Jak sobie radzić ze zniszczonymi włosami?

V

Vaffik

Guest
A ja Wam powiem coś starsznie dziwnego a mianowicie to że ... włoski witaminek potrzebują!
Będziecie się śmiać lecz... umyjcie sobie włosy sokiem warzywno-owocowym lub na przemian raz w tygodniu i czyńcie tak co tydzień przez kwartał - pół roku.
Odezwijcie się na pogaduchy po tym czasie...
ale ... proszę... najpierw to zróbcie a później skomentujcie.

Dawno, dawno temu powiedziano mi w oczy: JESTEŚ DEB.IL ...
Po latach Ci sami ludzie dopowiedzieli mi: przepraszam, jesteś GENIUSZEM!

Wszystko to o czym piszę jest związane z tym iż zawsze byłem, jestem i będę przeciwniekiem jakiejkolwiek chemii! Mam prawie 40lat i ani jednego siwego włoska!
Włosy szpakowate i gęste jak cho.lera!
Wiele lat temu żona miała problem z ciągłym i nadmiernym wypadaniem włosów. Kuzynka miała problemy z tzw. podwójną cebulką (dwa włosy z jednej cebulki).
Oczywiście zostałem wyśmiany lecz... zaryzykowały sprawdzić - moje niby psychiczne propozycje!
I co?
Sami sprawdzcie co...
i .... proponuję także omijać farmaceutykę! Farmacja jest od ... jak ja to mówię - trzepania kasy!
Mało Wam hitów?

Przecież było głośno w TV jakiś czas temu o lekach na odchudzanie! Mało Wam?
Myślicie że z inną CHEMIĄ jest inaczej?

Powodzenia...
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
mi się właśnie kończy szampon to na pewno kupię szampon i odżywkę, myślicie żeby jeszcze do tego wziąć maskę? stosowanie całej gamy produktów z serii przyniesie większe efekty?
 
N

nianiaSweet

Guest
wiadomo, że jak używasz całej gamy produktów to lepiej dla włosów, a co do samego garniera ta seria gęste i zachwycająće jest teraz w promocji więc się pośpiesz żeby się na nią załapać.
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
to mam nadzieję, że jeszcze jutro będzie i się załapię:) może zaszaleję i kupię jeszcze coś. Najgorzej jak zabraknie odżywki to później ciężko włosy rozczesać i u mnie to kończy się sianem :p co do włosów to już wolę nakupować sobie kosmetyków i dobrze się czuć, a nie spinać je wiecznie:)
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A gdzie można dostać tą serie w promocji? Bo przyznam się, że maska mi się kończy i przydałoby się uzupełnić zapasy :p A ja bardzo uwielbiam efekt maski i ten zapach.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja widziałam promocję w superpharm, ale nie wiem czy jeszcze trwa, sama się na nią załapałam więc wzięłam i szampon i odżywkę garniera, powiem wam że ta różowa seria naprawdę cudnie pachnie.
 

stonoga12

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
na zniszczone włosy najlepsze rozwiązanie to nożyczki! :D trzeba podciąć przynajmniej końcówki! do tego zrezygnować z gumek do włosów z metalowymi elementami, nie chodzić spać w mokrych włosach i nie suszyć gorącym nawiewem suszarki (a jak już musimy to zabezpieczać końcówki specjalnym serum). Z kosmetyków to polecam odżywkę Nivea Long Repair albo Garnier Goodbye Damage. Z masek polecam te z firmy Kallos - nie są drogie, a naprawdę pomagają. Szampon to już zależne od naszej skóry głowy, ale warto zainwestować w delikatny szampon dla dzieci (np. Babydream z Rossmanna). Do tego pić skrzypokrzywę i często olejować włosy!
a najważniejsze to uzbroić się w cierplowość, bo długotrwałych zniszczeń w jeden tydzień nie da się odbudować!
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
nianiaSweet napisał:
ja widziałam promocję w superpharm, ale nie wiem czy jeszcze trwa, sama się na nią załapałam więc wzięłam i szampon i odżywkę garniera, powiem wam że ta różowa seria naprawdę cudnie pachnie.
Byłam i kupiłam już! Dzięki zatem na info :p nie wiem co bym zrobiła bez maski ;) włosy po mniej są po prostu cudowne :D sama się łapie na tym, że je ciągle dotykam :D
 
D

Dorka123

Guest
stonoga12 napisał:
na zniszczone włosy najlepsze rozwiązanie to nożyczki!
Po co uciekać się do tak drastycznych metod ;) Na prawdę są w drogeriach i salonach fryzjerskich fajne kosmetyki, które swietnie sobie radzą ze zniszczonymi włosami.
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
ja staram tylko końcówki podcinać często a mniej, bo i tak narzekam na wolny porost włosów:) KarolowaOla - też kupiłam maskę i jestem bardzo zadowolona, włosy się nie puszą i redukuje moje sianko
 
N

nianiaSweet

Guest
najważniejsze jest, żeby szampon był w stanie ogarnąć nasze włosy i efekty nas zadawalały, ja jestem zadowolona z gerniera gęste i zachwycające zestaw odpowiada mi idealnie.
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
najważniejsze jest, żeby szampon był w stanie ogarnąć nasze włosy i efekty nas zadawalały, ja jestem zadowolona z gerniera gęste i zachwycające zestaw odpowiada mi idealnie.
Ja nakładam maski z Kallos przynajmniej 2 razy w tygodniu, wydaje mi się, że stosowanie wyłącznie odżywki nie wystarczy. Można spróbować też laminować włosy żelatyną.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Karonina napisał:
ja staram tylko końcówki podcinać często a mniej, bo i tak narzekam na wolny porost włosów:) KarolowaOla - też kupiłam maskę i jestem bardzo zadowolona, włosy się nie puszą i redukuje moje sianko
To jest fajne, że działa w obie strony ta odzywka :D podnosi włosy nawilża i pielęgnuje ale też je ogarnia ;) dla każdego coś się znajdzie!
 
O

Obrusik

Guest
Myślę, że warto 2-3 razy w tygodniu poolejować włosy. Ja używam oleju Sesa, a jeżeli mi się skończy i nie zdążę zamówić to kupuję w aptece zwykły olej rycynowy za 8 zł. wystarcza na długo. Przede wszystkim wygładza włosy i nadaje połysk, odżywia cebulki i trochę hamuje wypadanie. Niewielki wydatek, a włosy po paru sesjach olejowania wyglądają dużo zdrowiej.
 
N

natulka123

Guest
Ja mam generalnie problem z moimi włosami. Od lat mają tendencję do wypadania i się wręcz dziwię, że nie jestem jeszcze łysa. Zmieniam szampony, odżywki i inne kosmetyki, testuję. Efekty są przeróżne, ale nic jeszcze nie wyeliminowało mojego problemu. Teraz jestem na etapie odżywiania włosów od środka. Mam maskę Garniera http://www.garnier.pl/wlosy/piekno/fructis/oleo-repair/odzywcza-maseczka, zobaczymy jak podziała, dam najwyżej znać.
 
D

Dobrawa

Guest
Włosów nie traktuje olejowaniem. Ogólnie jedynie staram się dobierac odpowiednie szampony i odzywki. Ten Garniera widziałam reklamę. Mówicie o tym z takiej różowej serii ? Widziałam je na wyprzedaży w Rossmannie. Przy bardzo zniszczonych włosach to pewnie lepsze jest maska niż odzywka?
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Maskę nakłada się rzadziej, tak ze dwa razy w tygodniu. Ale ja mam jedno i drugie :) wydaje mi się że systematyczność i właśnie takie podwójne działanie jest najlepsze :D
 
A

Aleksa24

Guest
Ja osttanio dokupiłam skrzyp w pigułkach na e-ziko i do tego mam jaśmin oraz olejek recynowy i staram się jakos te wmoje włoski odbudować :)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Na wypadanie- suplementy albo jakies ampulki ( z suplementow polecam revalid, kupilam ostatnio w okazyjnej cenie w e-ziko). DO tego jakies odzywki, maski. I nie mecz wlosow :)
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
maalamy napisał:
A stosowała któraś z Was vitapil? Słyszałam kilka dobrych opinii o tym suplemencie
łykam te tabletki już ok miesiąc jest poprawa, mi bardzo włosy wypadały... ale dodatkowo kupiłam tez sobie od nich taki lotion i faktycznie jest duzo lepiej.
 
Do góry