Jak sprawdzić czy wciąż mam alkohol we krwi?

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
[SIZE=14.6667px]Cześć wszystkim, wczoraj wieczorem miałem niezłą imprezkę, a za parę godzin muszę jechać do pracy. Całkiem jeszcze nie wytrzeźwiałem i trochę obawiam się o jakiś przypał po drodze. Nie mam alkomatu, a muszę wiedzieć orientacyjnie czy mogę już prowadzić. Ma ktoś może jakiś “domowy sposób” żeby się rozeznać w temacie? :wink:[/SIZE]
 
M

MacaN

Guest
Jeśli masz w pobliżu komisariat, to przejdź się tam, albo niech Cię ktoś podwiezie, wytłumacz sprawę, a policjanci na 100% pozwolą Ci dmuchnąć :)
 
G

gregor234

Guest
Nigdy nie słyszałem o domowych sposobach na wykrycie alkoholu. Jedynie komisariat albo jednorazowy alkomat, na stacjach beznynowych takie mają.
 
M

maalamy

Guest
Już lepiej sobie kilka jednorazówek (np. bardzo dobre alkohit start kiedyś byly w stokrotce po 6zł) kupić i trzymać na takie okazje.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W Kauflandzie są alkomaty po 15zl. Nie sa zbyt dokladne, ale daja jakotaki obraz sytuacji.
 
M

maalamy

Guest
Ale jednorazówki czy półprzewodnikowe, elektrochemiczne? Tym drugim za taką kasę to w życiu bym nie uwierzyła, równie dobrze można sobie wróżyć z fusów bo sprzęt jest kiepski i nie będzie dawał wiarygodnego wyniku.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
W sumie to od Ciebie zależy. Na pewno nie alkomat za 15zł, bo to [cenzura]. Jeżeli alkomat to elektrochemiczny, ale wielu osobom wystarczą jednorazówki. Wystarczy kilka kupić i mieć zawsze w samochodzie.

​A najprostszy domowy "przedtest" wymaga drugiej osoby - wystarczy jej chuchnąć, jeżeli będzie wyczuwalny alkohol, to na pewno nie wolno prowadzić. Jeżeli piliśmy, ale w oddechu już nic nie czuć, to lepiej się upewnić przy pomocy alkomatu lub alkotestu. To tak, pół żartem, pół serio.
 
M

MacaN

Guest
W sumie ja mam pomysł, jak sprawdzić to domowym sposobem.

Rozcinasz sobie kawałek ręki ( nie za duży, żebyś się nie wykrwawił ), przykładasz usta i pijesz. Jak zacznie Ci się kręcić w głowie, to znaczy, że nie możesz jeszcze prowadzić.
 

Karcelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
85
Punkty reakcji
1
Szczerze mówić, to ja osobiście nie wierze w żadne domowe sposoby, one niczego nie dowodzą, chyba każdy z nas zna pojecie efektu placebo. Najlepiej mieć przy sobie alkomat, jeśli nie stać nas na jakiś odjazdowy i mało korzystamy to dobre są jak już ktoś wspomniał jednorazówki.
 
M

maalamy

Guest
Dokładie, dobra jednrazówka musi mieć certyfikaty, koszt nie jest duży a ma sie pewność, może znów się pojawią w stokrotce alkohity, teraz się sezon grillowy zaczyna więc na by się przydały ;)
 
D

Dorka123

Guest
Przed sezonem grillowym to można zainwestować nawet w dobry alkomat elektrochemiczny ;) Taki x50 z lejkiem to nawet pozwoli szybko sprawdzić wszystkich gości na imprezie.
 
J

jolos

Guest
Jeżeli zdarza Ci się pić często alkohol, a potem musisz pilnie gdzieś jechać, to może warto kupić sobie własny alkomat na domowy użytek? Nie są drogie takie urządzenia. Widziałem na stronie wasserman.pl taki alkomat już za prawie 60zł. Myślę, że każdemu facetowi by się taki przydał :)
 
Do góry