudzimy całej w kuchni w mące i oszczędzimy sobie sprzątania
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
Według tego przepisu robie naggetsy od ponad roku i muszę przyznać że nie jadłem lepszych ..... polecam

https://www.youtube.com/watch?v=GhIl42omWrk
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja mam w planach zrobić nuggetsy z kalafiora :O. Znalazłam przepis na blogu ErVegan.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Z kalafiora mogę być ciekawe, lubię wegańskie potrawy.
Co do nuggetsów z kurczaka, to ja roztrzepuję jajko, z mąką ziemniaczaną, do tego mleko, płatki kukurydziane i przyprawa złoty kurczak od knorra.. Smażę kurczaka pokrojonego w plastry na rozgrzanym oleju
 

Aishqa

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2021
Posty
22
Punkty reakcji
2
Kroisz piersi z kurczaka, obtaczasz w mleku a potem w panierce do nuggetsów :D
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Nie ma chyba nic prostszego, kawałki kurczaka w panierce np. z krakersów. Do tego można zrobić ze 2 sosy, np. czosnkowy albo po prostu podać ketchup włocławek, mi ostatnio bardzo posmakował ten ze śliwką.
 
Do góry