trafalona

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim! Szukamy pomysłu na urządzenie sypialni. Chcielibyśmy nadać jej jakiś niepowtarzalny wygląd. Przeglądałam, większość poradników o stylach i sposobach aranżacji, ale jakoś nic ciekawego nie wpadło mi w oko. U znajomych widzieliśmy sufit podwieszany, nawet fajnie to wyglądało. Tylko, że oni mieszkają w kamienicy, gdzie są wysokie pokoje. Czy takie coś sprawdzi się też w mieszkaniu w bloku? Macie może jakieś porady, czy pomysły?
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Co do samych sufitów podwieszanych, to nie ma jakoś specjalnej zasady, że sprawdzą się one tylko w w wysokim mieszkaniu. Można je oczywiście zastosować też wykorzystać w bloku. Zaletą jest przede wszystkim możliwość ciekawego zaaranżowania wyglądu pomieszczenia, a przede wszystkim oświetlenia. Tylko, że konstrukcja sufitów podwieszanych ma kilka. Przede wszystkim bardzo obciąża strop. No i trzeba się liczyć z tym, że na powierzchni mogą wystąpić pęknięcia, zwłaszcza w miejscu łączenia płyt.
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
odnosnie konstrukcji dodalbym jeszcze, ze ona sam w sobie tez jest ograniczeniem, bo mozesz uzyskac wylacznie kąty proste. A nie zastanawiałeś się nad wykorzystaniem sufitów napinanych? Podobne rozwiązanie do sufitów napinanych, ale lepiej się prezentuje i daje wiekszą swobodę. Przede wszystkim nie musisz się obawiać pęknięć na powierzchni, bo ta jest wykonana ze specjalnego polimeru. Do tego jeśli chodzi o oświetlenie, to możesz je o wiele ciekawiej zaprojektować, np, wykorzystujesz sufity świetlne DPS.
 

trafalona

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
No dobra, ale co to są sufity świetlne? Na jakiej zasadzie to działa?
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Pod membraną jest montowane oświetlenie LED. Efekt finalny jest taki, że wygląda jakby cała powierzchnia sufity emitowała światło. Można oczywiście zdecydować się na wykorzystanie zwykł diod LED, ale chyba o wiele lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie białej nawierzchni i diod RGB. wtedy uzyskasz mniej więcej taki efekt, na blogu DPS masz zaprezentowane jak to wygląda
 

trafalona

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Fajne, ale to z czego jest wykonana ta powierzchnia? To jakaś folia, czy co?
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy ledy w sypialni się sprawdzą. W sypialni raczej powinno być intymnie. U siebie mam kinkiety i lampki nocne tuż przy łózku. Kinkiety można sobie przejrzeć tu w salonach agata https://www.agatameble.pl/oswietlenie/kinkietymasz rozne kształty i modele do wyboru. Pamietaj zeby zestawic lampy z reszta wyposazzenia
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Osobiście też nie celowałbym w ledy, jeśli chcesz mnieć oryginalną i funkcjonalną sypialnie, to zainwestuj w ładne kinkiety, stojące lampy nocne itp. Nie można też z tym przesadzać, żeby później nie było jak w cyrku po zaświeceniu wszystkich światełek :) Aby było bardziej przytulnie, można pokusić się o dobrej jakości wykładzinę dywanową z poliamidu. Nie na całość pomieszczenia, bo wówczas to mało praktyczne w pielęgnacji, ale w miejsce gdzie najczęściej się chodzi. Super sprawa. Ja np lubię obrazy na ścianach, oczywiście nie musi to być Dama z łasiczką :), ale jakiś nowoczesny trend, bez grubych ram i ponurych kolorów.
 

Weronika

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2019
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli mieszkanie jest wynajmowane, to postaw raczej na jakieś dekoracje. Tutaj mają ciekawy wieszak na ubrania. Nie do wszystkich pomieszczeń będzie pasował, ale zdecydowanie przełamie nudny wystrój.
 

Zosia_K

Zbanowany
Dołączył
12 Październik 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Weronika ma rację, dodatki i dekoracje maja dużą moc we wnętrzach. Zmień zasłony i porządnej tkaniny uszyj poszewki na dekoracyjne poduchy - luźno rzucone na łóżko zupełnie zmienią styl sypialni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
U mnie sprawdza się prostota jasne, zimne barwy z kolorowymi dodatkami a zamiast lampki nocnej kinkiety :) chociaż zastanawiałam się również nad przełamaniem jasnych ścian i pomalowaniem jednej ściany na intensywną zieleń, bo dodatki właśnie ciemnozielone mam
 

Mezoo

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2020
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moja żona stworzyła w sypialni coś na kształt dżungli. Butelkowa zieleń, dużo kwiatów, na jednej ścianie tapeta z motywem dżungli właśnie. Kwiaty głównie mamy w takich wiszących koszykach, które żona uplotła z lin jutowych, zamówionych na https://www.szczelinex.pl/katalog/33-wyroby-powroznicze mają dobre ceny i świetną jakość materiału. Liny bardzo solidnie wykonane, a do tego elastyczne, więc łatwo się z nimi pracowało. Może postaw na coś takiego? Przyznam szczerze, że klimat jest niepowtarzalny i naprawdę mogę odpocząć w tym miejscu.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Dla mnie sypialnia to głównie łóżko. Oprócz wyglądu samego łóżka trzeba zwrócić uwagę na materac, warto zajrzeć na https://www.edinos.pl/lozka-do-sypialni. Materac jak dla mnie jest najważniejszą sprawą bo na nim spędzamy dużo czasu i od niego zależy czy się wyśpimy i jak się wyśpimy czy nie.
 

adrika0

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2018
Posty
18
Punkty reakcji
0
U mnie teraz panuje minimalizm! Dążyłam do tego bardzo długo, ale w końcu mi się udało i w samym pomieszczeniu mam tylko wbudowaną szafę, łóżko, dwie małe szafki nocne i komodę. A do tego w planach mały stolik i wygodne krzesło do czytania. Dopełnieniem wszystkiego są kwiaty i ot to właśnie cała sypialnia. W końcu jest idealna i pełni tylko tę funkcję, a nie służy za kilka innych pomieszczeń :)
 

Martalett745

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Minimalizm zawsze mi się podobał i dla mnie sama korzyść bo kurz łatwiej uprzątnąć, a że ja alergik to już w ogóle. Na ten moment jestem na etapie tworzenia projektu i umówiłam się na wizytę w salonie przez stronę https://www.vox.pl/salon-radom-salon-mebloland-281. Będę z architektem omawiać szczegóły jakby to miała wyglądać moja "nowa" sypialnia.
 

Patia3322

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2020
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sypialnie mam urządzoną w stylu eklektycznym. Na ścianach mam pikowane panele w kolorze szarym i wokół dominuje biały, czarny i elementy drewna. Mimo wszystko skupcie się na dobraniu odpowiedniego materaca.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
na pewno ważne jest też odpowiednie oświetlenie, ma duży wpływ na nastrój jaki jest w pomieszczeniu, sama szukam teraz nowych lamp do sypialni, podoba mi sie kilka modeli activejet, mają fajne lampy wiszące
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
My mamy biale sciany, grafitowe rolety i buale meble. Stelaz lozka maz zrobil sam z palet a materac kupilismy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
mi się podoba styl skandynawski i przy najbliższym remoncie będę wymieniał panele na winylowe od Arbiton (struktura podobna do betonu) do tego pomalowanie ścian chyba jakiś odcień szarości/bieli i ciemne dodatki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry