Jak sobie radzić ze zniszczonymi włosami?

D

Dorka123

Guest
Kupiłam, akurat w weekend była promocja z okazji dnia matki, więc dostałam spory rabat ;) Po pierwszym użyciu jestem zadowolona. Trochę obawiałam się tego, jaki może być efekt, skoro maskę zmywa się szamponem, ale okazało się, ze zupełnie niepotrzebnie się martwiłam ;) Włosy są wyraźnie gładsze i bardziej lśniące, zauważyłam też, że lepiej i łatwiej się układają. Ufff... udało się opanować moją suchą szopę ;)
 
M

maalamy

Guest
na mnie niestety odżywki nie działają za dobrze ;(, zawsze się skuszę kupuję apotem leży bo włosy mi się przetłuszczają po nich, zostaje mi tylko wspomaganie się od środka ;)
 
J

jessi_ca

Guest
maalamy napisał:
na mnie niestety odżywki nie działają za dobrze , zawsze się skuszę kupuję apotem leży bo włosy mi się przetłuszczają po nich, zostaje mi tylko wspomaganie się od środka
mam tak samo! potem mam polki zawalone kosmetykami, ktorych nie uzywam i albo hurtowo wyrzucam albo oddaje kolezankom :D ostatnio jedynie spodobala mi sie maseczka błotna na wlosy z bielendy :D w koncu cos co ujarzmiło moje kłaczki :D
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Zniszczone końcówki trzeba niestety podciąć. Odzywki, tych reklamowanych marek są do niczego, bo mają w sobie mnóstwo chemii, silikonów, parabenów, które tylko niszczą a nie naprawiają. Polecam poszukać odżywek naturalnych (nie są droższe). Polecam także olejowanie włosów - przed myciem nakładamy na włosy olej (oliwa, kokosowy z pestek etc.), tak chodzimy kilka godzin lub całą noc i zmywamy. Stosowane regularnie daje świetne efekty
 
M

maalamy

Guest
jessi_ca napisał:
na mnie niestety odżywki nie działają za dobrze , zawsze się skuszę kupuję apotem leży bo włosy mi się przetłuszczają po nich, zostaje mi tylko wspomaganie się od środka
mam tak samo! potem mam polki zawalone kosmetykami, ktorych nie uzywam i albo hurtowo wyrzucam albo oddaje kolezankom :D ostatnio jedynie spodobala mi sie maseczka błotna na wlosy z bielendy :D w koncu cos co ujarzmiło moje kłaczki :D
ja niestety też mam pełno odżywek których nie stosuję i tak sobie leżą a ja szukam dla nich innego zastosowania :D, nie zawsze odżywki pomagają, przynajmniej u mnie dużo bardziej widziałam efekt po suplemencie
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
jessi_ca napisał:
polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :) wiec same plusy :)
Stosowanie maseczek 2 razy w tygodniu to podstawa by poprawić kondycję włosów. Jesli do tego doda się olejowanie włosów przynajmniej raz w tygodniu, to efekty przyjdą szybciej.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Mi tam maseczki wcale nie pomagały, mimo, że stosowałam 3 razy w tygodniu i do tego maski.... bez efektu.
 
M

maalamy

Guest
chyba nie na każdego to działa, to pewnie zależy też od tego w czym tkwi problem z włosami,bo jeśli to jakieś hormonalne czy braki minerałów itp. to maseczka niewiele da
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Pewnie tak, ja na prawdę stosowałam różne maseczki, odżywki i maski i nic nie działało.... mimo, że nakładałam je na włosy systematycznie.
 

Wiolaas

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dieta dieta i jeszcze raz dieta!
Z zewnątrz mało środków pomoże, jeżeli nie będzie zwracać uwagi na to co jemy.
Włosy robią się słabe gdy nie dostają odpowiedniej ilości witamin i minerałów.
Nie powinniśmy jeść pustych rzeczy i przerobionych produktów. Dużo warzyw i owoców, ziarna - np. pestki dyni, orzechy, unikać cukry białe. Mniej kawy i herbaty czarnej. Dym papierosowy też nie działa korzystnie, na słońcu należy używać ochronne środki przeciw UV.
Jeżeli chodzi o zewnętrzne, to polecam na wypadanie, produkty na bazie skrzypu - najlepiej w aptece spytać, który produkt zawiera go najwięcej.
 
M

maalamy

Guest
jak szukałam wśród suplementów co ma najwięcej skrzypu to chyba biosilica max miała najwięcej, bo ma 400mg, do tego ekstrakt z pokrzywy i sporo minerałów
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
a probowlaas olejku 3w1 z bielendy? sprawdza sie idealnie, przynajmniej w moim wypadku. mialam mega zniszczone wlosy przez pokazy, bo pracuje czasami jako modelka.
 
J

Jula92

Guest
candice90 napisał:
a probowlaas olejku 3w1 z bielendy? sprawdza sie idealnie, przynajmniej w moim wypadku. mialam mega zniszczone wlosy przez pokazy, bo pracuje czasami jako modelka.
Tak, ja też uzywałam tego olejku bielendy jako odżywki, takiego arganowego, dodatkowo smaruje nim czasem ciało i twarz, i tez fajnie nawilża :D Teraz tetuje też maskę arganową Eveline 8 w 1, jest ok, ale jeszcze za króko żeby stwierdzić czy jest widoczna poprawa
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Wiesz co, polecam Ci kosmetyki SP (System Professional ) Przy moich długich, kręconych i suchych włosach, wypadły genialnie !
Maska, olejek, szampon:) Są bardzo wydajne, bo daje się ich bardzo mało.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Tanio, a skutecznie? Olejowanie olejkiem rycynowym. Jedyny problem to konsystencja, olejek jest bardzo kleisty, ja go dodaję do balsamu do włosów wcieram, wkładam czapkę, pozostawiam na noc, rano myję głowę i mam super gładkie, nawilżone, zdrowe włosy.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
W Hebe można kupić tanie maseczki do włosów. Z jedwabiem. 1 litr kosztuje około 10zł, także warto :)
 
J

Jula92

Guest
jolly78 napisał:
W Hebe można kupić tanie maseczki do włosów. Z jedwabiem. 1 litr kosztuje około 10zł, także warto :)
Mówisz o takich firmy Biosilk? Kiedyś ich używałam, ale efekty wcale nie były jakieś świetne... Miałam tez wrażenie że włosy mi się przetłuszczają od tego jedwabiu. Póki co najbardziej jestem zadowolona z olejku arganowego bielendy, jeszcze z chęcia wypróbuję rycynowego
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
U mnie idealnie się sprawdza płukanka z pokrzywy - domowy, sprawdzony babciny sposób:) Tyle że w mieście ciężko o pokrzywę;P
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
kasiaamol napisał:
U mnie idealnie się sprawdza płukanka z pokrzywy - domowy, sprawdzony babciny sposób:) Tyle że w mieście ciężko o pokrzywę;P
na pewno w zielarskim jest ;) albo te wszystkie bio sklepy itp
 
Do góry