Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
robson12 - zgadzam się z Tobą, że kurs językowy to fajna sprawa. Niestety w natłoku obowiązków nie ma szans żebym wygospodarował choć chwilę na uczestniczenie w tego typu zajęciach. Pozostane przy "samoszkoleniu" ... poza fiszkami, których używam wszędzie (w podróży czy czekając na autobus), staram się również oglądać filmybez lektora. Co do dyskusji internetowych w obcym języku hmmm - chyba to nie przejdzie. Bardziej wychodzi mi mowa niż pisanie. Pozdrawiam
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
najlepiej jest wyjechać na jakiś czas za granice i obraca się w środowisku obcokrajowców.. Lepszej metody nie ma :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Z tym wyjazdem to nie jest do końca tak dobrze. Z jednej strony nie ma lepszej nauki, ale z drugiej to mało kto ma taką możliwość. Zazwyczaj wystarczy kurs w dobrej szkole jezykowej.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
Wyjazd to nie zawsze taka gwarancja nauczenia się, sam kilka razy jeździłem za granicę z nadzieję na nauczenie się jezyka i w kilku przypadkach okazało się to klapą, bo wokół było pełno Polaków i wszędzie można było mówić po polsku, a dobra szkoła językowa to na pewno dobry wybór
 

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Może i szkoła to dobry wybór, ale dla kogoś kto ma na tyle dużo czasu i pięniedzy, żeby w tym uczestniczyć. Ja pozostane wierny fiszkom. Mam już kolejny zestaw, który nabyłem z 40% rabatem. Warto śledzić stronkę (fiszki.pl) - raz w tygodniu przeceniają jakiś zestaw. Tym sposobem mam już trzy rózne kartoniki :) Potem mogę pomyśleć o szkolę, ale na razie wystarcza mi to co mam.
 

Agniesia88

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Języka warto uczyć sie wśród ludzi, dużo mówić i jeśli nie masz takiej okazji (wyjazdy) to zapisz się do szkoły gdzie ludzie mówią w różny sposób jak w życiu. Doszkoliłam się w akademi językowej w Gdyni dopiero przez konwersacje z ludzmi, bo gramatykę miałam w małym palcu ale różne zadania, pogadanki dopiero przygotowały mnie do prawdziwej rozmowy jaką odbyłam z potencjalnym pracodawcą :D
 
I

iwonka88

Guest
Zgadzam się z Agniesią,nauka z innymi wbrew temu co się myśli o podzielności uwagi nauczyciela.. daje dużo lepsze rezultaty. Sama doświadczyłam tego w szkole językowej do której chodziłam na angielski. W Lincolnie nauczyciele poświęcają każdemu tyle samo uwagi i jest ok. A inni ludzie też dają coś od siebie.
 

karolesia87

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Efektywna nauka nagielskiego jak dla mnie jest możliwa tylko i wyłącznie pod okiem doświadczonego i dobrego nauczyciela. Sama takiego znalzłam na need a school - tyle, że ja uczę się włoskiego. Myslę, ze to od niego wiele zależy -czy dużo wymaga, czy potrafi tłumaczyć i ma właściwą wymowę. jeśli on jest dobry to Ty też będziesz
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Rzeczy, które ja zastosowałem:
1. Filmy po angielsku z angielskimi napisami
2. Czytanie książek po angielsku (inne sprzedałem)
3. Słuchanie audiobooków po angielsku :)
 
I

iwonka88

Guest
orbite napisał:
Rzeczy, które ja zastosowałem:
1. Filmy po angielsku z angielskimi napisami
2. Czytanie książek po angielsku (inne sprzedałem)
3. Słuchanie audiobooków po angielsku :)
ok, a co z ćwiczeniem wymowy i ogólnie rozmawianiem? samo osłuchanie się i oczytanie w wielu przypadkach nie podziała. Duzo ludzi ma przeciez opory przed wypowiadaniem się w innym języku ;) Ja tak na przykład miałam, jak mnie ktoś na ulicy zapytał o coś po angielsku to zanim z siebie wykrztusiłam odpowiedź ta osoba juz dawno dotarła do swojego celu :p

zgadzam się z karolesią, ja bym też radziła zapisanie się na jakiś kurs do szkoły językowej, żeby nauczyć się języka pod okiem profesjonalnego nauczyciela, który zna odpowiednie metody dotarcia do ucznia i pomoże. Jasne, że trzeba na to wydać trochę kasy, ale jak to mówią wiedza kosztuje ;) zorientujcie się jakie są szkoły i ceny kursów w waszych miejscowościach. Ja się niedawno zaczęłam uczyć w Lincolnie, chce w końcu zwalczyć ten mój lęk przed mówieniem i jak narazie dobrze mi idzie :)
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Może jakieś korepetycje albo moja siostra od niedawna kupiła sobie płyte po angielsku i codziennie ja słucha i nawet coś zapamiętała.
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Ważna jest komunikacja, bo języka angielskiego uczymy się po to, aby się swobodnie porozumiewać.
Wspominaliście o wyjazdach zagranicznych, gdzie jest się niejako zmuszonym, aby mowić po angielsku.
Ja dodam jeszcze rozmowy przez komunikatory z anglojęzycznymi znajomymi.
 
K

Kamil Brz

Guest
Ja również jestem zdania,że bardzo ważna jest komunikacja.O ile języka można nauczyć się w pewnym stopniu samodzielnie. Gramatyki czy też słowek to przychodzi taki moment ,że musimy zacząć komunikację z drugim człowiekiem.I zaczynają się schody bo może się okazać,że język pisany a język mówiony to zupełnie coś innego. Wymowa w angielskim jest bardzo trudna . Słuchanie jeszcze trudniejsze. Sam polecam
 

kevin_87

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Fajnym wyjściem są apki na telefon, możesz uczyć się w każdej wolnej godzinie ;p Darmowych jest multum, np. Anki, Duolingo, Lang Mission... Tą ostatnio polecam szczególnie, bo uczysz się przez rozrywkę (to bardziej gra, niż aplikacja do nauki języka).
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Na mnie takie metody nie działają, szkoła językowa jest chyba najlepszym wyborem, a jeśli jest taka z dofinansowaniem jak speak up to bardzo się opłaca. Jak nie masz czasu chodzić na zajęcia to zawsze można sobie online wybrać kurs.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Tam chyba też mają coś takiego,że jak się nie nauczysz dobrze to możesz kurs powtórzyć za darmo.
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Inherentny wyżej podał bardzo dobry sposób na naukę angielskiego. Od siebie dodam jeszcze, że warto się przyzwyczajać do brzmienia języka i wyłapywać chociaż pojedyncze słowa. Zamiast telewizji czy radia po polsku warto włączyć angielskie programy. Nawet jeśli będą tylko tłem, to mimowolnie można się czegoś nauczyć i lepiej rozróżniać poszczególne słowa.
Warto też uczyć się całych fraz zamiast pojedynczych słów, bo osadzając słowo w określonym kontekście lepiej je zapamiętujemy i łatwiej je przywołać, kiedy będzie potrzebne.
 

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Niezłe są kursy zagraniczne. Sam na takim byłem i język się poprawia w mig.
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Trzeba z języka angielskiego korzystać. Gry komputerowe(przygodowe!) z napisami, fora internetowe to najlepszy sprzymierzeniec w nauce angielskiego.
Słownik do ręki i do roboty.

Tym sposobem nauczysz się tzw. flow języka, jak te konstrukcje mniej więcej wyglądają i nabierzesz ogłady w wypowiadaniu się.
Jeżeli chcesz zapamiętać trudne słowa to bardzo polecam program Anki i jego klient na telefon AnkiDroid.
To jest program do robienia fiszek.
 

Flinston

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kurs jednak jest najlepszym rozwiązaniem, no chyba ze umie się samemu na tyle zmotywować do systematycznej nauki. Szczególnie, że teraz szkoły języczne posiadają taką opcje jak kursy indywidualne, co jest bardzo przydatne, bo nauczyciel dostosowywuje się do ucznia i skupia się na nim w 100%. Taka nauka ma sens oraz efekt. Dodatkiem mogą być apki czy książki w wybranym języku, tak dla utrwalenia i ćwiczeń. Aktualnie poszukuje takiego kursiku, a moja dobra znajoma poleca i zachwala Centrum Edukacji Lingua, w którym jest dostępny kurs indywidualny czy też standardowy w grupie 8-12 osób przy przystępnej cenie.
 
Do góry