Jak założyć własną działalność gospodarczą?

dosiiik

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam chciałabym otworzyć własną działalność gospodarczą, a mianowicie sklep z odzieżą. Mieszkam w małym mieście, nie ma dużej konkurencji. Na taki pomysł wpadła moja córka i szczerze mówiąc przekonała mnie. Nie jesteśmy bogatą rodziną więc na początek by zamówić towar potrzebowałabym jakiegoś dofinansowania, dotacji. I tu pojawia się problem ponieważ jestem niezorientowana w tych sprawach. Jak mogę starać się o dotację i czy w ogóle? Jaka byłaby jej kwota? Naprawdę nie jest mnie stać na zainwestowanie dużych pieniędzy w ten biznes.
Zatem wszystkich którzy posiadają takową działalość proszę o rady dotyczące jej założenia, krok po kroku.
Wszystkim życzliwym z góry dziękuję.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Idź do gminy popytaj albo jeżeli jesteś na bezrobociu idź do PUPu- z unii dają po 20tyś na otwarcie DG.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Teraz możesz założyć działalność nawet przez internet. Radzę jednak mimo to przejść się do urzędu. Dofinansowanie możesz dostać z urzędu pracy i z UE. Podstawą do otrzymania dotacji jest dobry biznes plan.
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Temat rzeka
1) Jak założyć firmę znajdziesz informacje w swoim urzędzie pracy czy miasta
2) Podatki, ZUS, księgowość - skorzystaj z infakt.pl
Tam mają infolinie od rana do nocy czynną i odpowiedzą na każde pytanie
3) Dotacje
Skorzystaj z któregoś z poniższych serwisów by dowiedzieć się o jaką kwotę możesz się starać i na jakich warunkach
• Portal Funduszy Europejskich www.funduszeeuropejskie.gov.pl,
• Program Kapitał Ludzki www.efs.gov.pl,
• Program Rozwój Polski Wschodniej www.polskawschodnia.gov.pl,
• Wyszukiwarka Programów Regionalnych www.funduszeeuropejskie.gov.pl/RPO
 

skadmin

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
Poznań, Łódź
Ja bym zbytnio na dotacje nie liczył. Ciągle słyszałem że nie ma pieniędzy :)
Zanim założysz pamiętaj o podatkach z każdej złotówki zabiorą Ci 42 gr, do tego dochodzi ZUS 360 miesięcznie przez 2 lata później 800.
Jak powiedział gośc z Uniwersytetu Adama Smitha mamy najgorsze przepisy na świecie jeśli chodzi o wspieranie przedsiębiorców. Dowód poszukaj polskiej firmy wśród 100 najbogatszych polaków.
Oczywiście nie chcę Cię odstraszać od własnej działalności bo to fajna sprawa ale ma duże minusy.
 

Jalowiec

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
www.gryz.pl
Ja niedawno swoją działalność zawiesiłem... Zastanów się kilka razy bo czasy są ciężkie. I jak wynajmujesz lokal to nie podpisuj umowy na czas określony bo są później jaja...
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Grunt to pozytywne myślenie, więc ja bym się nie zrażała. Wiele osób dostaje dotację, szanse cały czas są. Trzeba popytać bo w każdym mieście jest trochę inaczej (inne programy finansowania DG). Zacznij od Urzędu Pracy. Tam grupą priorytetową są osoby bezrobotne oraz te po 50 roku życia lub te do 25 roku życia (nie wiem ile ty lub córka ma lat). Warto też poszukać informacji na temat dotacji w sieci lub udać się do Regionalnego Ośrodka Rozwoju Gospodarczego. Dotacja z UP to ok. 20 tys, dotacje z UE to 40 tys.
Powodzenia!
 

salonlis

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam chciałabym otworzyć własną działalność gospodarczą, a mianowicie sklep z odzieżą. Mieszkam w małym mieście, nie ma dużej konkurencji. Na taki pomysł wpadła moja córka i szczerze mówiąc przekonała mnie. Nie jesteśmy bogatą rodziną więc na początek by zamówić towar potrzebowałabym jakiegoś dofinansowania, dotacji. I tu pojawia się problem ponieważ jestem niezorientowana w tych sprawach. Jak mogę starać się o dotację i czy w ogóle? Jaka byłaby jej kwota? Naprawdę nie jest mnie stać na zainwestowanie dużych pieniędzy w ten biznes.
Zatem wszystkich którzy posiadają takową działalość proszę o rady dotyczące jej założenia, krok po kroku.
Wszystkim życzliwym z góry dziękuję.

Szczerze polecam biuro rachunkowe IBR TAX, zadzwoń do nich, poprowadzą Ciebie jak dziecko za rączkę, unikniesz wilu problemów, a przy okazji uzyskasz rzetelną informację, www.ibrtax.pl, tel 71 371 93 36, 721-527-190, lub poprzez e-mail, justyna@ibrtax.pl
 

flavon01

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie każdego stać (nie chodzi o finanse) na założenie DG. To trzeba do tego charakteru. Popieram takie osoby, dlatego pozowlę sobie polecić darmowy e-book pt "Niewolnicza praca czy stresujący biznes" - Widziałem to na kilku stronach z e-bookami. W e-booku jest o pracy ale też o zakładaniu swojego biznesu - krok po kroku, przykłady i później jak prowadzic taki biznes i go rozwijać. Taka podstawowa wiedza i wiele innych ciekawostek
 
Do góry