Jak zdobyć czytelników

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Prowadzę bloga http://somatyczny.blogspot.com/ dosyć długo i nie narzekam na UW. Problem w tym, że mimo stałych aktualizacji treści i pochlebnych komentarzy dot. samego bloga liczba czytelników wcale nie wzrasta. Nie obserwuję napływu komentarzy, obserwatorów itp.
Pytanie brzmi: w jaki sposób przyciągnąć czytelników? może robię coś źle? Wchodzicie na mojego bloga i...z jakiegoś powodu nie zostajecie moimi czytelnikami. Dlaczego? Myślę, że ujęcie sprawy w ten sposób pozwoli mi na poprawę jakości strony.

Dla moderatorów: wątek nie służy reklamie bloga ani jego ocenie sensu stricto
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Reklama, pozycjonowanie. Musisz polatać z linkami do swojego bloga po internecie. Samo nic nie przyjdzie.

Treściowo jest w porządku, czytałem nawet kilka artykułów. Do wyglądu także nie mam zarzutów.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Powiedzmy sobie szczerze, nie umiem pozycjonować. Ograniczyłem się do katalogów stron i spisów blogów.

Co zrobiłem:
- reklama na forach
- marketing szeptany gdzie się dało
- wymiana buttonami
- rozprowadzenie linku wśród znajomych na fb
- wykop itp
Co jeszcze mogę zrobić?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Twój blog wydaje sie być dosyc interesujący. Ciekawie i przystepnie opisane zagadnienia z medycyny.
 

kama3

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
- emigruj z blogspota na własny hosting i domenę
- zaproś do współpracy innych publicystów
- nakręć jakieś wywiady, reportaże półamatorsko w sensie takim żebyś nie tracił dużo kasy, ale z drugiej strony żeby nie jechało totalną amatorką i żeby poruszały jakiś konkretny problem
- wyznacz sobie cel: po co ci użytkownicy? jak chciałbyś żeby wyglądał portal za rok?
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
1. Plan jest taki - zbiorę czytelników, kupuję domenę. Nie na odwrót, żeby nie tracić kasy na darmo.
2. Pracuję nad tym, obecnie podjąłem współpracę z blogiem Biologia w liceum
3. Uwierz mi, chciałbym, ale nie mam kamery.
4. Cel mam, czytelników brak.
 

ebiznes-manager

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Drzewica
Nie ma co się dziwić. Wpisy w ogóle nie są robione pod Google, a dzisiaj to najważniejsze by się wybić w wyszukiwarce. Poza tym własna domena to już podstawa
 
Do góry