Jak walczyć z alergią?

Sara32

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja polecam ozonoterapię. Świetnie zwalcza alergię i nie trzeba brać leków. W Warszawie jest kilka salonów. Ja polecam doktora Lanskoruńskiego, ma 15 lat doświadczenia w leczeniu ozonem. Powodzenia!
 
S

serwor

Guest
MedPolonia napisał:
Bez specjalistycznych badań trudno jest samemu ustalić co może nas uczulać.
Niestety ze specjalistami tez trudno ustalic,jest tyle alergenow ze praktycznie nie można wykryc wszystkich, jak na razie medycyna jest bezsilna wobec alergi, można ją łagodzic poprzez branie leków ale chory ktory ma poważna alergie jest skazany na wieczne branie leków, to choroba nieuleczalna na razie.Najgorzej ze z czasem coraz wiecej rzeczy nas uczula.
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
U mnie przy alergii na roztoczach objawy zmniejszyły się po zdjęciu dywanu - paskudne siedlisko tego syfu
 
I

Infiner

Guest
U mnie najgorzej jest wiosną. Kiedy w powietrzu jest bardzo dużo pyłków. Zauważyłem,że najgorzej reaguję na topole. Zresztą swego czasu zrobiłem sobie odpowiednie badania i wyszło,że właśnie na to mam największe uczulenie.Wypróbowałem kilka środków na alergię ale najskuteczniejszy okazał się Zyrtec:
https://medlista.pl/zyrtec_tabletki- o dokładnie te tabletki, możecie sobie o nim poczytać. Wcześniej brałem Alertec. Ponoć jest to to samo ale akurat dla mnie Zyrtec okazał się znacznie lepszy. Myślę,ze zależy to od konkretnej osoby.
Mam również alergię na roztocza. W tym przypadku pomogło mi dokupienie sobie materaca z pokrowcem antyalergicznym.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Przyznam szczerze, że ciężko wygrać z alergią. Z wiekiem niestety pewne dolegliwości się nasilają. Ja mam dużą alergię na pokarmy. Biorę Telfexo 180. Mnie doktor powiedział, iż odczulanie niewiele pomoże. Istotą jest unikanie pokarmów na które źle reaguje. To życie z ciągła dyscypliną.
 

Dagmara34

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2015
Posty
19
Punkty reakcji
0
ja z doświadczenia wiem, ze ważna jest dieta i higiena...tu mam na myśli akurat problemy skórne...jakby nie było, zawsze należy zacząć od konsultacji i diagnozy u lekarza specjalisty. Od wielu lat rodzinnie korzystam z usług placówki medycznej która ma wielu specjalistów, rewelacyjne, ludzkie podejście i szeroki zakres usług. O lekarzach można na ich stronie poczytać, sprawdzić opinie i wybrać się do wybranego.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
ja jak na razie walczę przy pomocy leków, biorę od czasu do czasu hitaxe fast, ostatnio jak mnie komary pogryzły to pomogła i tak nie swędziąło, niestety dostać się na nfz do alergologa potem robić testy to trzeba rok poświęcić na czekanie :/
 

dowojanek

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2016
Posty
24
Punkty reakcji
3
zgadzam się z przedmówcą co do hitaxy fast. Chodziłem strasznie pozatykany przez te pylaca bylice ostatnio no i dopiero po hitaxie zrobiło mi się lepiej. Spoko, że nie lapie po niej sennosc zadna, bo to zawsze byl dla mnie problem z lekami na alergie
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Szczęśliwcy, którzy mogą połykać tabletki. Ja na każde reaguję tak samo. Śpię jak po środkach nasennych. Póki co działa wapno z kwercetyną.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
viola1308 napisał:
Szczęśliwcy, którzy mogą połykać tabletki. Ja na każde reaguję tak samo. Śpię jak po środkach nasennych. Póki co działa wapno z kwercetyną.
a próbowałaś tej hitaxy fast?? Jak szukałem info o lekch na alergię to właśnie ludzie pisali że po tym leku nie jest się sennym, sam na sobie przetestowałem i jest ok, czuję się po kniej normalnie, nic mnie nie przymula, a na tym mi bardzo zalezało bo dużo jeżdżę autem i musze by skupiony
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Też mam alergię niestey, hitaxę fast mam wypróbowaną :) też mi się po niej spać nie chce, jest ok, wapno w ogóle mi się nie sprawdzilo, myślałam o odczulaniu ale to strasznie długo trwa i też nie ma gwarancji że pomoże
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
jedyny skuteczny sposób na różnego rodzaju alergie to porządnie odrobaczyć się, ale nie pod kątem tego co wypisze lekarz rodzinny, tylko protokolem lekarza parazytologa lub lekarza który tym się interesuje, np.już nie żyjącej dr. Wartałowskiej, protokół można znależć w sieci. Potem odgrzybić się i odbudować florę bakteryjną. Większość alergii przechodzi :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
A ja np nie wiem jak walczyc z alergia? Dlaczego?

Otoz, mam uczulenie na roztocza, roznej masci jakies detergenty oraz siersc psa, kota itp. Ostatnio mam najgorszy przypadek jaki mogl mi sie zdazec. Swedzaca skora glowy oraz cala twarz. Staje sie czerwony jak burak, skora schodzi mi lekko z twarzy oraz z glowy, wyglada to niestety jak łupież, ale sa to niestety platki skory ktora odchodzi z glowy. Mam rozne leki wypisane ale srednio pomagaja, po prostu wydaje mi sie, ze wywalanie pieniędzy na te leki to wywalanie ich w bloto. Chociaz slyszalem ze jest sposob na pozbycie sie raz na zawsze tych alergii, jakims zastrzykiem ktorego koszt wynosi od 200-300 zł i trzeba go powtarzac 3 razy. O uszy mi sie obilo, czy to prawda?
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Chodzi Ci o odczulanie? Moja kuzynka odczula teaz córkę, wiem że trwa to już chyba rok albo dwa, ale zastrzyków jest więcej, bo najpierw jest to chyba co tydzień, późnij raz na miesiąc, później jeszcz rzadziej, dokładnie nie pamiętam, wiem że tylko jak już byli w połowie tego odczulania to lek wycofali i zabawa od nowa ale też nie dają gwarancji że w ogóle alergia ustąpi
 

Yukasan

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mnie bardzo pomaga wapno Allertec, najważniejsze, że jest bez recepty więc jeden problem mniej. Mam uczulenie na pyłki brzozy, po wapnie i mniej kicham i mniejszy mam katara i nawet oczy mi tak nie łzawią.
 

Henryk12

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mi bardzo pomógł oczyszczacz powietrza. Generalnie nie wierzyłem w to, że takie urządzenie będzie w stanie zredukować alergeny, ale bardzo pozytywnie się rozczarowałem ;) Oczywiście nie rozwiązało to problemu alergii, bo jak wychodzę na dwór to dalej dopada mnie alergia. Ale przynajmniej w domu można wytrzymać. Ja kupiłem model Sharpa KC-D50EUW w sklepie LoveAir.pl i chociaż nie jest to tani wydatek, to było warto. Za niedługo pewnie znowu zacznie się problem ze smogiem, także wydaje mi się, że była to dobra inwestycja. Ciekaw jestem czy oczyszczacz równie dobrze poradzi sobie ze smogiem, co z pyłkami.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Ja pierwsze co to kupiłam pościel antyalergiczną dla dziecka ze sklepu wysyłkowego TENDINA. Od tamtej pory kupuję wszelkie rzeczy pościelowe z tego sklepu. Ostatnio kupiłam dwa komplety pościeli dla dziecka w ulubione postaci z bajek.
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
pościel antyalergiczna to super sprawa fajnie się w niej śpi :) ale polecam też dobry oczyszczacz, nie byle jaki. firmy stadler form na przykład (my taki mamy).dobrze filtruje i pozbywa się nie tylko kurzu z alergenami ale i zapachów odświeża powietrze
 
Do góry