Jak zrobić dobry makijaż?

agatka

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdzieś tam
Drogie Forumowiczki mam do was pytanie... w jaki sposób mogę zrobić makijaż dzięki któremu mogłabym zatuszować wszystkie niedoskonałości??

Przyznam się że używam podkładu, ale jeszcze nigdy mój makijaż nie był moim zdaniem dobrze wykonany, zazwyczaj po kilku godzinach się podkład ścierał i nie było tego efektu co na początku w dodatku po pewnym czasie miałam na twarzy żółtawe plamy, hmm może jest to przyczyną źle dobranego podkładu no ale sama go nie dobierałam (poprosiłam ekspedientkę w drogerii), chciałabym aby mój makijaż był bardziej matowy, moja cera strasznie się błyszczy tzn świeci, co oznacza że chyba jest tłusta (niestety z określeniem tego również mam problem) i bardzo zależy mi na zamaskowaniu piegów bo wyglądają paskudnie (pomarańczowe plamy) :(

Jeszcze chciałabym się dowiedzieć jakich kosmetyków używać może stosuję je w zły sposób...

Proszę o pomoc...
 

gazowana

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
może byc to wina podkładu a może dobierasz zły krem pod podkład . Uzywasz do tego pudru?
 

agatka

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdzieś tam
Używam kremu z sorayi z linii oczyszczającej do tego jest jeszcze żel którego również używam... Na etykietce jest napisane że krem doskonale sprawdza się jako baza pod makijaż...

podkład lirene matujący

hmm pudru również używam ale praktycznie po godzinie się ściera :(
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
podkład dla wyrównania cery, jak mało to korektor na plamy/piegi i ewentualne krostki jakby co, puder obowiązkowo
i licz się z tym ze co jakiś czas trzeba na nowe przypudrować trochę nosek ;) może spróbuj bez kremu pod podkład, może przez to się bardziej świeci?

a ten podkład lirene to w takim opakowaniu z dozownikiem? miałam taki i na początku była po nim świetnie zmatowiona i wygładzona buzia, taka aksamitna jakby, ale po kilku godzinach efekt matu znikał niestety
 

agatka

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdzieś tam
Powiem tak bez kremu jest jeszcze gorzej... :(

a podkładu używam normalnego w tubce... hmmm może powinnam go zmienić,

bo szczerze nie wygląda to zbyt pięknie gdy po jakimś czasie widać tylko pozostałości po podkładzie czyli podkreślone oczy :(

może poradzicie mi jakich kosmetyków najlepiej używać?? W miarę możliwości nie drogich.... :)
 

Lilia92

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
mozesz stosowac baze pod makijaz

stosowac musisz kremy matujace polecam garnier 3w1 nastepnie podklad matujacy(soraya sceniczny)i wykoncz wszystko pudrem rimell stay matt:D
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
radze nie kupowac pudrów za poradą ekspedientek, ponieważ większość z nich nie zna się na kosmetykach- i pracuje tam z przypadku. Lepiej poradzić się kosmetyczki :) ona lepiej zna się na tego typu sprawach :)
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Słyszałam ze pudry mineralne nadają sie do cery tłustej.
Niestety mam taki sam problem ale uważam że z podkładem wyglądam gorzej tzn cera gorzej sie potem świeci dlatego z niego zrezygnowałam.
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
a co powiecie o makijażu pernamentnym ? Czym on się od zwykłego różni? Moja dziewczyna zapisała się do Ani Zajdel na ten zabieg i nie wiem czy mam się obawiać, bo nic mi nie mówi bo się nie znam :/
 

qqeq

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Musisz unormować stan Twojej skóry tak, by ograniczył wydzielanie łoju. W tym celu mogę zaproponować Ci preparat Glamuren który właśnie to czyni. Możesz go nabyć w aptekach bez recepty.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
coś w tym jest, że umiejętności to jedno dobre kosmetyki to drugie. Musza byc one bardzo dobrze dobrane, zarówno do typu cery, jaki i jej odcienia, a jeśli macie problem z tym, żeby się fajnie pomalować i dobrać odpowiednie kosmetyki możecie się śmiało wybrac na konsultacje do Douglasa co w tym tygodniu w Galerii Bałtyckiej są, przy okazji poznawania trików można się co nieco dowiedzieć na temat Clinique i Collisar ;)
 

Vena.

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Mi się wydaje, że masz jednak źle dobrany podkład. Jeśli chodzi o świecenie się skóry i piegi to polecam puder, a w ciągu dnia bibułki matujące.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Ja jeszcze dodam od siebie- mając tłustą cerę unikaj kosmetyków wysuszających. Większość kosmetyków ze średniego przedziału cenowego, przeznaczonych błędnie właśnie do cery tłustej, po prostu wysusza. I to jest paradoks, bo kiedy wysuszasz tłustą buzię ona próbuje się nawilżyć wyprodukowując jeszcze więcej łoju. Dlatego bądź czujna kupując kosmetyki, unikaj tych silnych, wybieraj delikatne i dbaj o nawilżanie, żeby nie pogłębiać problemu. No i spytaj o radę dermatologa oraz kosmetyczki- jeśli chodzi o wybór kosmetyków do makijażu.
 

marika99

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, no znalazłam bardzo fajny album o makijażudla wszystkich początkujących jak i tych zaawansowanych wizażystek. Album pt. ​"Pałac kolorów. Magia makijażu" - http://palackolorow.pl/ .Bardzo ciekawy album , posiada wiele interesujących i niesamowitych ilustracji które staną się inspiracją dla wszystkich wizażystów. Album jest w twardej oprawie, dużym formacie , dzięki czemu jest przejrzysty i czytelny, ma pozłacane brzegi.
 

konradozz

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
moja zona zawsze jak gdzies wychodzimy (teatr, wesele itp) jezdzi specjalnie do ckr pod wwa, zeby sie umalowac. dla mnie to nie do pojecia, no ale dla kobiety makijaz i wyglad to priorytetowa sprawa:) ehh:p
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Jest talo sposób na tzw lakier:)lakierem pryskamy po twarzy i nic nie splynie:)
 
K

KamilKA01

Guest
Myślę, że dobrze zacząć od podstaw, od edukacji, przejść się chociaż na jakiś kurs lub do 1-2 letniej szkoły i zobaczyć jak to robi się dobrze, na zajęciach praktycznych i warsztatach w Artystycznej ALternatywie potrafią naprawdę sporo nauczyć, z tego co słyszę sporo osób po tej szkole dzisiaj jest już wizażystami i stylistami.
 
N

nianiaSweet

Guest
moim zdaniem ważne jest to, żeby używać dobrych kosmetyków, ja lubię mieć dobry tusz do rzęs, ja teraz mam rimmel wake me up który ładnie otwiera oko i wykańcza makijaż, dzięki temu już nie muszę zakładać sztucznych rzęs. Oko moim zdaniem jest najważniejsze przy robieniu makijażu.
 
K

Konstancja321

Guest
Ja stosuję zawsze najpierw krem nawilżający, na to podkład, osobiście jesetm bardzo zadowolona z Bourjois, healthy mix, na to nakładam puder mineralny lub z Max factora creme puff, to powinno zmatowić cerę. Do tego maluję rzęsy tuszem, często też maluję brwi, pudrem do brwi, najlepiej przypadł mi do gustu taki z golden rose, Eyebrow powder. Łatwo się go nakłada, wygląda naturalnie po nałożeniu i jest dostępnych sporo kolorów :)
 

tienshan

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2016
Posty
80
Punkty reakcji
0
niedoskonaosci szybko i bardzo dobrze mozemy ukryc pod paletka kamuflujaca, ja taka mam z golden rose, badzo sobie chwale, ocienie mimi ze mocno napigmentowane to absolutnie nie przebijaja z pod podkladu. Swietna alternatywa dla tych paletek jest nowosc GR, Color Corrector Crayon czyli kazdy odcien osobno zamkniety w wygodnej kredce (mega wydajnosc ). Kazdy kolor za okolo 12 zl, a mozna kupic wedle uznania/potrzeby.
 
Do góry