Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

dinana

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Poszukiwałam informacji na to jak utrwalić opaleniznę na dłuższy czas, co roku mam z tym problem i po niedługim czasie moja skóra powraca do swojego pierwotnego koloru. Natrafiłam na użyteczny artykuł z którego wyczytałam parę niezłych wskazówek które na pewno wypróbuję na sobie, jeżeli macie też jakieś sprawdzone metody proszę o podzielenie się doświadczeniem w tym wątku.
 
K

Konstancja321

Guest
Na pewno trzeba mocno nawilżać ciało po opalaniu, tak żeby skóra nie zaczęła schodzić... Ja używam mocno nawilżającego balsamu Neutrogeny, do tego mam olejek z serii Zmysłowe olejki bielendy,on jest w formie takiej mgiełki którą się rozpyla na ciele, wciera i zostaje fajny efekt nawilżenia na skórze. Mgiełka super pachnie, czasem stosuję ją razem z balsamem, czasem oddzielnie
 
C

Calibri

Guest
Konstancja321 napisał:
Na pewno trzeba mocno nawilżać ciało po opalaniu, tak żeby skóra nie zaczęła schodzić... Ja używam mocno nawilżającego balsamu Neutrogeny, do tego mam olejek z serii Zmysłowe olejki bielendy,on jest w formie takiej mgiełki którą się rozpyla na ciele, wciera i zostaje fajny efekt nawilżenia na skórze. Mgiełka super pachnie, czasem stosuję ją razem z balsamem, czasem oddzielnie
Tez mam ten olejek i dla mnie jest on alternatywą dla balsamów na okres letni. Dosyć szybko się wchłania, ma subtelny i delikatny zapach. A składniki naturalne są dosyć wysoko w składzie produktu. Trójfazowa formuła i opakowanie fajnie wyglądają na półce w łazience, ale chyba będę musiała olejek schować, bo zaczęła mi go podbierać siostra:)))
 

thirtyfashion

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Na pewno przedłuża opaleniznę picie soków marchwiowych, bo mają duzo beta karotenu. Jak ktos nie lubi sokow to w aptekach dostepne są tez tabletki - pije się 2 dziennie i przedłużają opaleniznę :)
 

eliza43

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
0
t_f napisał:
Na pewno przedłuża opaleniznę picie soków marchwiowych, bo mają duzo beta karotenu. Jak ktos nie lubi sokow to w aptekach dostepne są tez tabletki - pije się 2 dziennie i przedłużają opaleniznę :)
ja tak samo + olejek do ciała aby skóra byla nawilzona ( tropikalne z bielendy sa świetnie nawilżajace)
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze całkiem fajną opaleniznę ale wydaje mi się że to też zależy wiele od kosmetyków jakie się stosuje, ja do nawilżam skórę olejkiem w kremie bielendy, tym kokosowym nie dość że pachnie jak lato to jeszcze ładnie podtrzymuje opaleniznę :)
 

ynos89

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim należy ją intensywnie nawilżać, bo tylko na zregenerowanej i odżywionej skórze opalenizna utrzyma się na dłużej. Jednak nie zaszkodzi wspomóc naturę odpowiednimi suplementami diety czy balsamami brązującymi. Kilka dni przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych warto wykonać peeling całego ciała. Dzięki niemu usuniesz zrogowaciały naskórek, a opalenizna równomiernie utrwali się na odnowionych warstwach skóry i będzie dłużej widoczna.
 

szoszi

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
bridgett napisał:
Mam jeszcze całkiem fajną opaleniznę ale wydaje mi się że to też zależy wiele od kosmetyków jakie się stosuje, ja do nawilżam skórę olejkiem w kremie bielendy, tym kokosowym nie dość że pachnie jak lato to jeszcze ładnie podtrzymuje opaleniznę :)
Jezuuu kocham te olejki w kremie, ogolnie bardzo lubie bielende, ale te olejki to cudo! Co prawda kokos to nie moje klimaty, wiec raczej stawiam na arganowy :) Uwielbam jego konsystencje i to ze skora sie nie lepi po aplikacji i mega szybko sie wchlania, a skora po uzyciu rewelacyjnie miekka.
 
Do góry