Jak uzyskać taki efekt?

Annie13

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam! Zajmuję się amatorsko fotografią i męczy mnie od kilku dni jak uzyskać taki efekt, jak na zdjęciu w załączniku :) Chodzi mi głownie o kolorystkę (niebieskie liście? reszta normalna) - Używam photoshop'a.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. :)

76786196.jpg
 

serwus

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zależy czy jesteś bardzo dobrze ogarnięty ' w photoshopie czy jesteś na etapie beginner i nie wiesz nawet co to pędzel/brush tool ? ale zakładając już że jesteś opcją' nr.2 robisz mniej więcej tak :

Otwierasz PS :
1.Wybierasz jakiekolwiek zdjęcie które chcesz przerobić : >>zobacz<<
2.Wybierasz Pędzel/Brush tool który znajduje się tu : >>zobacz<<
3.Ustawiasz kolor najbardziej odpowiadający twoim kryteriom : >>zobacz<<
4.Tworzysz nową warstwę która jest tu : >>zobacz<<
5.Pędzlem który wybrałeś po prostu malujesz liście na nowej warstwie , i zmieniasz layer style na color/hue : >>zobacz<<
6.Czyścisz gumką strefy na których wyjechałeś pędzlem przy malowaniu' liści i tyle

Przykład , :
trtrd.png
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
w gruncie rzeczy można by poprostu złapać lassem wszystko co jest naokoło kobiety, później ctrl+j i w image --> adjustment --> hue/saturation i pobawić się suwakiem hue do uzyskania niebieskich liści:)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
A po cholerę się męczyć z lassami i brushami? Przecież na tym zdjęciu zielone były tylko liście, więc można przejechać hue/saturation tylko kolor zielony. I na oko widzę, że właśnie tak to zostało zrobione.
 

Dambis

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
71
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Bez urazy Samoa ale dziewczyna nie ma niebieskiej ręki ;) a jeśli to nie aż tak niebieska jak twoja czerwoną :)
 

Jerryme

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Witam mam jedno pytanie czy istnieje program posiadający funkcje metamorfozy jak w corelu
lecz do grafiki rastrowej ??
Szukam w google i nic nie znalazłem
kumpel mi mówił że gimp to potrafi ale jednak nie...
plis o szybką odpowiedź
z góry dziękuje i pozdrawiam
 
Do góry