Jak się pozbyć zapachu alkoholu?

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Znacie jakieś skuteczne sposoby? Niby to taka pierdoła, wystarczy sobie przeżuć gumę, ale moja starsza to jakiś terminator chyba. Po 4 godzinach, gumach, umyciu zębów, zjedzeniu czegoś jeszcze potrafi wyczuć, że piłem. A jeśli chodzi o alkohol to ona jest wybitnie przewrażliwiona. O jedno piwo może zrobić wielką awanturę, chociaż w tym roku kończę 18 lat, pewnie jak będę pełnoletni to będzie to samo... Wiadomo najlepszy sposób - nie pić, ale od czasu do czasu nie mogę sobie odmówić drobnego ubarwienia życia :D .
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie da rady. Gdyby dało radę, to wszelkie alkomaty byłyby bezużyteczne, bo w końcu badają zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Możesz usunąć aromat piwa, wina, czy co tam piłeś, ale alkohol zostanie.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
5-10 minut przed obwąchaniem wyszoruj zęby i ugryź ze 3 razy chleb i go przeżuwaj cały czas, przed obwąchaniem połknij. Przez 20 minut nie powinni wyczuć :D Ja ostatnio po pijaku to wymyśliłem :D

Nie da rady. Gdyby dało radę, to wszelkie alkomaty byłyby bezużyteczne, bo w końcu badają zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Możesz usunąć aromat piwa, wina, czy co tam piłeś, ale alkohol zostanie.

Ale alkomat, a nos matki to 2 różne rzeczy :D

Jeszcze jeden sposób: nażreć się pomarańczy przed bezpośrednim starciem z "alkomatem na 2 nogach" :D

Co do gum miętowych to słyszałem, że tylko wzmacniają zapach alkoholu zamiast maskować.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Swoją drogą to beznadziejne to "obwąchiwanie". Nigdy u mnie rodzice tego nie stosowali, nawet jak miałem 14 lat, nie wiem co to daje.

Pomarancze dobra sprawa, ale jak popije sporo wodki i zje kilka pomaranczy to w efekcie moze się to zle skonczyc.
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Mnie w domu nie obwąchwiwali, ale jak zrobiłam/powiedziałam coś nie ta to od razu były zarzuty, że piłam. Po 18 dali se całkiem spokój i mam wrażenie, że wiedzą o wszystkim, co robię, ale olewają to, bo widzą że znam granicę.

Zapachu możesz się pozbyć tylko troche. Możesz sie przewietrzyc, nie pić przed samym pojsciem do domu, zjesc cos o silnym smaku, kupic gumy do żucia, spryskać się perfumem.
Jednak nie ma, co sie oszukiwać, osoba która nie piła jeśli będzie się bardzo starała to i tak wyczuje alkohol.
 

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
HH, Deutschland
słyszałam, że po piciu piwa lepiej nie wcinać mentosów -> robi się "zapach wódki"
:p
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
5-10 minut przed obwąchaniem wyszoruj zęby i ugryź ze 3 razy chleb i go przeżuwaj cały czas, przed obwąchaniem połknij. Przez 20 minut nie powinni wyczuć :D Ja ostatnio po pijaku to wymyśliłem :D


Co do gum miętowych to słyszałem, że tylko wzmacniają zapach alkoholu zamiast maskować.


Co do chleba ... to lepiej nie jeść bo chleb wsiąka alkohol i kac długo trzyma :p polecam kupić 2 ostre chińskie zupki, wsypać przyprawe i na sucho zjeść : ) albo kupic kilka goździków i przegryzać je (nie połykać ;d )

Jeśli chodzi o gumy miętowe etc. to prawda niestety : /
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Nie no jak piję więcej to nie wracam do domu na noc raczej, więc zdążę wytrzeźwieć :D . Chodzi mi raczej o jakieś kameralne wypady na piwo czy dwa, albo jakieś wino :p . Swojego czasu pamiętam, że dobry efekt miały serowe chrupki, śmierdzą niesamowicie :D . Ale moją starszą już chyba i to przestało mylić... Dlatego poszukuję czegoś naprawdę skutecznego ;) . Dzięki za porady, wypróbuję przy najbliższej okazji :D .
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Co do chleba ... to lepiej nie jeść bo chleb wsiąka alkohol i kac długo trzyma :p polecam kupić 2 ostre chińskie zupki, wsypać przyprawe i na sucho zjeść : ) albo kupic kilka goździków i przegryzać je (nie połykać ;d )

Jeśli chodzi o gumy miętowe etc. to prawda niestety : /

Ta ja nie mówię żeby jeść pół bochenka chleba :D Ale ugryźć ze dwa razy kromkę chleba i przeżuwać :) 2 kęsy nie spowodują kaca :)
Ale fakt faktem chleb zakwasza z tego co słyszałem i jest nie ciekawie na drugi dzień :)
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Lepiej napić się wódki niż piwa bo po tym pierwszym nie je... tak jak po tym drugim.
Zawsze staram się odmówić piwa bo choć bym się nawet wykąpał to to nic nie da.
 

Hutang

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
@up
a co ma kąpiel do oddechu? :mruga:

@topic
moi rodzice też są wyczuleni na te sprawy, ale bardziej na palenie niż na picie... przynajmniej u mnie, bo mój starszy brat (ma już 22 lata) przed 18 miał przypał za każdym razem jak wracał z imprezy do domu :D ale ja też czasem jestem sprawdzany... a najczęściej piję piwo :) dlatego przed powrotem do domu zjadam dużą paczkę cebulowych chipsów i przed drzwiami ze dwie gumy owocowe. Czasami mają wątpliwości, ale kończy się tym, że bez przypału idę do swojego pokoju :)
 

sąsiadkaaa

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Masz racje nie pij na głodnego. Ja z mojej meliny mam daleko do domu więc samo sie wietrzeje. Najlepiej by było umyć zęby a następnie coś zjeść
 

mahatma

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
Generalnie nie ma w 100% skutecznych sposobów, żadne tam gumy (też słyszałem o tym, że to jeszcze wzmaga zapach alkoholu), ani pomarańcze. Najlepiej po prostu nie pić :)
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
ja kiedys po 3 piwach musialem wrocic sie do szkoly i nauczycielce prace oddac a bylem troche wstawiony :X Jadlem pizze to moze temu nie wyczuli mnie, i w drodze zulem jakies gumy mietowe. Akurat jak czekalem na nia pod pokojem to jakies zebranie sie skonczylo i wszyscy nauczyciele obok mnie przeszli i paru cos zagadalo :X nie wiedzialem co zrobic, fakt ze pelnoletni akurat bylem ale za picie w szkole moglbym problemy miec. Staralem sie w miare dystans zachowac i nikt nic nie powiedzial.



Mi zazwyczaj jedzie "zabija" zapach alkoholu ewentualnie guma / plukanie gardla ^_^
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Pizza po alko to nie za rewelacyjne rozwiązanie bo można się porzygać spróbuj sposobów tych co już wyżej pisałem, przeżuwanie goździków albo 2 suche chińskie zupki z wsypaną przyprawą ;) tylko jakieś porządne xP
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Pizza po alko to nie za rewelacyjne rozwiązanie bo można się porzygać spróbuj sposobów tych co już wyżej pisałem, przeżuwanie goździków albo 2 suche chińskie zupki z wsypaną przyprawą ;) tylko jakieś porządne xP

goździki to dobre połączenie ale z grzanym piwem i miodem :) moje ulubione mniam
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No tak tylko weź wypij dużą ilość wódki i popij kefirem, albo jakimkolwiek innym nabiałem. Etanol ścina białko, rzyganie gwarantowane ;)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ale przecież nawet jak umyjesz zęby to odór alkoholu nie będzie się wydobywał z ust tylko z twojego ciała.
Kiedy pije się np. wódkę to alkohol wsiąka do ciała także jeśli chcesz się pozbyć niemiłego zapachu to lepiej już się wykąp niż myj zęby. To powinno pomóc ale jak wiecie nos matki nie zastąpi żaden alkomat ;)
 
Do góry