jak sobie radzicie ze zgagą?

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
zgaga jest moim fatum. uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. w pracy w domu ehhh… byłem kiedyś u lekarza ale nie za bardzo mi pomógł. dodam, że staram się nie jeść tłustych rzeczy, rzadko piję alkohol a papierosów nie palę.
co mam zrobić
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
a co Ci powiedział lekarz? jak tak bardzo Ci to dokucza to może być nawet wrzód żołądka…mi czasami zdarza się zgaga, ale to normalne, wiekszsc ludzi ja ma od czasu do czasu.
 

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
lekarz przebadał mnie i powiedział, że to zwykła zgaga i dał mi proszki – nawet bez recepty. rzeczywiście pomogły ale zgaga ciągle powraca
 

mańka_wstańka

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
dla mnie najlepszy jest ranigast max. zawsze działa i mam go pod ręką. niestety zgagę ma bardzo dużo ludzi i to jest nawracający problem. a często masz zgagę?
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
a jak często masz zgagę?
ja mam sporadycznie 2, góra 3 razy w tygodniu i rzeczywiście ranigast jest chyba najlepszy
 

mańka_wstańka

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
wiadomo nie można codziennie szprycować się lekami, ale ja też chwalę sobie ranigast, a próbowałam wielu sprecyfików
tak że 2 razy w tygodniu zażywam i jest ok. czasami robię dłuższe przerwy.
Ranigast stosuje się też przy długotrwałym leczeniu, żeby zapobiec nawrotom choroby wrzodowej
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ranigast chyba najpopularniejszy i dość skuteczny. Ale żeby się nie truć za bardzo to można jeszcze taki olejek rokitnikowy - kilka kropel na łyżeczkę podczas jedzenia. On jest ogólnie na problemy z żołądkiem i też między innymi na zgagę właśnie.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
W uzasadnionych przypadkach warto wziąć ranigast. Ja mam właśnie w tej chwili ten problem i ratuję się ranigastem.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Ten lek jest już na polskim rynku od ładnych paru lat i nie było wśród moich znajomych przypadku, żeby komukolwiek nie pomógł :papa:
 

Leafwood

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mi pomaga Gealcid. Pewnie też świństwo, ale od czasu do czasu...
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Mój weterynarz kazał brać mojemu psu Ranigast przez 4 lata brał. Dziś go uśpiłam, bo miał 7cm guz na żołądku. Byliśmy u innego weterynarza i potwierdził. Spytał co brał to powiedzieliśmy i on, że psu nie wolno podawać Ranigastu, że tego nie powinno brać się non stop. Nie wiem chyba sprawę założę tamtemu lekarzowi, co mi psa uśmiercił.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
dla mnie kosmos. Współczuję. W każdym razie ludziom ranigast pomaga. Ja też go brałem, jak mnie męczyła niesamowita zgaga. Szybko pomógł i zapomniałem o zgadze.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ja próbowałam tylko Bioprazol. Ja zamawiam leki przez internet, bo jest taniej. W aptece gdzie zamawiam widziałam więcej leków na zgagę, ale wiem że ten na pewno jest skuteczny. Przynajmniej mi pomaga. Ale lista leków na tą dolegliwość jest długa:
http://www.e-lek.pl/product-advsearch.spring?searchMask=zgaga
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
O matko,to straszne,ale nie mów mi ze od tego zmarł Twój pies...Zdiagnozowano u niego pewnie wczesniej jakaś chorobe?
Poza tym inne sa dawki dla ludzi,inne dla zwierzat.W ogole tego nie można moim zdaniem równoważyc.
 
Do góry