Jak wybrać biuro rachunkowe

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Bez przesady - właściciel firmy ma po prostu dostarczyć poprawne dokumenty kosztowe i sprzedażowe. Jeśli w dokumentach nie ma żadnych błędów to całość na pewno będzie rozliczona w 100% poprawnie. Problem owszem, ma właściciel. Ale przy normalnych biurach rachunkowych też mogą się pojawić kombinacje, tak więc wcale nie jest powiedziane, że w tradycyjnym biurze wszystko będzie ok.
 

drNoo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
niektoree ofeerty online sa calkiem spoko
 
M

mmamba88

Guest
A nie lepiej skorzystać z programu online? Nawet jak nie znasz się na księgowości to na pewno poradzisz sobie z szybkafaktura.pl ma tak intuicyjny interfejs, że każdy da radę. Do tego ma bardzo duży zakres działania, więc na pewno Cię nie zawiedzie. Używam i polecam.
 

marko800

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hmmm. Przy wyborze biura ważne jest, aby jego profil działalności odpowiadał twoim potrzebom i żeby biuro miało doświadczenie np. jak prowadzisz mikro-przedsiębiorstow, to w prowadzeniu finansów mikro-przedsiębiorstwa itp. itd. Jakbyś szukała dobrego biura rachunkowego w Podkarpackim to zdecydowanie polecam Ci póki co mało znane (ale przez to z całą pewnością znajdzie czas, aby zająć się twoimi sprawami) Biuro Rachunkowe Dagostój. Ich oferta zadowoli na pewno tak przedsiębiorstwa - oferują prowadzenie kadr i płac, ewidencji, deklaracji podatkowych, ksiąg handlowych i przychodów oraz rozchodów - oraz klientów indywidualnych - rozliczanie się z fiskusem, pomoc przy założeniu własnej formy. polecam to biuro!
 

Iwona90

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to bardzo ważna sprawa, ale i nie lada wyzwanie. Powierzyć opieki nad naszymi finansami nie można pierwszej lepszej firmie. Dlatego myślę, że warto poszukać w sieci czegoś odpowiedniego. Na portalu DoradcyDlaBiznesu.pl znajdziesz szeroką ofertę biur rachunkowych
 

Iwona90

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
wybór dobrego biura rachunkowego to bardzo trudna rzecz w początkowej fazie prowadzenia firmy, dlatego ważne jest aby dokonać takiego wyboru świadomie. Myślę, że w dobie Internetu najważniejszym i najbardziej popularnym kanałem informacji są portale internetowe. Polecam serwis DoradcyDlaBiznesu.pl,
gdzie można porównać oferty róznych biur rachunkowych i wybrać najlepsze
 

muuuu

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Z tymi opiniami w necie, to bym akurat uważała. Nie wszyscy piszą prawdę. Przede wszystkim siądź i spisz, co jest najważniejsze dla Twojego profilu działalności - co innego jest ważne dla firmy usługowe, co innego dla handlowej czy transportowej. Jeśli rozliczasz się w Euro, koszty usługi mogą być większe. Ja mam niezbyt miłe doświadczenia z biurem rachunkowym. Panie zachowywały się tak, jakbym im przeszkadzała. O nic nie mogłam się dopytać, wgląd w papiery miałam właściwie zerowy, a potrzebowałam zrobić prognozę w związku z planowanym rozwojem firmy. Dlatego przeszłam na szybkafaktura.pl, czyli połączenie księgowości on-line z programem do wystawiania dokumentów i bardzo mi to odpowiada, również celowo. A wracając do biur rachunkowych - sprawdź, jak długo biuro istnieje, ilu zatrudnia pracowników. No i przede wszystkim porozmawiaj i wypytaj o wszystko i przeczytaj umowę kilka razy zanim ją podpiszesz.


muuuu napisał:
Z tymi opiniami w necie, to bym akurat uważała. Nie wszyscy piszą prawdę. Przede wszystkim siądź i spisz, co jest najważniejsze dla Twojego profilu działalności - co innego jest ważne dla firmy usługowe, co innego dla handlowej czy transportowej. Jeśli rozliczasz się w Euro, koszty usługi mogą być większe. Ja mam niezbyt miłe doświadczenia z biurem rachunkowym. Panie zachowywały się tak, jakbym im przeszkadzała. O nic nie mogłam się dopytać, wgląd w papiery miałam właściwie zerowy, a potrzebowałam zrobić prognozę w związku z planowanym rozwojem firmy. Dlatego przeszłam na szybkafaktura.pl, czyli połączenie księgowości on-line z programem do wystawiania dokumentów i bardzo mi to odpowiada, również celowo. A wracając do biur rachunkowych - sprawdź, jak długo biuro istnieje, ilu zatrudnia pracowników. No i przede wszystkim porozmawiaj i wypytaj o wszystko i przeczytaj umowę kilka razy zanim ją podpiszesz.
Miało być oczywiście - również cenowo. Przyszło mi jeszcze do głowy, żeby wystarać się w biurze księgowym o jakiś okres próbny. Niektóre biura i programy do księgowości on-line przewidują taką możliwość. W przypadku biura ważna jest też lokalizacja. Czasem jest tak, że potrzebujemy papiery na przedwczoraj, albo po prostu dowozimy papiery co chwilę, więc biuro w jakimś niedostępnym miejscu znacznie utrudnia sprawę.
 

Dariuszowski

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
rumsztyk napisał:
Czym kierować się podczas wyboru biura rachunkowego? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy z osobą, która będzie dbała o nasze pieniądze? Co dla Was było najważniejsze, kiedy decydowaliście się na podjęcie współpracy z biurem rachunkowym/księgowym?
[SIZE=10.5pt]Wybierając biuro rachunkowe kierowałem się pozytywnymi opiniami znajomych, którzy już współpracują z konkretnymi osobami i mogą ich polecić. Warto też zobaczyć czy oferta jest dla Ciebie odpowiednia np. ja byłem zainteresowany księgowością online. Nie każde biuro ma obcojęzyczną obsługę czy doradztwo podatkowe na miejscu. [/SIZE]

[SIZE=10.5pt]Na rynku działa tyle biur rachunkowych, że naprawdę jest w czym wybierać. [/SIZE]

[SIZE=10.5pt]Dla mnie ważny był też kontakt osobisty z firmą, księgowymi, ich podejście do Klienta, zwykła rozmowa – czy traktują cię jak intruza, który przeszkadza im w pracy, czy są pomocni i mili.[/SIZE]
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Ja lubię jak biuro rachunkowe troszczy się o dopasowanie odpowiedniej oferty, czyli nie ma dodatkowych opłat za usługę, której nie potrzbuję. Warto zwrócić uwagę na podejście do klienta i kontakt, bo nie cierpię kiedy trzeba jechać gdzieś, żeby załatwić drobnostkę, bo nie chciało się podnieść słuchawki.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Raczej tylko znane marki, gdzie jesteś w stanie zweryfikować czy masz do czynienia z kimś poważnym, czy nie.
Zresztą duzi mają swoje oddziały w różnych miastach.
No i warto, żeby to było nie tylko załatwianie spraw online, ale również opcja spotkania z księgową, zostawienia dokumentów w placówce.
Wcale nie wszędzie takie opcje są dostępne.
 

Halinka_Mosacka

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja też przeważnie zwracałam uwagę na opinie, ale też wolałam chociaż raz się spotkać porozmawiać, a nie dosłownie wszystko załatwiać mailem. Jednak rozmowa twarzą w twarz jest lepsza, można zobaczyć z kim się będzie współpracowało. Też zależy gdzie prowadzisz działalność. Jak otwierałam własną firmę w Hiszpanii, to już musiałam się bardziej wysilić, żeby znaleźć do współpracy osobę kompetentną i wtedy natknęłam się na biuroksiegowewhiszpanii.pl. Cała współpraca przebiegała sprawnie, kontakt był bardzo dobry. Także według mnie najważniejsze kwestie to rynek, rozmowa i też opinie :)
 

paulina88

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
My korzystaliśmy akurat z usług biura podatkowego kontolex i muszę przyznać, że są świetni. Współpraca z nimi to czysta przyjemność, bardzo rzetelni i profesjonalni
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0

Bardzo dobrym biurem jest Tax Care. Profesjonalnie podchodzą do każdego klienta. Dużą część kontaktów można załatwić online czy na telefon. Są terminowi, co ważne, a przy tym biuro jest ubezpieczone od błędów. Poza tym dodatkowe opcje jak pomoc informatyka, karta multi sport, czy prawnik to świetna sprawa, bo pozwala dużo zaoszczędzić na usługach "na mieście". Zwłaszcza w przypadku prawnika.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
My korzystamy z Sigma na warszawskim Żoliborzu, mieszczą się na Pogonowskiego. Współpracujemy z nimi od niecałych trzech lat i bardzo nam odpowiadają, są rzeczowi, terminowi, skrupulatni, zero problemów we współpracy.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
@madziulek ten prawnik fajna sprawa - sama korzystałam dość długo z abonamentu i najbardziej podobała mi się opcja live chat z radcą. Jak trzeba było coś na szybko, to jak znalazł.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dobre biuro znajdziemy w Katowicach i jest to biuro na Sokolskiej 78 - i jest to Biuro Prawniczo-Księgowe S.C.
Krystyna i Katarzyna Wawrzynek, które świadczy takie usługi rachunkowe, w skład których wchodzi prowadzenie ksiąg handlowych, płac oraz podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów.
 

Susa22

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim warto poszukać informacji na temat biura w sieci :) No i warto też zwrócić uwagę na siedzibę firmy, ogólne rozeznanie w temacie jej przedstawicieli itp.
 

Kacpero49

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mi dobre biuro polecił przyjaciel, a ja teraz polecam je innym. Faktycznie przy wyborze biura rachunkowego trzeba być ostrożnym. U mnie kwestiami kadr i płac zajmuje się Progres s.c. Mają ogromną wiedzę w tym temacie. Wszystkie formalności mam zawsze załatwione na tip-top. Nie martwię się skonstruowanymi umowami, bo wiem, że oni dbają o każdy aspekt. Dzięki temu mogę skupić się na rozwoju firmy. Tak samo wszelkie deklaracje Zus czy do US - zawsze wszystko zgodnie z obowiązującym prawem, z którym są na bieżąco.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Przede wszystkim trzeba wybrać biuro, które ma już jakieś doświadczenie w branży, co do opinii to niestety nie wszystkie są prawdziwe. Zawsze możesz wziąć sprawy w swoje ręce i samemu rozliczać faktury.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Działać na własną rękę w przypadku faktur to dla mnie za duże ryzyko. Gdy w grę wchodzi skarbówka i rozliczenia...rezygnuje z ryzyka. A poza tym nie ma koniecznosci wiązać się od razu z biurem rachunkowym. Przyjrzyjcie się chociażby i tej opcji https://www.bizin.pl/ program działa właściwie automatycznie. Faktury cykliczne wystawiane sa automatycznie na podstawie wzoru. Pakiet obejmuje dwa warianty, które zaleza oczywiscie od zakresu obsługi
 
Do góry