Jak się uczyć do matury?

kiedy zaczeliscie powtarzac material potrzebny do matury??

  • w pierwszej klasie LO

    Votes: 2 5,9%
  • w drugiej

    Votes: 4 11,8%
  • w trzeciej

    Votes: 28 82,4%

  • Total voters
    34

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Hm.. noe nie aż tak, w końcu niecałe 4 lata to aż tak dużo nie jest.

Obywatel: Nie zachęcaj mnie do wyboru technikum ^^ I tak wybiore LO
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
ale historia na maturze to chyba jest okropna ; o
wypr. jakieś trzeba chyba pisać, no nie :D ?

MC lubi zachęcać do technikum :D

ja bym poszła do technikum . gdyby było takie jakie chcę . czyli profil . ;)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Looknałem sobie na wypracowanie i aż tak trudne to ono nie jest ; x Wydaje mi się że mam dosyć rozległą wiedze o historii i to nie o jakimś określonym okresie, ale ogólnie, a LO to podreperuje ; d Zawsze fascynowały mnie wszelkiego rodzaju książki historyczne- nie mylić z podręcznikami.
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
no ale ja już niestety nie jestem w gimnazjum i też tak szczerze, nie wiem jak takie powtórki miałyby wyglądać ?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Hm.. noe nie aż tak, w końcu niecałe 4 lata to aż tak dużo nie jest.

Obywatel: Nie zachęcaj mnie do wyboru technikum ^^ I tak wybiore LO
Nie zachęcam zrobisz jak bedziesz chciał.
Choc ja uwazam ze zle zrobilem wybierając LO.
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Looknałem sobie na wypracowanie i aż tak trudne to ono nie jest ; x Wydaje mi się że mam dosyć rozległą wiedze o historii i to nie o jakimś określonym okresie, ale ogólnie, a LO to podreperuje ; d Zawsze fascynowały mnie wszelkiego rodzaju książki historyczne- nie mylić z podręcznikami.

to gratulacje, mój brat wziął się za takie faktycznie czytanie we wakacje między 1 a drugą klasą LO.. był na profilu geograficzno-językowym i nawet geografii nie zdawał... choć też był dobry, na maturze zdawał historię rozszerzoną i robi to co lubi, czyli studiuje historię :) a jeśli Ty w gimnazjum masz już aż tak rozległą wiedzę to gratulacje ^^
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
to się przepisz , ot co ! :D
ale czemu źle zrobiłeś ? bo zauważyłam , że w różnych postach to widać , cały czas o tym technikum .
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
to się przepisz , ot co ! :D
ale czemu źle zrobiłeś ? bo zauważyłam , że w różnych postach to widać , cały czas o tym technikum .
Szkoda mi kasy na ksiązki itp. Juz będe z bólem chodzil do tego LO.
A dlaczego zle? Nic nie mam po tym LO, jak mi się odechce isc na studia to co wtedy? Oj teraz nie brał bym nawet pod uwagę LO na pierwszym miejscu stawiał bym Technikum Rolnicze, Agrobiznesu, Elektryczne, przepadło.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Wiesz.. Ja nie wiem czy mam aż tak rozległą wiedze, temat który tam był w tym arkuszu dotyczył akurat czasu panowania piastów (od czasów ziemowita do śmierci kazimierza wielkiego) A o tym okresie przeczytałem naprawde wiele książek, myśle że gdybym trafił na inny arkusz niedotyczący Krolestwa polskiego , nie mówiłbym tutaj tak jak przed chwilą ^^
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
to nie napisałabym bo nie wiem nawet co i jak ...

historia jest spoko .
ale do czytania tak O a nie , że do szkoły się uczę , by mieć dobre oceny z niej .
dlatego się jej uczę tak , by nie zwracać uwagi na oceny .
i to moim zdaniem jest najlepszy sposób , czyli podsumuwując uczę się jej się dla relaksu . tzn nie uczę , ale czytam . ;)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
W gruncie rzeczy mam jeszcze 4 lata więc pare książek z innego okresu też moge przeczytać ; x

Podsumuje twoją wypowiedź szinajs w 7 słowach : Historia jest fajna ale nie z podręcznika.
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
i tak powinno być... ja jestem zbyt leniwa, a i nauczyciel od historii nie motywuje do pracy :( taki luzak z niego...

W gruncie rzeczy mam jeszcze 4 lata więc pare książek z innego okresu też moge przeczytać ; x

Podsumuje twoją wypowiedź szinajs w 7 słowach : Historia jest fajna ale nie z podręcznika.

Zgadzam się w 100%, tym szkolnym podręcznikom czegoś brakuje........
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Jakby autor z góry zakładał że historia mało kogo obchodzi i jest traktowana jako kula u nogi którą trzeba zaliczyć na maturze żeby dostać się na prawo, archeologie, historie etc.etc... hm..
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
dokładnie :]

w ogóle podręczniki szkolne są źle zrobione . tzn zależy jeszcze jakie . ale w większości .
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
wiem , znam . też mi się podoba :)

dla każdego spoko napisane jest . :D
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ja do historii nie zaglądałam za często w liceum nasza prof była tragiczna więc jakktoślubi historię to niech dalej czyta i szuka sam bo nauczyciel dobry to rzadkość kończy się tylko niechęcią do przedmiotu i zakuwania dzień przed z materiału któy wymagała zero myślenia samodzielnego u nas wszyscy tak mieli
 
Do góry