jak sobie radzicie ze zgagą?

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja podobnie jak wiele innych osób mam problem ze zgagą. najczęściej chwyta mnie po zjedzeniu pizzy, która muszę przyznać bardzo lubię. Poza tym nie mogę tez jeść słodyczy oraz pić czerwonego wina bo zgaga murowana. Dlatego też ostatnio zaczęłam zażywać proszek zasadowy langsteiner i muszę przyznać, że dostrzegam wyraźna poprawę. Poza tym produkt ten jest bardzo wydajny i nie zawiera laktozy.
 
M

marzena14

Guest
Jeżeli chodzi o problem zgagi to może być tak zwany refluks żołądka. Radzę iść do gastrologa i spróbować biologicznie aktywnych dodatków do żywności (suplementacja). Życzę zdrowia i powodzenia w Nowym Roku.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Ostatnio dowiedziałam się, że całkiem niezłym lekarstwem na tego rodzaju problemy jest nafta lecznicza. Z tego co się orientowałam to w aptece czy sklepie zielarskim jest dostępny preparat urt-oil z naftą oczyszczoną i kuracja pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego. Ciekawa jestem dlaczego tak mało mówi się o niej, a od dawna używa się tego środka.
 

oniryczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
5
Wiek
32
Z domowych sposobów to zobojętnić kwas mogą migdały i mleko, z tabletek - Ranigast. Jeśli się nie zmniejsza, można spróbować z Alugastrinem - to taki biały płyn. Natomiast, kiedy powodem jest refluks, co zdarza się coraz częściej, to Controloc/Polprazol, ale w takim przypadku to już lekarz wyjaśnia.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry na zgagę jest proszek zasadowy Langsteiner. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie od tych domowych. Na pewno najgorszą rzeczą na zgagę jest picie wody, z doświadczenia wiem, że to jeszcze bardziej zaognia problem.
 

ikabana83

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mi ostatnio ginekolog polecił (jestem w ciąży) polecił Refluxin, ma postać płynu w wygodnych saszetkach, po zażyciu działa błyskawicznie, tylko dzięki niemu jestem w stanie wytrzymać w pracy!
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Zgaga jest objawem, nie chorobą i dlatego przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek leków zawsze należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Niewątpliwie najczęściej uskarżają się na nie kobiety w ciąży (związane ze zmianami anatomicznymi w trakcie ciąży) oraz osoby z rozpoznanym refluksem żołądkowo-przełykowym. W zależności od choroby i mechanizmu powstawania dolegliwości zalecane są różne grupy leków, w tym inhibitory pompy protonowej, inhibitory H2-blokerów. Te pierwsze dostępne bywają także bez recepty. Kobietom w ciąży zaleca się domowe sposoby walki ze zgagą, np żucie migdałów, picie herbaty z imbirem itp.
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Jeśli już mnie na poważnie zgaga dopadła, to znaczy nie przechodzi przez kilka dni - to biorę Controloc Control. Pomaga ale dopiero po kilku dniach - chociaż na dłużej jest spokój potem.
Zgaga u mnie występuje łatwo bo cierpię na przepuklinę ( niewielką, ale jednak) zakończenia przewodu pokarmowego, czyli tej "rury", która prowadzi do żołądka.
Mam już do czynienia z tą dolegliwością ze 2 lata - i powiem Wam, że najwazniejsze jest ...zapobieganie zgadze. No bo przecież lepiej zapobiegać niż ciągle brać piguły, prawda?
Kilka podstawowych zasad:
1. Nie jeść dużych ilości wieczorem - najlepiej spożyć kolację 3 godziny przed spaniem. Chodzi o to , żeby nie kłaść się spać z pełnym żołądkiem.
2. Raczej unikać:
- cebuli ( szczególnie surowej)
- czekolady ( niestety powoduje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych)
- alkoholu ( szczególnie wysokoprocentowych, piwo aż tak nie szkodzi jak wódka, czy wino)
- pokarmów ostro przyprawionych
- tłustego ( frytki ociekające tłuszczem, itp.)

3. Spożywać posiłki w miarę powoli ( jeśli to możliwe) żeby dobrze przeżuć to co jemy. Nie łykać kawałków! Żołądek to nie śmietnik!

Jeśli ktoś będzie się stosował do tych zasad - może znacznie ograniczyć dolegliwości.

pozdrawiam cierpiących
 

shadow123

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Może to głupie ale na zgagę pomaga najlepiej wypicie łyżeczki srebra ;) Dowiedziałam się tego od mojego bioenergoterapeuty i naprawdę to działa.
 

Flanelka_83

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
jestem w 6 miesiącu ciąży i strasznie doskwierała mi zgaga, nie pomagały domowe sposoby więc poprosiłam o lek polecony przez ginekologa, dostałam Refluxin, ma postać żelu (dawka w pojedynczych saszetkach) bardzo łatwe do zażycia, działa błyskawicznie i zapobiega wydostawaniu się kwasu żołądkowego do przełyku, naprawdę polecam!
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
no nie wiem, na pewno przypisał go lekarz? lepiej wszystko skonsultować przede wszystkim podczas ciąży
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
mi pomaga ranigast, ale radziłabym wybrać sięę do lekarza, on powinien coś przepisać lepszego..
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Jeśli zgaga pojawia się zbyt często to zamiast leków powinien skierować na badania.
 

Radzka87

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2020
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja biorę w razie potrzeby leki na zgagę bez recepty, osłonowe, dużo lepiej sprawdzają się niż środki typowo zobojętniające typu rennie
 
Do góry