Jak założyć firmę?

jordache

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Istnieje też trochę bardziej rozwinięta forma inkubatorów - chodzi mi o inicjatywę Krakowskiego Parku Technologicznego. Twórcy mówią, że Małopolski Park Technologii Informacyjnych ma być klastrem dla firm informatycznych; w praktyce chodzi o to, że zwykłe elementy oferowane przez AIP będą poszerzone m.in. o dodatkowe szkolenia, możliwość korzystania z laboratoriów oraz poszukiwania potencjalnych partnerów biznesowych. Zapowiada się to bardzo interesująco i wydaje mi się, że jeśli ktoś chciałby pójść właśnie w stronę biznesu związanego z nowymi technologiami, to chyba to właśnie by była najlepsza droga.
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
Myślę, że gwarancją dobrego rozwoju biznesu jest przede wszystkim dobra reklama i trafienie do odbiorcy m.in za pomocą portali społecznościowych, a dokałdniej zakładanie funpage'ów.
 

Lucha11

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Funpage to swoją drogą, a co myślicie o projektowaniu własnych pieczątek w celu reklamowym, takich jak te z http://www.amb.net.pl. Na początku mogą służyć jako swoista reklama, jeśli są dobrze, innowacyjnie zaprojektowane, a później jako część identyfikacyjna firmy. Co wy na to?
 

xmateox

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Poznań
Jeśli ktoś planuję obecnie założyć firmę, to mam jedną, bardzo ważną radę dla takich osób (od praktyka :)):

Bierzcie się za to, co LUBICIE, a nawet KOCHACIE robić, a nie tak jak niektórzy, patrząc tylko i wyłącznie na dochodowość branży ! Wybierzcie to, co będzie was pchało naprzód każdego dnia, coś, dzięki czemu będzie wam się chciało ruszyć dupsko każdego ranka. Inaczej, prędzej czy później się wypalicie, uwierzcie mi, znam kilka, a nawet kilkanaście takich przypadków, z bliskiego mi otoczenia.

Owszem, nie na wszystkim, co się lubi robić, da się zarobi. Nie ma tak łatwo i dobrze się zastanowić, za co ludzie będą skłonni zapłacić, natomiast to dłuższy temat.

Dam wam jeszcze jedną wskazówkę. Zamiast brać się za jakieś start up'y, za coś czego nie ma jeszcze na rynku i ludzie tego na oczy nie widzieli, wybierzcie się za to, co zostało już sprawdzone przez kogoś innego, kto osiągnął sukces.

Wiem, że każdy by chciał wynaleźć drugiego facebook'a, ale warto sobie uświadomić, iż większość pomysłów na biznes po prostu nie wypala. Co innego jeśli mamy duży kapitał, wtedy możemy się bawić w start up'y i zupełnie nowe projekty itp., dlatego też zdecydowanie łatwiej jest zbudować w miarę stabilny biznes na czymś co już jest sprawdzone, a z kolei później wymyślać i brać się za pomysły na biznes :)

Pozdrawiam
 

Zenek55

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
O.K. a jeżeli chcemy zatrudnić pracowników? Jakie formalności musimy załatwić chcąc stworzyć 5 nowych miejsc pracy?

Bo z samym znalezieniem odpowiednich kandydatów chyba nie będzie dużego problemu, podobno jest spore bezrobocie, ponadto są portale zajmujące się zawodowo pośrednictwem pracy. Ja mam zamiar zgłosić się do Jobs.pl, w przypadku małego zainteresowania moją ofertą, drugie ogłoszenie opublikują gratis, to dla mnie ważny argument
smile.gif
i mogą mi tez pomóc w samym procesie rekrutacji, co zaoszczędzi sporo cennego czasu.



No nie wiem czy nie będzie problemów. Zdarza się, ze firmy kilka miesięcy szukają pracowników. A brać niewykawlifikowanych jest czasem gorzej niż "posiadających doświadczenie" ale olewających pracę, a takich coraz więcej niestety. Mimo takiego bezrobocia wielu ludzi, szczególnie młodych, nie szanuje pracy. Wydaje im się, że wszytsko mogą i że jak posiadzą przez osiem godzin nic nie robiąc to im sie należy przynajmnije 2 tys. zł. (!) Jest ciężko i też skalaniam sie do tego, żeby szukać ludzi przez biura rekrutacji, które zrobią za nas przesiew już na początku.... :D
 

Holistic

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
śląskie
Jeśli chodzi o jedno okienko to zależy od Urzędu Miasta czy Gminy. Czasem to się udaje. Wiem też, że są instytucje, banki czy nawet biura rachunkowe, które załatwiają praktycznie wszystkie formalności. To spora wygoda, jeśli tylko stać Cie na taki luksus. Podobnie jest z dotacjami czy kredytami. Natomiast, jeśli chodzi o spółkę, warto rozejrzeć się na rynku, bo są firmy, które sprzedają spółki już z pełną dokumentacją, co znacznie przyspiesza cały proces. Wszystkie informacje możesz znaleźć w internecie.
 
M

mariusz22

Guest
Witam. A mam takie pytanko. Da się założyć firmę całkowicie przez internet czy trzeba tak czy tak gdzieś iść tj. do jakiegoś urzędu ?
 

Bila

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Pracownicy zatrudnieni na etat potrzebują szkolenia bhp, badań wstępnych i umowy o pracę:) Potem zgłaszasz pracowników do zus i niestety opłacasz za nich składki i podatek. Jeżeli zatrudniasz pracowników po raz pierwszy w historii swojej firmy to musisz taki fakt zgłosić do swojego inspektoratu pracy.
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Ja napisze z kolei tak, nie warto od razu zakladac firmy - moim zdaniem jest ktos chce miec wlasny biznes, zalozenie, zalegalizowanie firmy powinno byc ostatnia rzecza jaka zrobi.
Popieram to co napisal wyzej xmateox - dopuki nie jestescie pewni, ze biznes Wam zaskoczy, nie przejmujecie firmy , ktora juz generuje dochody, nie macie zapewnionego dochodu....mozliwie jak najdluzej pozostajcie poza ta siecia zobowiazan.
W tym czasie przygoptujcie sobie wszystko to co mozna ogarnac przed prowadzeniem firmy. Malo tego nie kazdy zleceniobiorca chce fakture i rachunek to tez przemawia za tym zeby pierwsze zlecenia robic bez faktury, tak zeby dac sie poznac ludziom, zaczac budowac baze klientow, wylapac jakies zlecenia kontakty, zobaczyc czy wogole jest ruch w branzy.
Nie sztuka jest isc i zalozyc firme w jednym okienku jednego dnia- dla mnie to jets wogole absurd i propaganda to jedno okienko. To powinno byc normalne, jak wszedzie na zachodzie. Sztuka jest ta firme utrzymac, popatrzcie na ststystyki ile firm upada po pierwsm roku dzalalnosci.
 

pryczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Malo tego nie kazdy zleceniobiorca chce fakture i rachunek to tez przemawia za tym zeby pierwsze zlecenia robic bez faktury, tak zeby dac sie poznac ludziom, zaczac budowac baze klientow, wylapac jakies zlecenia kontakty, zobaczyc czy wogole jest ruch w branzy.

Bez faktury i pewnie taniej o połowę niż "normalne" firmy. A jak to się potem ma do życia? Śmiem twierdzić, że na prawdziwym rynku taką metodą szybko polegniesz.
Poz tym zamiast nakłaniać do nielegalnego działania w szarej strefie proponuję w takich wypadkach umowę o dzieło z klientem
 
K

Krzy_zbanowany

Guest
Witam serdecznie,

Widzę, że wielu z uczestników tego forum poszukuje pomocy w założeniu firmy.

W związku z tym chciałbym przedstawić innowacyjną usługą o nazwie "Zakładanie firmy All Inclusive" wprowadzoną niedawno przez naszą firmę.

Jak to dokładnie działa?

1) Zamawiasz usługę na stronie - Zakładanie Firmy All Inclusive
2) Księgowi inFaktu kontaktują się z Tobą telefonicznie
3) Kurier przywozi Ci dokumenty do podpisu
4) Księgowi inFaktu składają Twoje formularze we właściwych urzędach
5) Zostajesz przedsiębiorcą

Również dla tych z Państwa, którzy wolą samodzielnie bez naszej pomocy założyć firmę przygotowaliśmy darmowy ebook - "Jak założyć firmę w kilku prostych krokach?"

Dzięki niemu dowiedzą się Państwo jak w kilku prostych krokach zostać przedsiębiorcą.

Mam nadzieję, że podane przeze mnie linki ułatwią wszystkim chętnym bezproblemowe przejście od etapu pomysłu na firmę do świetnie funkcjonującej działalności.

W razie pytań na temat zakładania firmy i księgowości służę pomocą. Postaram się odpowiedzieć nawet na te najtrudniejsze.

Pozdrawiam,

Krzysztof Cichoń
inFakt.pl
 

nebele

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu Polski Wschodniej są: bliskość granic, specjalne strefy ekonomiczne i parki przemysłowe, rolnicze najmniej zanieczyszczone tereny Europy Środkowej. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej.
http://whyeasternpoland.eu/dlaczego_warto/dlaczego_tutaj_
 

eve27

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej :) mam za zadanie przygotowac koncepcje prowadzenia pewnej dzialalnosci mianowicie: Nalezy przygotować koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu hotelu. Wskazanie na podstawowe obowiązki, jakich powinien dopełnić początkujący przedsiębiorca, biorąc poprawkę w szczególności na rodzaj i wybraną formę działalności. proszę wybrać forme możliwie najmniej uciążliwą z jednej strony, a z drugiej pozwalającą być może na optymalizację podatkową i innych kosztów.
Bede wdzięczna za wszelka pomoc i wskazówki!
 

Karolina_32

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwestorów – to najkrótszy opis Polski Wschodniej.
http://whyeasternpoland.eu/dlaczego-warto
 
I

immanentne

Guest
sam proces założenia firmy pod względem Urzędowym jest teraz ograniczony do niezbędnego minium, ale jak ktoś już wyżej zauważył trzeba taką firme utrzymac na rynku, co jest już dużo cięższe niż samo jej zarejestrowanie, polecam przez udanie sie do samego urzędu poczytać najpierw listeraturę napisaną przez ludzi biznesu na temat powodzenia ich firm na rynku...trzeba w końcu miec jakiś autorytet
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
J ajuż założyłam teraz potrzebuję znależć szubko jakiś niedrogi serwis dzięki któremu będę mogła wystawiać faktury, rozliczać się z US - pity, vaty i temu podobne. W sumie bardzo poważnie rozwarzam stronę szybkafaktura.pl dla mnie na plus jest to że serwis jest on line. Czy znacie tą stronę , jakie macie zdanie?
 
Do góry