Jak zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie?

karolinaaa22

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zaczęłam miesiąc temu intensywną zmianę swojego życia. Zdecydowałam, że muszę poprawić wygląd swojej sylwetki i zadbać bardziej o swoje zdrowie. Plan ułożyłam sobie samodzielnie na podstawie tego co przeczytałam (a przeczytałam naprawdę sporo, zajawiłam się na to strasznie :D). Tylko chciałabym móc kontrolować co jak wplywa na moje ciało. Wiem, że na niektórych silowniach dokonują dokładnych pomiarów ciała, masy ciała ale też np. zawartości tłuszczu w organizmie. Czy można samemu zmierzyć sobei zawartośc tłuszczu? Są do tego jakieś przyrządy?
 

jemiollukasz

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
U mnie na siłowni dokonują właśnie takich pomiarów, mają do tego specjalną wagę :) Ale nie mam pojęcia czy można sobei taką kupić. pewnie są strasznie drogie :/
 

reznowsko

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
jemiollukasz napisał:
U mnie na siłowni dokonują właśnie takich pomiarów, mają do tego specjalną wagę :) Ale nie mam pojęcia czy można sobei taką kupić. pewnie są strasznie drogie :/
zależy co uważasz za drogie. ja mam tą wagę: kredos.pl/waga-medyczna/waga-medyczna-lazienkowa-seca-804-specyfikacja i jestem z niej strasznie zadowolony. :) to znaczy najbardziej chyba z tego, że nie muszę iść na siłownię i prosić trenera, żeby mnie zważył, zmierzył no i te wszystkie wskaźniki mi podał, tylko spokojnie mogę sobie sprawdzić zawartość tłuszczu w ciele w domu w każdej chwili. a ze względu na to, że zacząłem teraz trochę bardziej iść w stronę kulturystyki to dla mnie bardzo istotne. nie wiem, czy są jeszcze jakieś inne przyrządy, którymi można to zmierzyć, ale wydaje mi się że waga jest mega wygodna i przydatna, także warto wydać trochę więcej i kupić taką z dodatkowymi funkcjami :)
 
Do góry