Jak zaczęliście zabawę z Webmasterką?

pryc

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
Ja to kupiłem stronę i modyfikowałem ją, obecnie mam trochę aukcji na niej i jestem zadowolony z ciągłego ulepszania jej.
 

Hinsu

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Miasto
Toruń
W podstawówce chyba z nudów zacząłem się w to bawić, ale wtedy to były hostingi gotowych for i nie miałem najmniejszego pojęcia o czymś takim jak HTML, CSS itp. W pierwszej klasie gimnazjum pewien znajomy okazał się webmasterem i jak wszedł temat moich for, to poznałem brutalną prawdę o tym, że takie gotowce są dla amatorów i poznałem swój pierwszy silnik: MyBB, a potem phpBB, którego zbytnio nie ogarnąłem. W późniejszym czasie również WordPress, aż wreszcie tak się w to zagłębiłem, że poznałem podstawy HTMLa i jak przyszło co do czego, to dostałem 6 z informatyki za zbudowanie strony od podstaw (nic wielkiego). Ostatnio miałem ambicję i douczyłem się HTMLa i nauczyłem CSSa, bo tworzyłem swój "zestaw mikroblogowy", że tak to ujmę, ale i tak nie wypaliło.
 

marmadella

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
1
Hinsu napisał:
W podstawówce chyba z nudów zacząłem się w to bawić, ale wtedy to były hostingi gotowych for i nie miałem najmniejszego pojęcia o czymś takim jak HTML, CSS itp. W pierwszej klasie gimnazjum pewien znajomy okazał się webmasterem i jak wszedł temat moich for, to poznałem brutalną prawdę o tym, że takie gotowce są dla amatorów i poznałem swój pierwszy silnik: MyBB, a potem phpBB, którego zbytnio nie ogarnąłem. W późniejszym czasie również WordPress, aż wreszcie tak się w to zagłębiłem, że poznałem podstawy HTMLa i jak przyszło co do czego, to dostałem 6 z informatyki za zbudowanie strony od podstaw (nic wielkiego). Ostatnio miałem ambicję i douczyłem się HTMLa i nauczyłem CSSa, bo tworzyłem swój "zestaw mikroblogowy", że tak to ujmę, ale i tak nie wypaliło.
Ja podobnie :) Trzeba było zrobić strone szkoły, a że oceny nie były przednie to trzeba było się wykazac w inny sposób.... i tak zaczęłam znajomość z htmlem
 
I

Infiner

Guest
Pamiętam jak odkryłem PHP. Myślę sobie, o kurka - jak to fajnie jest tworzyć dynamiczne strony :)
 

ebiznes-manager

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Drzewica
U mnie zaczęło się tak, że chciałem zrobić sobie stronę internetową, żeby nie płacić za robotę 1000zł, a później jak zacząłem się tego uczyć to mnie pochłonęło i teraz robię ebiznes :)
 

nomado

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
U mnie zaczęło się na studiach :) Wybrałem taki a nie inny kierunek i poleciało. Na obronę pracy zaprojektowałem i wykonałem (przy użyciu tylko i wyłącznie notatnika) swój pierwszy sklep internetowy, z pokaźną baza produktów, oraz z własnym mini systemem CMS do zadządzania treścią i produktami. Z biegiem czasu zacząłem się coraz bardziej wkręcac i tak już zostało po dziś dzień :)
 
S

szyszana

Guest
Nie miałem wtedy nawet netu, robiłem stronki offline - ale opłacało się, bo z czasem wyszło, że człowiek może w tej branży zdziałać nawet budując własne serwisy tematyczne pod reklamy.
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
Ja dopiero zaczynam i robię stronę korzystając z darmowego kreatora. Wy jak zaczynaliście mieliście jakies przygotowanie teoretyczne ?
 
M

martinx

Guest
Ja zaczynałem już w liceum. Zawsze się interesowałem tematem. Potem poszło z górki. Wybrałem się na studia informatyczne. Powiem Wam,że tak naprawdę to wszystkiego trzeba nauczyć się samemu.Wydawało mi sie,ze na studiach zdobędę dużo umiejętności ale nie jest tak lekko. Trzeba się dokopać do itneresujących nas treści samodzielnie. Aktualnie tworze strony za pomocą wordpressa. Jest to teraz najpopularniejszy cms. Wygodny oraz daje bardzo duże możliwości tworzenia profesjonalnych stron.
 

Minia71

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
4
Niedawno zaczęłam zabawę z webmasterką- również samodzielnie. Na razie łatwo nie jest, ale wciągnęło mnie :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Minia71 napisał:
Niedawno zaczęłam zabawę z webmasterką- również samodzielnie. Na razie łatwo nie jest, ale wciągnęło mnie :)
Czym dokładnie się zajmujesz? Ja swoje początki i pierwsze kroki stawiałem na tworzeniu for internetowych. Oj pamiętam jak wykupowałem płatne hostingi za sms, to było chyba 5 zł na miesiąc. Potem bawiłem się w edytowanie plików phpbb2 by przemo. Czym dokładnie bawisz się w webmasterce?
 

Minia71

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
4
Istny Diabel napisał:
Niedawno zaczęłam zabawę z webmasterką- również samodzielnie. Na razie łatwo nie jest, ale wciągnęło mnie :)
Czym dokładnie się zajmujesz? Ja swoje początki i pierwsze kroki stawiałem na tworzeniu for internetowych. Oj pamiętam jak wykupowałem płatne hostingi za sms, to było chyba 5 zł na miesiąc. Potem bawiłem się w edytowanie plików phpbb2 by przemo. Czym dokładnie bawisz się w webmasterce?
Utworzyłam forum internetowe. Na pierwszy miesiąc wykupiłam hosting własnie smsem :) Jeszcze jest na nim sporo pracy i nie wiem właściwie w jakim kierunku to pójdzie , ale już paru użytkowników sobie pisze.
 
Do góry