jak sobie radzicie z problemami prawnymi?

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Niestety, ale konieczny jest odpowiedni specjalista. U nas tematy tego typu rozwiązuje menadżer, a dopiero kiedy nie ma pewności co do konkretnego przypadku, konsultuje się z prawnikiem lub księgowym. Na pewno odradzam opieranie się na przypadkowych artykułach jakie można odnaleźć w sieci internetowej. To musi być aktualna wiedza przygotowana przez solidnego fachowca. Informacje nie mogą być w żaden sposób stare, albo przygotowane przez osobę anonimową.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na pewno żadne porady internetowe, tylko poważne relacje z prawnikiem. Jeśli problemy są poważne, to nie warto próbować je rozwiać samemu, bo może z tego wyniknąć tych problemów tylko znacznie więcej. Zapewniam was, że takiej sytuacji na pewno chcecie uniknąć. Wystarczy w zły sposób odpowiedzieć na pismo i problemy tworzą się same. Prawo, księgowość, podatki – to tematy, które wymagają konkretnej wiedzy i doświadczenia.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Może inaczej - są też serwisy, w których można kosztem kilkudziesięciu złotych uzyskać porady prawne od prawnika, ale takich rzetelnych serwisów jest raptem kilka, więc przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, kto tej porady udziela. Jeśli chciecie taką usługę zamówić przez internet, to koniecznie sprawdźcie wyksztłacenie osoby udzielającej porady oraz gwarancje - co jeśli porada nie będzie zgodna ze stanem prawnym?
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
I właśnie porady od prawników, bezpośrednio z serwisów są dobre – ogranicza się mocno koszty. Jeśli masz podpisaną umowę z prawnikiem na takie porady, to niestety koszty takiej obsługi są bardzo wysokie. Jeśli jednak prosisz właśnie przez serwis, tylko o rozwiązanie wybranych problemów, to wówczas to się opłaca. Z tego co pamiętam, to koszty porad prawnych zaczynają się już od 30 złotych, a to mało. Prawnik za godzinę pomocy może policzyć sobie nawet kilkaset złotych.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
30 złotych za poradę to mało. Prawnik za tyle nawet drzwi do kancelarii nie otworzy. Ceny usług prawnych są chore, grubo przesadzone i nijak się mają do rzeczywistości. To jeden z plusów istnienia internetu - z masy usług można korzystać przy bardzo małych kosztach, bo po prostu koszty prowadzenia samej działalności są mniejsze. Nie trzeba mieć gabinetu gdzieś w centrum miasta w momencie, kiedy klientów zdobywa się przez internet.
 

orionn

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
maksyma napisał:
30 złotych za poradę to mało. Prawnik za tyle nawet drzwi do kancelarii nie otworzy. Ceny usług prawnych są chore, grubo przesadzone i nijak się mają do rzeczywistości.
Wiesz co teraz w dobie kryzysu, to i prawnicy i kancelarie prawnicze idą przedsiębiorcom na rękę. Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć atrakcyjne oferty (patrz np. Koksztys). Trzeba się tylko rozejrzeć. Ja już wolę zapłacić sto złotych miesięcznie i mieć dostęp do nielimiowanej liczby porad, niż jednorazowo dać tyle abo więcej za jedą poradę.
 

grigor83

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
jesli chodzi o prawo budowlane to sie zazwyczaj zwracam do kancelarii bob.com.pl/. Oni sa swietni w te klocki i zawsze moglem na nich liczyc
 
S

szyszana

Guest
Jeśli już bez pomocy księgowej, to wyłącznie bazując na rzetelnych źródłach. Akurat kwestie prawne są bardzo delikatne - nieznajomość prawa szkodzi. Nie wytłumaczysz się nikomu, że działałeś niezgodne z prawdą, bo gdzieś wyczytałeś taką poradę. Kwestie księgowe to tym bardziej poważny temat.
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Czytam forum prawne, szukam podobnych wątków do mojego problemu, lub sam zakładam takie wątki.

Ostateczność, radca prawny - 150/200zł. Skorzystałem raz.
 

pawellejkowski

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że w przypadku jakiś poważniejszych problemów prawnych nie ma co działać na własną rekę, tylko zwrócić się o pomoc do specjalisty. Moja firma korzysta z usług Kancelarii Adwokackiej Paweł Figiel i nie musimy się o nic martwić.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dokładnie, jak problem jest poważny, trzeba też poważnie podejść do tematu i zapłacić pieniądze.
 

Agniesia88

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Sama bym sobie nie poradziła. Konsultuję to z fachowcami. Na przykład wątpliwości w zakresie prawa kosmetycznego konsultuję z firmą FSC Management, bo oni się tym zajmują.
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
75
Punkty reakcji
3
Ja się wlaśnie zastanawiam czy nie iść do sądu, mam problem z jednym ze wspólników, jakoś nie potrafimy się dogadać, klienci przez to od nas uciekają, a rozmowy o tym kto miałby przejąć firmę i co dalej z tym wszystkim jak na razie kończą się wielkimi awanturami, ciężko dojść do jakiegoś porozumienia a kasa ciągle ucieka.
 

Oczeta

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2018
Posty
21
Punkty reakcji
0
imbirowska napisał:
Ja się wlaśnie zastanawiam czy nie iść do sądu, mam problem z jednym ze wspólników, jakoś nie potrafimy się dogadać, klienci przez to od nas uciekają, a rozmowy o tym kto miałby przejąć firmę i co dalej z tym wszystkim jak na razie kończą się wielkimi awanturami, ciężko dojść do jakiegoś porozumienia a kasa ciągle ucieka.
jesli zalezy ci na wygranej w sadzie i stracie kolegi a nie polubownym rozwiazaniu to zbieraj na niego dowody, ze przez jego zachowanie tracisz i ty i on. a jak nie chcesz, to lec w polubowne i podzielcie firme. ;)
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
75
Punkty reakcji
3
Problem w tym, że do sporu dolączyło już tyle osób że chyba nie potrafimy już sami sie dogadać, partnerzy, nawet rodziny są zaangażowane i wciąż tkwimy w tej sytuacji.
 

OnlineExpert_CAM

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Dzień dobry,

Warto przed dochodzeniem swoich racji w sądzie, zainteresować się tematem mediacji. Mediacja to pozasądowy sposób zakończenia zaistniałego sporu, w których osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Proces ten ma charakter odformalizowany, dobrowolny i poufny, co daje uczestnikom idealne warunki do wypracowania konsensusu. Główne idee, jakie przyświecają mediacji to: poufność (żadne informacje nie wychodzą poza wiedzę osoby mediującej oraz mediatora), niższe koszty w porównaniu z postępowaniem sądowym, krótki czas trwania rozwiązania sporu. Z danych wynika, że średnio dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa 685 dni, a zakończenie sprawy drogą mediacji trwa tylko od 7 do 30 dni, co pozwala skrócić postępowanie ponad 10-krotnie. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość zachowania pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu.

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
cammediacje.pl[/SIZE]
 
Do góry