Jak założyć firmę?

paulinape12

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
A słyszeliście o kancelariach, które mają w swojej ofercie pomoc ludziom, którzy chcą założyc firmę?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Nie tylko kancelarie. Takie usługi świadczy choćby nawet Tax Care. Teraz jest naprawdę wiele możliwości, trzeba tylko chcieć skorzystać. :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
W sumie to nawet nie wiedziałem, że teraz założenie firmy jest takie proste, zawsze kojarzyło mi się to z zawiłościami różnego rodzaju krótko mówiąc.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jest zawiłe i nie jest. Na pewno sporo jest papierkologii, więc jeśli nie jesteś cierpliwy i wnikliwy, to lepiej komuś to zlecić. :)
 
A

alicja973

Guest
To nie jest tak do końca że trwa to strasznie długo i jest niezmiernie skomplikowane, ale fakt, trochę papierków trzeba naprodukowac i naskładac. No ale fakt że wiele firm teraz może wspomóc w takich kwestiach i jak ktoś strasznie zabiegany albo roztrzepany i nie lubi "papierków" to może to komuś zlecić
Wiem np że niektóre biura rachunkowe pomagają w założeniu działalności jak im zlecisz księgowanie potem.
może w takich miejscach warto podpytać bo oni np nie biorą za to ani grosza , więc wg mnie dla kogoś kto ma rozpocząc działalność i zlecić komuś księgowośc to warto
 

mentosik

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
marsela00 napisał:
jakie konto firmowe polecacie?
Ja bym uderzała do Raiffeisen ;) osobiście konta tam nie mam (osobiste - nie firmowe), ale raz że z własnego doświadczenia nawet na tym koncie osobistym a dwa, znajomy ma tam konto firmowe i jest zadowolony z tego co wiem ;)
 

haggis

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
mentosik napisał:
jakie konto firmowe polecacie?
Ja bym uderzała do Raiffeisen ;) osobiście konta tam nie mam (osobiste - nie firmowe), ale raz że z własnego doświadczenia nawet na tym koncie osobistym a dwa, znajomy ma tam konto firmowe i jest zadowolony z tego co wiem ;)
taak, rajf to nie najgorszy pomysł ;) tatko ma i tez zadowolony, akurat posiłkował się rankingami
 

marsela00

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
haggis napisał:
jakie konto firmowe polecacie?
Ja bym uderzała do Raiffeisen ;) osobiście konta tam nie mam (osobiste - nie firmowe), ale raz że z własnego doświadczenia nawet na tym koncie osobistym a dwa, znajomy ma tam konto firmowe i jest zadowolony z tego co wiem ;)
taak, rajf to nie najgorszy pomysł ;) tatko ma i tez zadowolony, akurat posiłkował się rankingami



dzięki za opinie! widziałam ranking że właśnie rajf i ing mają fajne oferty na konta firmowe.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Konta firmowe to nie tylko kwestia kosztów, ale i dodatkowych opcji np. księgowości. Samo założenie firmy w Polsce w porównaniu np. z rokiem 2000 jest banalnie proste. Ale w porównaniu z UK jest trudne. Trzeba wypełnić CEIDG, wniosek do ZUS, do US jeśli chce się być vatowcem, zgłosić tam kasę fiskalną...
Inna możliwość to pójście do biura rachunkowego i dogadanie się, że w zamian za założenie firmy będziecie u nich mieć księgowość ;)
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Parsi napisał:
Konta firmowe to nie tylko kwestia kosztów, ale i dodatkowych opcji np. księgowości. Samo założenie firmy w Polsce w porównaniu np. z rokiem 2000 jest banalnie proste. Ale w porównaniu z UK jest trudne. Trzeba wypełnić CEIDG, wniosek do ZUS, do US jeśli chce się być vatowcem, zgłosić tam kasę fiskalną...
Inna możliwość to pójście do biura rachunkowego i dogadanie się, że w zamian za założenie firmy będziecie u nich mieć księgowość ;)
większość dobrych biur rachunkowych ma pomoc przy założeniu DG za darmo. Moje miało :) Nie trzeba się dodatkowo dogadywać.
 

Adrian2

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Założenie firmy zajęło mi 1 dzień. To proste. Wizyta w urzędzie, skarbówce, ZUSie. Dopiero później zaczęły się problemy. Dlatego lepiej wcześniej przemyśleć wszystko dokładnie, co, jak i gdzie trzeba załatwić. Księgowość prowadzę sam. Można przetestować bezpłatnie.
 

iwona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak już jesteśmy przy biznesie to wybiera się ktoś z Was na Europejskie
Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017. Program jest bardzo ciekawy, wiele
można się nauczyć a wstęp darmowy?
 

Bonmbel

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry poradnik. A co lepiej wybrać - założenie firmy w Inkubatorze Przedsiębiorczości na początek czy od razu działalność gospodarczą tak jak opisałeś w poradniku?
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Znajomy ma za zadanie ogarnąć ekspres do biura i poprosił mnie o pomoc. W biurze jest 15 osób, więc i kaw dużo nie będzie schodzić.
Wymagania co do ekspresu:
  • ma mieć młynek
  • robi kawy mleczne
  • łatwy w czyszczeniu
  • wygląd nie ważny
Przede wszystkim cena = jakość oraz możliwość serwisu pogwarancyjnego. Czy warto jest na przykład kupić ekspres do kawy o Tchibo Coffee Service?
 
Do góry