Jak sobie radzić ze zniszczonymi włosami?

weloveallah

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć. mam mały problem odnośnie zniszczonych włosów. często mi wypadają, są takie puszate , i rozdwojone. (jeśli chodzi o farbowanie, to zrobiłam to na nich raz może 2 razy . ogólnie używam tylko szamponów koloryzujących do paru myć i nie używam ich częśto, bardzo rzadko suszę, tylko wtedy gdy muszę, prostuję je też rzadko) . a mimo wszystko są zniszczone, używam szamponu schauma szampon odbudowujący z koenzymem Q10, polecili mi go w sklepie i znajomi, ale mimo to nie pomaga. doradzicie mi coś dobrego.?
 

Szopen Szopenowy

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
36
jedwab przetłuszcza włosy strasznie, może to nie kwestia kosmetyków a złej diety i braku minerałów?
spróbuj sobie sok z czarnej rzepy, w razie czego takowy jest na naturala.pl tani i napisane jak używać. jak to nie wyjdzie to powinnaś zrobić sobie badanie krwi :p
 

tajemnicza:)

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Jeśli chodzi o rozdwojone końcówki to dobrze byłoby je podciąć. Na słabe włosy bardzo dobra jest Skrzypowita, tylko trzeba zażywać przez dłuższy czas żeby były efekty.
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Aż nie wierzę, że nie wypowiedziała się żadna włosomaniaczka jeszcze :)
Wyrzuć jedwab i wszystkie tego typu "ulepszacze", które sprawiają, iż włosy wyglądają na "zdrowe".
Nie będę się rozpisywała na ten temat bo chyba bym nie skończyła do rana :p
Po prostu podsyłam link jak dbać o włosy. Przy trzymaniu się pewnych zasad naprawdę można sobie piękne, zdrowe kłaki wyhodować :)
Zamiast używać silikonu, który oblepia nam włos lepiej go zamienić na olejowanie. Najpierw jednak trzeba spłukać całe te dziadostwo z głowy szamponem z SLS (później jednak lepiej go unikać).
Troszkę lekturki kobitki przed Wami: http://www.blondhaircare.com/
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
weloveallah napisał:
Cześć. mam mały problem odnośnie zniszczonych włosów. często mi wypadają, są takie puszate , i rozdwojone. (jeśli chodzi o farbowanie, to zrobiłam to na nich raz może 2 razy . ogólnie używam tylko szamponów koloryzujących do paru myć i nie używam ich częśto, bardzo rzadko suszę, tylko wtedy gdy muszę, prostuję je też rzadko) . a mimo wszystko są zniszczone, używam szamponu schauma szampon odbudowujący z koenzymem Q10, polecili mi go w sklepie i znajomi, ale mimo to nie pomaga. doradzicie mi coś dobrego.?
a stosujesz odżywkę, maskę? radziłabym to robić po każdym myciu. Najlepiej wybrać szampon i odżywkę z tej samej linii by pielęgnacja była skuteczna. Zrezygnuj z szamponu zawierającego parabeny- żeby dodatkowo nie obciążać włosów.
 
J

Jula92

Guest
Mi mama mojego chłopaka polecała naftę kosmetyczną do włosów, podobno daje świetne efekty, ale ja jeszcze nie próbowałam, bo trochę się obawiam :D I słyszałam że olejek arganowy dobrze się sprawdza przy pielęgnacji zniszczonych włosów...
 
J

jessi_ca

Guest
polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :) wiec same plusy :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
jessi_ca napisał:
polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :) wiec same plusy :)
tak, te z biowaxu faktycznie są dobre. ja polecam ttez domowe zabiegi czyli np. maseczka z żołtek jaj. bardzo odżywia wlosy :)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
candice90 napisał:
polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :) wiec same plusy :)
tak, te z biowaxu faktycznie są dobre. ja polecam ttez domowe zabiegi czyli np. maseczka z żołtek jaj. bardzo odżywia wlosy :)
Też polecam, szczególnie tą do włosów suchych. I ważna kwestia, przy mocno przesuszonych włosach można trzymać ją na włosach trochę dłużej niż pół godziny. Efekt będzie jeszcze lepszy.
 
J

Jula92

Guest
candice90 napisał:
tak, te z biowaxu faktycznie są dobre. ja polecam ttez domowe zabiegi czyli np. maseczka z żołtek jaj. bardzo odżywia wlosy :)
A jak się robie taką maseczkę z żółtek jaj?;) i naprawdę jest skuteczna? bo pierwszy raz slysze o czymś takim:D Ja z maseczek lubię bielendy, np. Błoto do włosów, z serii spa Afyka, albo odżywki takie w sprayu Gliss Kur czy jakoś tak:)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
juz ktorys raz czytam o maseczce z jajka i olejku rycynowego,. rowniez chetnei poznam przepis :)
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
candice90 napisał:
juz ktorys raz czytam o maseczce z jajka i olejku rycynowego,. rowniez chetnei poznam przepis :)
nie ma przepisu :)
stosujesz wedle uznania. Ja bardzo lubię olejować włosy więc sporo bym olejku dała.
Jeżeli jesteś blondynką to na jajko uważaj bo żółkną przy parokrotnym stosowaniu.
Polecam oliwę z oliwek .
Zostaw na 2 godz aby włosy wypiły jak najwięcej, umyj je 2 razy szamponem i nanieś odżywkę bez silikonów bądź właśnie maskę biowax
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
candice90 napisał:
juz ktorys raz czytam o maseczce z jajka i olejku rycynowego,. rowniez chetnei poznam przepis :)
Nie ryzykowałabym eksperymentów z białkiem. :)
Maseczkę robi się z żółtka, kilku kropli olejku rycynowego i kilku kropli soku z cytryny. Jednak nie dla wszystkich rodzajów włosów jest to odpowiednia kuracja, ponieważ olejek wbrew pozorom może włosy wysuszać, a zapach olejku zniechęcać. Dlatego dla zniszczonych włosów polecam ampułki kreatynowe do regeneracji włosów.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Do regeneracji świetnie się też sprawdza maska z Phenome. Bardzo poprawiła mi się kondycja włosów odkąd jej używam. W składzie ma wody roślinne, proteiny z pszenicy, buriti, shea, goja, jojoba, olej migdałowy i kokosowy, owoce noni i rumianek. Jeśli chodzi o efekty to widać je z użycia na użycie praktycznie od pierwszego razu. Naprawdę świetna maska.

57035_250.jpg
 
D

Dorka123

Guest
Czytałam kiedyś dobre opinie o niej na jakimś blogu, ale w końcu się nie zdecydowałam. Teraz niedawno znalazłam to: http://fashionmugging.com/head-in-heaven/ Ty też mówisz, że warto? Teraz to już muszę kupić przy okazji najbliższych zakupów. Jak często stosujesz? Jest wydajna? Na ile wystarcza jedno opakowanie?
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Przede wszystkim olejowanie włosów - niekoniecznie olejem rycynowym ale np. kokosowym, oliwą z oliwek, arganowym, z dziurawca a nawet zwykłym - kuchennym.
 
M

maalamy

Guest
spróbuj jakiś odżywek, ale uważaj z nimi jak masz włosy przetłuszczające się, jeśli to nie pomoże to może spróbuj jakiś preparat ze skrzypem sobie kupić?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Zdecydowanie warto - efekty widać w zasadzie od pierwszego użycia. Włosy stają gładsze, wraca im połysk i witalność. Jeśli chodzi o wydajność, to jest ona mocnym atutem tej maski. Ja jeszcze nie skończyłam pierwszego opakowania, a mam ją już jakiś czas i nakładałam kilka razy. Nie trzeba jej wiele, bo dość łatwo się rozprowadza na włoskach.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Skrzyp polny dobrze działa na włosy, cystyna również, mi pomogło. Odżywki i szampony średnie przynosiły efekty.
 
Do góry