Jak wyróżnić ścianę?

kastel

Member
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Jaki kolor beżu wybrać żeby wyróżnić jedną ze ścian w salonie ? Na tej ścianie będą stały meble w kolorze jasnoszarym. Jest to salon na poddaszu – wspomniana ściana jest najwyższa.
 

Ekspert_Dekoral

New Member
Dołączył
18 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witaj.
Beżowy to uniwersalny kolor ścian, jednak właśnie takie kolory ścian są miłe dla oka, naturalne, nie drażnią i nie nudzą nam się za szybko. Beżowy kolor ścian użyty w odpowiednich proporcjach wprowadza do wnętrza harmonię i spokój. Beżowy stanowi doskonałe, "bezpieczne" tło dla mebli we wnętrzu. Beżowe kolory ścian dzielimy na jasne rozbielone, ciemne, ciepłe z domieszką żółtego oraz chłodne - z domieszką szarości.
 

gumbat

New Member
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Śnieżka daje łatwe narzędzia do zrobienia efektu Ombre. Czyli to co w języku komputerowym nazywamy gradientem. :)
 

kolorwamadzia

Member
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
30
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Mnie na przykład pociąga kolor KARMINOWY BLASK to jest Śnieżka Satynowa. Mam taką sypialnię właśnie + podłogę z deski litej dąb natur. Planuję teraz jeszcze w podobnym kolorze salon pomalować.[/SIZE]
 

mymyk

Member
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
29
fajnym sposobem na wyróżnienie ściany jest użycie multidecoru [ to gęsta półprzezroczysta masa dekoracyjna pozwalająca uzyskać powierzchnie o delikatnej strukturze w połysku lub metalizowanym półpołysku] fajny efekt i na pewno niebanalny :)
 

KaroolkaKalak

Member
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Jeżeli są to meble w stylu meblościanki to nie kombinowałabym za bardzo i po prostu pokryła ścianę beżową farbą. A jeżeli mówimy np. tylko o komodzie bądź innym pojedynczym mebelku to poszłabym właśnie w multidekor - ozdobny sam w sobie. :)
 

whamy

New Member
Dołączył
6 Marzec 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
Scianę można wyróżnić malując ją na ciemniejszy kolor a resztę na jasny.Wtedy też zmienia się wrażenie przestrzenne. My tak to rozwiązaliśmy w salonie że gdzie jest tv ściana jest w kolorze nocnej wyprawy z duluxowej gamy kolorów świata, a reszta też w szarościach ale bliskich koloru białego. Nawet na gościach robi to wrażenie. można jeszcze ewentualnie jakieś ozdoby powiesić jeśli ktoś nie lubi takiego ascetycznego stylu
 
Do góry