Jak stworzyć i prowadzić dobry fanpage na fb?

Gizmo777

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie prac nad portalem społecznościowym i chciałbym stworzyć do niego dobry fanpage na facebooku. Moje środki finansowe są ograniczone dlatego chce wypromować go między innymi w ten sposób. Potrzebuje pomocy ponieważ nie wiem co mam zamieścić i z jakich aplikacji skorzystać by fanpage przyciągał "fanów" i ich zatrzymywał. Jak prowokować i zachęcać do dodawania wpisów i postów itd.
Jeżeli macie pomysły jak można zareklamować portal za nieduże pieniądze również będę wdzięczny za porady :)
Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc.
 

Marcin Kaczmarek

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalistów. Ja na tym portalu http://www.favore.pl...0reklam%5C.html znalazłem agencję co mi pomogła zdobyć masę klientów za wręcz śmieszne pieniądze.

Masę realnych klientów czy też masę martwych kont które dały like? Niestety zdobywanie nowych czytelników nie jest wcale banalne i drogi na skróty po prostu nic nie dają
 
M

maniana1005

Guest
sa firmy, ktore zajmuja sie tego typu promocja w interenecie, jakbys dolozyla do tego pozycjonowanie moglabys osiagnac niezy sukces ;) polecam Ci wejsc na strone firmy www.rcomp.pl z pewnoscia znajdziesz tam cos dla siebie, zajmuja sie wlasnie reklama interenetowa
 

Animando

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Prowadzenie profesjonalnie profilu na facebooku nie jest takie łatwe, jak niektórym się wydaje. Najlepiej zlecić tę pracę komus, albo freelancerowi, albo jakiejśc agencji. Bo nagromadzić setki lajków to nie problem, ale mieć już aktywnych zaangażowanych użytkowników nie jest łatwo.
 

germanic

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Oczywiście poza zdobywaniem fanow, musisz na swoim profilu na fb umieszczać jak najwięcej wpisów powiązanych tematycznie z Twoim portalem. Konkursy z drobnymi nawet nagrodami też są dobrym pomysłem.
 

Animando

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Konkursy są dobrym pomysłem, jeśli chce się zaangażować fanów. Ludzie to lubią :)
 
T

Tosti

Guest
Możesz też pokusić się o "żebranie lajków". Jeśli masz ciekawe zdjęcia lub treści w serwisie możesz je pokazywać w całości dopiero po lajku. Taki skrypt kosztuje max 150 zł a masz pewność że to prawdziwi fejsbukowicze a nie konta do nabijania lajków.
 

siti0550

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Najlepiej poprosić znajomych, żeby udostępniali Twój fanpage na swoich tablicach.
 

ivorian

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z apek takich firm jak fanpoint. Niektóre są darmowe, więc zanim wtopisz kupe kasy możesz je sobie przetestować. Poza tym wszystko zależy od kreatywności i tego czy istnieją na rynku realnie fani twojego produktu. Jeśli ich nie ma, to choć nie wiem jakbyś się dwoił i troił bicza nie ukręcisz... ;)
 

Gizmo777

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dziękuje Wam za pomoc :)!!!! już poprzeglądałem sobie sporo fanpage i poukładałem w głowie mniej więcej jak mój będzie wyglądał :). Jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś pomysły to piszcie, każda sugestia jest dla mnie na wagę złota.
Jeżeli moglibyście mi np. udzielić takiej porady odnośnie konkursów organizowanych za pomocą fanpage, dokładniej chodzi mi o to w jakich konkursach chętnie wzięlibyście udział (graficzne, tekstowe, itd.) i jeżeli macie wiedzę na ten temat to skąd najlepiej pobierać aplikację konkursowe???? Z góry dziękuje za pomoc :)
 
K

kabol

Guest
Nie dasz rady robić tego samodzielnie. Moja firma zleca to agencji Funkymedia. Próbowaliśmy samodzielnie prowadzić profil na FB, ale tak naprawdę zupełnie nie przynosiło to jakichkolwiek korzyści. Tymczasem agencja w 2 tygodnie zrobiła więcej niż my przez 3 miesiące. Wniosek jest tylko jeden - każdy niech zajmuje się dokładnie tym, na czym się zna i wtedy efekty nadejdą. Zabawa w specjalistów od wszystkiego, tak naprawdę nigdy nie przynosi korzyści.
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
kabol i 4newmedia nachalnie reklamują swoje firmy - nieładnie. Moja firma proawdzi fanpage sama i radzi sobie całkiem nieźle. Co jakiś czas promujemy wpisy (płaci się fb jakieś paręnaście złotych), a resztę zawdzięczamy sobie. Więc niech mi nikt nie pierniczy, że się nie da i że do tego trzeba profesjonalistów. Da się, ale trzeba naprawdę nad tym przysiąść i robić to z głową.
 

Gizmo777

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
dzięki wielkie Anexa :)

LovelyCreature no własnie o takie podejście mi chodziło. W sumie fan page jest robiony dla normalnych, zwykłych ludzi i przez takich jest również tworzony. Wydaje mi się że jeżeli się chce, to wszystko można zrobić (oczywiście w ramach rozsądku). Wiadome jest że jeżeli nie uda mi się uzyskać żadnych efektów z mojej pracy to będę musiał skorzystać z pomocy firmy, która się tym zajmuje ale najpierw TRZEBA SPRÓBOWAĆ SAMEMU. :)
 

micrusbeskid

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
aby stworzyć funpage wystarczy przeczytać facebookowy poradnik dot zakładania nowych stron. jest to równie proste jak zakładanie prywatnego konta. prowadzenie fanpage i angażowanie fanów to już wyższa szkoła jazdy która w zależności od tego jaki biznes prowadzisz to musisz dopasować swoją strategie komunikacyjną do tegoż profilu biznesowego. Najtrudniejsze są początki - można zaprosić znajomych i puszczać im posty albo zaplanować małą kampanie reklamową i ustawić ją przez facebook i wtedy fani zlecą się jak mrówki (szczegolnie jak zapodasz jakis maly konkurs na poczatek)
 

Gizmo777

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Są to jakieś metody :) dziękuje za pomoc i rady. Wszystkie informacje mi się przydadzą i każdy odnośnik na pewno sprawdzę .:)
 

macm200

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Znacie może jakiś dobry sposób na znalezienie fanów z grupy docelowej, oprócz np. konkursów np z branży budowlanej?
Pozdrawiam
 

andrzejkin

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dobry fanpage to taki ktory przyciaga wielu obserwatorow sklonnych do stalego sledzenia naszych poczynan i w miare mozliwosci chetnie i oddanie wchodzacych w relacje z osoba prowadzaca fanpage. Druki pit to nie zabiera, tylko robota dla administratora sieci ;]
 

Copywriter08

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Samo założenie Fanpage'a nie jest trudne, jednak aby prowadzenie fanpage'a przynosiło rezultaty potrzeba poświęcić dużo czasu. Trzeba zadbac o oryginalny wygląd, o interesująca treść i być aktywnym, jeśli chodzi o prowadzenie facebook'a, tzn. trzeba dodawać konkursy raz na jakiś czas, prowadzić dyskusje z uzytkownikami i nagradzać aktywnych użytkowników. trzeba pamiętać równiez, aby raz na jakiś czas odświeżać Fanpage'a pod kątem graficznym, tzn. wybierać ciekawe i niepowtarzalne zdjęcia profilowe. Nie zapominaj o dodawaniu ciekawostek na tablice. Pozdrawiam!
 

Dorota Ewa Kowal

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
dobry fanpage to dobra treść lub wierni fani. ABy to osiagnąć trzeba mieć pomysł i sporo cierpliwości w realizacji. Dobry copywriter jest w stanie ożywić profil w ciągu kilku miesięcy, ale w ciągu paru dni nic się nie zbuduje.
może zacznij przeglądać strony firm, które się tym zajmują (np. www.dih.pl) i oglądaj prowadzone przez nich fanpage? dzięki temu będziesz wiedział co łapie, a co nie kręci ludzi
 
I

immanentne

Guest
tak na prawdę jesli ktoś się na tym nie zna nie powinien sie podejmować, juz lepiej aby zatrudnim pracownika do takich zadań lub agencję
 
Do góry