Jak urządzić mieszkanie?

jazgor

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć! Może będziecie w stanie doradzić, albo chociaż trochę pomóc. Od pewnego czasu jestem właścicielem swoich upragnionych czterech kątów. Nie bardzo mam pomysł jak je zaaranżować. Pierwszym pomysłem, jaki miałem, to najpierw je tylko odświeżyć, a dopiero po jakimś czasie urządzić wnętrza po swojemu. Ale jak tak to przemyślałem, doszedłem do wniosku, że trochę bez sensu. Bo jak już po wnoszę rzeczy, to nie będzie chciało mi się przeprowadzać remontu. Pytanie do was, jak można ciekawie zaaranżować wnętrza? Znalazłem trochę artykułów na ten temat, ale jakoś żaden mnie nie przekonał do siebie. Macie może jakieś pomysły jak nadać mieszkaniu oryginalnego wyglądu?
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim, bardzo dobrze, że się wycofałeś ze swojego pierwotnego planu. Uwierz mi, że jakbyś się wprowadził, to najpewniej całkowicie byś sobie odpuścił remont. Lepiej od razu się za niego zabrać, a potem wprowadzić się już na gotowe. A co do oryginalnego wyglądu mieszkania, to już zależy jaki efekt byś chciał osiągnąć, ale tak jak wspomniał tatars, najlepiej żeby było przytulne
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Właśnie problem jest taki, że nie bardzo wiem... Może to dziwnie zabrzmi, ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji i nawet nie wiem za co się zabrać. Na pewno na podłogach będą panele. Co do reszty to się dalej zastanawiam. Kilku znajomych doradzało, by zdecydować się na sufit podwieszany, bo to pozwoli na nadanie ciekawszego wyglądu.
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Co do samego sufity, to fakt. Odpowiednio zaprojektowany potrafi zmienić wygląd pomieszczenia, ale nie patrzyłbym na sufity podwieszane. Co prawda i tak będziesz się remontować, ale przy tych sufitach ja bardzo dużo roboty. Położenia stelaża to jedno, ale przycinanie płyt kartonowo-gipsowych i kładzenie ich to już zupełnie inna historia. Po drugie, z tego co widziałem, to z czasem te sufity pękają na łączeniach. Też jakiś czase temu zastanawiałem się co można wykorzystać zamiast sufitów podwieszanych i znalazłem taki artykuł blog.dpsceilings.com/poradniki/co-zamiast-sufitu-podwieszanego/
 

WAD3R

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
W sumie, to całkiem sporo jest możliwości na aranżacje sufitu, ale chyba najciekawsza opcja jest a z tymi sufitami napinanymi. W artykule nawet fajnie pokazali jak można to wykorzystać. Mam wrażenie, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że są inne ciekawsze rozwiązania które można wykorzystać podczas planowania sufitu. Poczytałem trochę, to ten system DPS Light wygląda interesująco.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
@jazgor poprzegladaj sobie tego typu inspiracje w sieci https://www.agatameble.pl/kolekcje/pokoj-dziennyMy tak robilismy jak wprowadzilismy sie do nowego mieszkania i probowalismy z mezem znaleźć wspolny jezyk jesli chodzi o wyposazenie. A druga rzecz ze jak juz wybierzecie styl to pozniej bedzie wam tez latwiej dobrac elementy - my wybralismy kolekcje z salonów agata wiec wiekszosc mebli wzielismy od nich
 

K0NGO

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o mnie, to chyba najpierw najlepiej jest ustalić w jakim stylu ma być mieszkanie, czy odpowiednio wykończyć ściany i sufity, a dopiero potem dobrać meble. To jest chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Co do samego wyglądu mieszkania, to te sufity świetlne całkiem nieźle się prezentują, ale warto też zwrócić uwagę na sufity lustrzane. Tutaj jest akurat połączenie powłoki lustrzanej z gwiezdnym sufitem, ale też dobrze się prezentuje blog.dpsceilings.com/czarny-sufit-napinany/
 

Magdalena787

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2017
Posty
24
Punkty reakcji
0
Zastanów się, jaki styl ci się podoba i powoli przystosowuj mieszkanie pod swój gust. Najgorsze jak wszystko jest z innej parafii, że tak powiem i kolorystycznie ani praktycznie do siebie nie pasuje. Robimy remont w mieszkaniu i upodobałam sobie styl glamour. Póki co parkietlux zrobił nam renowację parkietu, kupiliśmy sofę i fotele chesterfield, szukam jeszcze fachowca do stiuku weneckiego na ściany i rzymskich rolet w srebrne ornamenty.
 

armat00r

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
To już chyba zależy od tego, co kto lubi i kto jaki chce efekt końcowy osiągnąć. Akurat wykończenie parkietu jest istotne, ale jednak bardziej bym zwrócił uwagę na to, co zrobić z sufitem. Dosyć często wiele osób decyduje się po prostu na pomalowanie sufitu na biało. Chyba najbardziej klasyczne, ale też nudne rozwiązanie. Przecież sufit można bardzo ciekawie urządzić i jednocześnie nadać całemu pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Np, decydując się na wykorzystanie systemu DPS Light. Wtedy cała powierzchnia stropu pełni funkcję oświetlenia.
 

K0NGO

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Po części masz rację. Bo można zamontować taśmy LED w taki sposób, że cała powierzchnia sufitu będzie oświetlona, ale też jest opcja, by umieścić oświetlenie tylko na obwodzie sufitu. A w środku np. wykorzystać zwykłą lampę wiszącą, czy oświetlenie halogenowe. Sufity napinane pozwalają na ciekawsze rozplanowanie wnętrza. Można np wykorzystać też plafony świetlne i nadać im dowolny kształt.
 

beata_smol1983

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2018
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o urządzenie mieszkania to niezwykle ważną rolę grają wszelkie dekoracje, dodatki i ozdoby. Począwszy od firan i zasłon. Ważne są też kwiaty! I te doniczkowe i te żywe, w wazonie (jeśli ktoś lubi oczywiście). Jeśli urządzasz mieszkanie od podstaw, to warto postawić też na dekoracje/dodatki dobrej jakości i dopasowane do wnętrza. Może nie będą najtańsze, ale będą służyły długi czas nie wychodząc z mody i nie trzeba będzie ich zmieniać co miesiąc (no chyba, że masz taki kaprys :D). Przy nowoczesnych wnętrzach fajnie sprawdzają się różne designerskie świeczniki, czy lampiony, pojemniki o nietypowych kształtach, nietypowe ramki do zdjęć, złote lub srebrne wazony, albo wazony szklane, patery, podstawki czy figurki o nietypowych kształtach (np mrówka). Jeśli chciałbyś kupić takie rzeczy, to mogę Ci z czystym sumieniem polecić taką hurtownię pod Łodzią, nazywa się FloraDekora.pl. Sama tam niedawno robiłam zakupy i jestem mega zadowolona, także polecam. Myślę, że znajdziesz też coś fajnego do swojego mieszkanka. ;)
 

kak4tusz

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Oświetlenie mieszkania, czy nawet pomieszczenia to jedno. Wiadomo, że jest to istotne i ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia, ale co do samych sufitów napinanych, to zwróciłbym uwagę bardziej na ich konstrukcje, która nie ma tyle ograniczeń, co sufit podwieszany. Można nadać ciekawszy wygląd sufitom poprzez wykorzystanie łuków, czy też nawet fal. Wszystko już wtedy zależy od tego jaki efekt chce się uzyskac. Np. w sypialni według świetnie sprawdzi się sufit gwiezdny, a system DPS Picture można wykorzystać w salonie, czy jadalni.[/SIZE]
 

leworeczny

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Moja rada to nie podążać za modą. Pomyśl, jakie wnętrza Ci się podobają — ja oglądam katalogi i mieszkania znajomych. Szukam też inspiracji w internecie. Zajrzyj sobie np. na stronę mentalether Mają zróżnicowane kolekcje dodatków. Wybierz to, co Tobie się podoba, a ściany pomaluj na swoje ulubione kolory — tylko uważaj z tymi ciemny, bo jak dasz ich za dużo, to będzie ciemno w mieszkaniu. [/SIZE]
 

naus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
1
wedle swoich upodobań :) to Ty masz się dobrze czuć w tym mieszkaniu :) ja mogę tylko od siebie doradzić, że jeśli lubisz styl loftowy czy skandynawski to zerknij sobie na meble producenta GEORGE AZZAR. rewelacja! połączenie litego drewna z metalem ( białym lub czarnym). jakość bardzo dobra!
 

Zosia_K

Zbanowany
Dołączył
12 Październik 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się czy białe meble są jeszcze w modzie. Chciałabym zmienić wystrój salonu - to bardzo ciemne pomieszczenie więc białe byłyby w sam raz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wazera

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2019
Posty
9
Punkty reakcji
0
A polecicie jakieś wygodne meble wypoczynkowe do salonu?
 

kolec55

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2019
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam, sprawdzić stronę steelove.pl/sklep mają naprawdę świetne meble. Dużą zaletą jest to, że są wykonywane pod wymagania klienta. Do tego pasują do każdego rodzaju wnętrza i są bardzo efektowne co nie umknie uwadze znajomych. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie :)
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0
Kilka portali na które warto jest sobie wejść jeśli urządzacie sobie mieszkanie
Homebook
Pinterest
Tumblr
Instagram
Mozna zobaczyć tam zdjęcia wnętrz oraz trochę się zainspirować względem naszego własnego wnętrza. Sama jestem na etapie urządzania mieszkania i praktycznie co miesiac sobie coś nowego dokupuję (niestety ale fundusze na wiele nie pozwalaja :p Budowa domu drenuje kieszeń).
Jedną z ciekawszych dekoracji głównie do nowoczesnych pomieszczeń jest moim zdaniem mozaika drewniana ---> https://home100.pl/mozaiki-drewniane
d1568010966.jpg
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Hej, ja zazwyczaj szukam po prostu inspiracji na różnych stronach, między innymi tutaj https://www.wonder.pl Bardzo podobała mi się sofa tutaj czy w ogóle meble do salonu
 
Do góry