Jak wygląda badanie gastroskopowe?

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Jako, że wrzody popularna dolegliwość a ja już zaliczyłem jedną perforacje i niezłą szramę na brzuchu:) zapytam jak to jest podczas gastroskopi?
Ponoć zazwyczaj rura idzie przez buzię a tylko czasem hmm z drugiej strony. Czy badanie boli i jak je przeżywaliście lub przeżywał je ktoś z waszego otoczenia?
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Z drugiej strony to już inne badanie - kolonoskopia. A odnośnie wrażeniami odnośnie gastroskopii będę mogła podzielić się w piątek, jak sama już niej wrócę.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Kilkanaście lat temu miałam robioną gastroskopię i mam nieprzyjemne wspomnienia z tego wydarzenia :grymasi: Badanie nie boli ale jest nieprzyjemne. Zanim miałam robione badanie to ludzie mówili, że to nic strasznego i da się przeżyć. Owszem da się przeżyć, ale drugi raz już bym nie chciała :p
życzę powodzenia ;)
 

alinka106

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Okropnie nieprzyjemy zabieg ale da się przeżyć :/
Trzeba tylko nie pańkować
 

CzarMar

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Potwierdzam. Badanie raczej nie boli, ale jest bardzo nieprzyjemne. Bywa, że podczas wkładania rurki pojawia się silny odruch wymiotny. Wszystko trwa ok. 20 min. Ale głowa do góry - do przeżycia!
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Gastroskopia nie boli, ale podczas całego badania, które trwa jakieś 5 minut, walczy się z nieprzyjemnym odruchem wymiotnym, uczuciem lekkiego ucisku podczas przepychania rurki w, hmm... dalsze rejony ciała, no i z ciągłym odbijaniem. Ciężko jest normalnie oddychać, bo wciąż drażnione jest gardło, ale da się przeżyć. Na początku myślałam tylko, że nie będzie już nic gorszego od sprayu - strasznie ostrego - którym spryskuje się gardło dla znieczulenia. Jednak się pomyliłam.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Nie panikować, nie walczyć z odruchami wymiotnymi.
 

cassie6

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Na pewno nie jest to jedno z przyjemniejszych badań, ale na pewno skuteczne- widać co się dzieje w brzuszku. :)
No i rzeczywiście- bardzo ważny jest spokój- wtedy pójdzie na pewno szybciej.
Trzeba przeżyć i już ;)
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Niedawno miałem gastroskopię... zabieg wcale nie taki straszny, nieprzyjemny, ale trwa to znacznie krócej niż wizyta u dentysty, bo około 2-5 minut. W moim wypadku było to tempo ekspresowe ze względu na praktykantki, które się temu wszystkiemu przyglądały.

Najważniejsze to słuchać poleceń lekarza/pielęgniarki i nie panikować.
 

annnaaa

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
tutaj piszą cos o znieczuleniu w spary ;/ a jest mozliwosci zeby znieczulenie bylo ogole? tez sie bardzo obawaim tego badania. Jak to jest z tym znieczulenie? Ile ono działa;/
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
miałam gastroskopie i dostałam niby znieczulenie miejscowe, z tym, że to było coś jak płyn dentystyczny, który tak naprawdę znieczuleniem jako takim wcale nie był :p bardzo panikowałam, ale tragedii nie było. Chociaż drugi raz wolałabym tego badania jednak nie mieć ;)
 

kamiloss

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
u mnie spoko, bo było ze znieczuleniem ogólnym ;)
 
Do góry