Jak zapobiec grypie żołądkowej?

clementyna

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
z tajemniczego ogrodu
Hej! Mam pytanko. Ostatnio często sie słyszy, że znów panuje tak zwana grypa jelitowa czy tam żołądkowa. Kiedyś miałam z nią nieprzyjemne wspomnienia, trafiłam nawet do szpitala. Najbardziej dołuje mnie fakt wymiotowania. Może mnie tam brzuszek boleć, może mnie czyścik...ale tylko nie wymiotować :( :( :(
Czy znacie jakieś sposoby na zapobieganie tej choroby? Oprócz myciu owoców i myciu rączek?! Wierze, że mi pomożecie...mam już obsesje, że mnie to może znów spotkać...histeryczka ze mnie wiem... pozdrawiam i ściskam mocniutko
 

Vixa22

>>>>>>>>>>
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
1 146
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Fantasy World
tak oprozc tego ze trzeba dokładnie myc rece i owoce, to lepiej zebys po kims nie pił z jednej butelki czy tez kubka,nie jadł po kims, jak bedziesz to przestrzegała to raczej niepownnaś złapać tej choroby :)
 

clementyna

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
z tajemniczego ogrodu
ahh no patrz nie pomyślałam o tym :) ale wiesz...czytałam też, że może sie to choróbsko przenieść drogą oddechową :/ do bani...zna ktoś jeszcze jakies sposoby żeby tego czegoś uniknąć?

P.S. i dziękuje za pierwszą rade ;) buźki
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
wiesz co wydaje mi sie oprocz tych rzeczy co wymienilas to juz nic nie zrobisz! jesli to jest w powietrzu to nie ma rady...!
 

momento_mori

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
Najlepiej nic nei jedz to napewno nei zachorujesz:p nie a tak powaznie to nie wprowadzaj nic nwoego jedz zawsze to samo i powinno byc git
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Tez to mialam :/ :( okropne...brr nio tak jak poprzedniczki radza i nic innego mi do glowy nie przychodzi, ale wiesz co jest na to dobre?coca-cola tak tak, mi np. pomoglo i innym osobom tez zawiera cosik takiego w sobie ze pomaga..i polecam bo naprawde! :)
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
stąd.
Ja tez miałam ta chorobe.
Lezałam w luzku cały tydzien ;/
Bogu dzieki ze w szpitalu nie wyladowałam,
ta grypa żołądkowa to nie przyjemna sprawa.. blehh..
 

xenia_ana

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
7-me niebo
teeeż na nią chorowałam :/ na początku nie wiedziałam co to za choroba a nabawiłam się jej przez własną głupotę, mam nadzieje że już nigdy nie bedę musiała przeżywać czegoś podobnego ...
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Mój kolega miał :D
Ja nie miałam... co prawda nic przyjemnego... ale jak to przeczyszcza... kilka kilo można spokojnie stracić :p A tak prawdę mówiąc to nikomu nie życzę i mam nadzieję, ze mnie nie spotka
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Mój mąż właśnie ma. Ma tak wysoką gorączkę w nocy że zmienia koszulki po 3-4 razy - sa całe mokre, no i do tego wizyty w toalecie. Wziął wczoraj nospę, trochę złagodziła.

Spróbujemy tej coli, może pomoże.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
xenia_ana - z własnej głupoty, czyli co zrobiłaś? Ja nigdy tego nie miałam, ale z tego co piszecie to wiem, że nie chcę mieć!
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
wieje wiatr?
łooo :D a ja właśnie jestem w trakcie tej choroby :D
drugi tydzień nie poszłam do szkoły :p
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
wieje wiatr?
tak, okropne i do tego cały czas latam do kibla ...
mam nadzieję, że szybko mi to przejdzie... jutro do szkoły musze isc ;/
eeeh...
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Ja mialam to juz 3 razy w ciagu 1,5 roku. 2 razy w szpitalu pod kropkowkami. Tzn mialam opisywane przez was objawy. Za pierwszym razem zrobili mi gastroskopie ktora nic nie wykazala poza tym ze duzo tabletek sie nalykalam ;) za drugim razem USG wykazalo ze mam cos z pecherzykiem zolciowym wiec zalecono mi diete. Ostatni raz (we wrzesniu) te same objawy wykazaly ze to nerwica :niepewny:
 

DzIuBeJ

!dead eyes see no future!
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
1 462
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
"że ten"
Najlepiej nie wychodzić z domu nic nie jeść najlepiej i nie oddychać ale wtedy istnieje możliwość ze zapadniesz na inna chorobie (czyt. śmierć) podejrzewam ze to nie duża starta jak nie chcesz złapać na grypy żołądkowej

życzę owocnych rezultatów
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
wieje wiatr?
Dziubej potrafi pocieszyc :D
w sumie to wychodze z podobnego założenia ;]
ale jak nie chcesz złapać tego syfu po prostu dbaj o siebie i nie przebywaj w towarzystwie osób chorych na to. to choroba wirusowa i przenosi sie bardzo łatwo z jednego organizmu na drugi.
 

Summer_girl

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim :)
Tak czytam i czytam te wszystkie rady i dochodze do wniosku,że ciężko jest tego paskudstwa uniknąć :( Tymbardziej,że teraz mój mąż na to zachorował no i siłą rzeczy nie mogę unikać kontaktów z nim,no bo ktoś się musi przeciez nim zajmować jak leży chory w łóżku :( W sumie to z tego wynika,że pozostaje tylko mieć nadzieję,że będę mieć na tyle szczęścia i na mnie sie to nie przeniesie.
Pozdrowionka
 
Do góry