Jak wyróżnić ścianę?

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Jaki kolor beżu wybrać żeby wyróżnić jedną ze ścian w salonie ? Na tej ścianie będą stały meble w kolorze jasnoszarym. Jest to salon na poddaszu – wspomniana ściana jest najwyższa.
 

Ekspert_Dekoral

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witaj.
Beżowy to uniwersalny kolor ścian, jednak właśnie takie kolory ścian są miłe dla oka, naturalne, nie drażnią i nie nudzą nam się za szybko. Beżowy kolor ścian użyty w odpowiednich proporcjach wprowadza do wnętrza harmonię i spokój. Beżowy stanowi doskonałe, "bezpieczne" tło dla mebli we wnętrzu. Beżowe kolory ścian dzielimy na jasne rozbielone, ciemne, ciepłe z domieszką żółtego oraz chłodne - z domieszką szarości.
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Śnieżka daje łatwe narzędzia do zrobienia efektu Ombre. Czyli to co w języku komputerowym nazywamy gradientem. :)
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Albo dobrać jakąś strukturę w beżu np pergameno w kolorze bronzyt lub cytryn.
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Mnie na przykład pociąga kolor KARMINOWY BLASK to jest Śnieżka Satynowa. Mam taką sypialnię właśnie + podłogę z deski litej dąb natur. Planuję teraz jeszcze w podobnym kolorze salon pomalować.[/SIZE]
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
fajnym sposobem na wyróżnienie ściany jest użycie multidecoru [ to gęsta półprzezroczysta masa dekoracyjna pozwalająca uzyskać powierzchnie o delikatnej strukturze w połysku lub metalizowanym półpołysku] fajny efekt i na pewno niebanalny :)
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Jeżeli są to meble w stylu meblościanki to nie kombinowałabym za bardzo i po prostu pokryła ścianę beżową farbą. A jeżeli mówimy np. tylko o komodzie bądź innym pojedynczym mebelku to poszłabym właśnie w multidekor - ozdobny sam w sobie. :)
 

whamy

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Scianę można wyróżnić malując ją na ciemniejszy kolor a resztę na jasny.Wtedy też zmienia się wrażenie przestrzenne. My tak to rozwiązaliśmy w salonie że gdzie jest tv ściana jest w kolorze nocnej wyprawy z duluxowej gamy kolorów świata, a reszta też w szarościach ale bliskich koloru białego. Nawet na gościach robi to wrażenie. można jeszcze ewentualnie jakieś ozdoby powiesić jeśli ktoś nie lubi takiego ascetycznego stylu
 

Agnieszka Dergacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wyróżniaj ciemniejszym. Ja mam beż jako główny kolor i do tego brąz - czekolada jako ściana wyróżniona... wygląda to mega spoko
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Ścianę można wyróżnić na wiele sposobów. Właśnie poprzez zastosowanie innego odcienia farby lub struktury. Można też pójść w dodatki oświetleniowe lub obrazy:) moim zdaniem najlepiej wyróżnić ścianę poprzez zastosowanie innej struktury np. cegiełek, kolorowej, ozdobnej tapety czy malowaniem natryskowym konkretnego wzoru.
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Ewentualnie tapeta. Będzie to na pewno o wiele łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż położenie na ścianie kamienia, do którego osbiście nie mam przekonania. Wiele osób kładło sobie te kamienie kilka lat temu, kiedy byl na nie boom. Ostatecznie okazało się to mało praktyczne bo zbiera się w tym kurz, poza tym trudniej jest usunąć kamień ze ściany niż tapetę. Tapety warto moim zdaniem przejrzeć sobie w sklepie Leroy Merlin https://www.leroymerlin.pl/dekoracj...-powierzchni/tapety-bordiury/tapety,a869.html Mają duży wybór różnych wzorów. Jeśli chodzi o położenie to obejrzyj sobie oczywiście jakiś filmik na youtube. Samodzielnie trudniej jest kłasć.
 
Do góry