Jak Wytłumaczyć To Starszym?

Status
Zamknięty.

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Chciałabym współżyć nie łysiejąc już ze strachu że "mogłam zajść" i wole być bezpieczna. Jak do tej pory były tylko gumki no może z kremem plemnikobójczym.
Myśle o zażywaniu tabletek. Tylko nie wiem jak to wytłumaczyć rodzicom. Bóg wie co im do głowy (jakie myśli) przyjdą.
Po części tymi tabletkami chciałabym wyleczyć trądzik.Wiem że mama jest bardziej na tak ale co z ojcem to nie wiem... :(
Jak ich przekonać ? I jakich argumentów użyć ? Tak żeby ich nie przestraszyć.
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Tzn. tak... ja o branie pigułek w ogóle nie poruszłabym tematu. Przecież to każdego indywidualna sprawa. No, ale skoro Ty chcesz o tym rozmawiać to myślę, że powinni docenić to, że zapobiegasz ciąży, i myślę, że zrozumieją to, bo skoro kochasz chłopaka to przecież nie zyjemy w średniowieczu i antykoncepcja nikomu obca nie jest. A poza tym myślę, że oni nie wierzą w to i Ty też, że jak powiedzą, że jesteś za młoda, to nie będziesz współżyć...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tak wiem o tym. Oni pewnie myślą że to jeszcze za wcześnie.
Już kiedyś próbowali zacząć ten temat ale jakoś im to nie wyszło.
Wole żeby wiedzieli że mam swój rozum i wiem co robie , że jestem świadoma.
Tak swoją drogą to do nich nigdy nie dotrze to że nie jestem już takim malusim bobaskiem.
I mam prawo do swojego życia.
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Dla rodziców czy tego chcesz czy nie zawsze będziesz dzieckiem... i zawsze będzie za wcześnie... ale skoro zależy Ci na rozmowie na ten temat z nimi to porozmawiaj. Powiedz, że od dawna współżyjesz z chłopakiem, a teraz chcesz bardziej zapobiegać ciązy skuteczniejszymi metodami. Myślę, że uszanują Twoją decyzję i będą się cieszyć, że im ufasz i rozmawiasz na takie tematy z nimi.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ale po co chcesz im koniecznie mówić, że chcesz zacząć brać tabletki? Idź do ginekologa i już, to jest Twoja osobista i intymna sprawa nie musisz informować rodziców, że współżyjesz i stostujesz czy chcesz stosować taki rodzaj antykoncepcji. Dlaczego tak Ci zalerzy żeby mieć zgodę od rodziców?
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tak Badyl wiem o tym tylko problem w tym że nie dostaje co miesiąc "kieszonkowego".
Jeśli tabletki będą droższe niż myśle to pewnie będe musiała poprosić starszych a jak nie to sama będe je kupywać.
W tym cała rzecz. Bo nie zależy mi na tym żeby wiedzieli (koniecznie).Ale o tym dowiem sie jak pójde. Jutro mam wizyte , mam nadzieje że pójdzie gładko.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
ja kupowałam tabletki z chlopakiem (cena na pół), potem, gdy sie okazalo, ze muszę je stosować ze wzgledów zdrowotnych, porozmawialam tylko z mamą. Tata zapewne wie o moich dolegliwosciach, ale nie wiem czy mama poinformowala go jakie leki biorę.. ;)
Moje tabletki kosztują w większosci aptek 35 zł, w mojej, gdzie jest taniutko - 27 zł.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Ewa to Ty fajnie miałaś :)
Ja chce brać te tabletki TEŻ ze względu na trądzik , bo hormony były ok ale przez nie można łatwo wpaść.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
wg mnie podczas takiej rozmowy musisz byc bardzo pewna ze chcesz brac tabletki.
Musisz przekonac rodziców (moze zacznij od mamy najpierw) ze tabletki to zadne zło(bo taka opinia panuje wsród rodziców przynajmniej u moich) tylko to co ma Cie ochronic przed ciążą. Zreszta dasz sobie radę, przeciez to Twoi rodzice, a Ty decydujesz o swoim życiu. Muszą zrozumieć, ze nie jestes dzieckiem i lepiej zebys ich teraz nie miała... :/ Trzymam kciuki, bedzie dobrze, no i chyba najpierw przekonaj mamę. Albo najlepiej jakbys miała siostrę, albo kuzynkę...:)

a co do trądziku..(pewnie nie ten temat)ale polecam:
*Summamed-tabletki, długa kuracja 9tyg. ale skuteczna.-cena 3 tabletek ok.50 zł
*Davercin-żel, wysusza skóre, ale jest :eek:k: nie wiem ile kosztuje
*metronidazol-krem -do 5 zł
Wszystko na recepte, pozdo
 

kasiuniaa

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
a co do trądziku..(pewnie nie ten temat)ale polecam:
*Summamed-tabletki, długa kuracja 9tyg. ale skuteczna.-cena 3 tabletek ok.50 zł
*Davercin-żel, wysusza skóre, ale jest :eek:k: nie wiem ile kosztuje
*metronidazol-krem -do 5 zł
Wszystko na recepte, pozdo
jeszcze tez dobra jest Diprogenta (krem), tez na recepte, (tylko uzywac trzeba oszczednie bo zawiera antybiotyk i jak za duzo sie bedzie stosowalo to naczynka moga popekac) i jeszcze antybiotyk Clindo 300 jest ok, a ze srodkow antykoncepcyjnych ktore rowniez lecza tradzik to Diane 35 (hehe, sa zalety tego ze ma sie ojca ginekologa :D)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
a czy Twój tata musi wiedzieć? :> czemu w ogóle muszą wiedzieć, nie masz np. pieniędzy na tabletki czy coś? ja wiedziałam co będzie wiec sie nie chwaliłam, ale ze mama i tak "przypadkiem" znalażła to juz swoja drogą :p
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
A moge wiedzieć ile masz lat? może o to chodzi że "musza" wiedzieć.
Niech ma i 15lat to i tak nie muszą wiedzieć. To jej osobista sprawa, jeżeli chce współżyć i zabezpieczać się tabletkami to bierze to na swoje barki i rodzice nic do tego nie mają, a na pewno nie powinni decdować kiedy może rozpocząć współżycie.
Może zrób tak jak robiła czy też robi Ewa65 i na tabletki zrzucaj się z chłopakiem pół na pół. To, że Ty będziesz się zabezpieczać nie oznacza, że on nie ma wyłożyć na to kasy, choć trochę bo w końcu chodzi o wasze wspólne dobro (a jak nie będzie chciał się dołożyć to radzę poczekać ze współżyciem bo może partner niedojrzały skoro takich rzeczy nie rozumie).
Branie tabletek jako lek na trądzik to marne wytłumaczenie bo są inne o wiele skuteczniejsze leki, preparaty które są tańsze i które są specjalnie do tego celu przeznaczone (cześć z nich już została wymieniona).
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tak dzięki za rady (apropo trądziku też).
Nio mam więcej latek niż 15 :p Starszy nie musi wiedzieć to fakt ale przed moją matką nic sie nie da ukryć więc i tak sie dowie. A jak już ma wiedzieć to wole sama jej to poweidzieć.
Gdyby chodziło o sam trądzik to nie poszłabym z tym do ginekologa. Ponieważ chce współżyć ze swoim chłopakiem poprosiłam gina o tabletki które pomogą z wypryskami (skoro moge mieć zabezpieczenie przed ciążą i lekarstwo w 1 to czemu nie?).
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
ja jestem osobą bardzo szczupłą i tabletki antykoncepcyjne powodują tycie więc gdy będę chciala zażywać to powiem że dla tego. Chociaż będąc pełnoletnią nie sadzę bym musiała się tłumaczyć z tego co biorę. biorę wiele leków o których nie wiedzą więc nagle by tabletki wykryli//
po co masz mowić? noś je zawsze przy sobie i po sprawie
 
Status
Zamknięty.
Do góry