Jak Sensownie Wyrazić Bunt?

Pared

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak sensownie wyrazić BUNT w naszym systemie (moze np. w sztuce)...aby nie dac się zmarganalizowac ,ale by wyrazic swój bunt np.wobec systemu?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W moim przypadku wyrażenie buntu zapewniła mi wyznawana przezemnie wiara Satanistyczna. Bunt ten wyrażam(y) intelektualnie. Nie przez ubiór czy zachowanie lecz przez poglądy i sposób myślenia.
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Przeciez satanizm to nie wiara... chyba ze na satan.pl kit wciskaja.
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
No mi też się wydaje, że satanizm to nie wiara. Przecież ja też wierzę w szatana i nie jestem satanistką tylko Katoliczką. Chociaż ja na ten temat nie wiem to nie powinnam się chyba wypowiadać :niepewny:
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kasiuniatt - jesteś śmiesznie ograniczona.

Słoniu, Satanizm to wiara m.in. w siebie, słuszność swoich poglądów, czy wiara w symbole, czasem wiara okultystyczna. Satanista nie wierzy w boga,Szatana osobowego czy w nieomylność papieża (haha), ale wierzy w w/w rzeczy.

Zresztą, użyłem słowa wiara w znaczeniu filozofia życiowa czy poglądy/ideologia, a nie wiara jako religia :].
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Rozumiem o co Ci chodzi, ostantnio szukalem informacji na temat Satanizmu, z tego co wyczytalem wynika ze satanizm do okultyzmu i magii ma podejscie neutralne. W symbole wierzy kazdy, chociazby symbol ograniczenia predkosci... Jednak nie wiedzialem ze wiara jest synonimem pogladow czy ideologii. Jezeli w ktoryms z powyzszych twierdzen sie myle, popraw mnie jako Satanista.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wiara jest synonimem poglądów czy ideologii - bynajmniej według mnie, gdyż jak mówiłem - wierzymy w słuszność tych poglądów czy ideologii. Nie wiem czy mam racje, poprostu tak mi się wydaje.

Satanizm racjonalny ma neutralne podejście do magii, a okultyzm to zależy jak na niego spojrzymy, czy na okultyzm w znaczeniu Czarna Magia, czy na okultyzm od łacińskiego ocultio-ukryte, czyli rzeczy niewidoczne gołym okiem dla przeciętnego człowieka nie będącego Satanistą.

W symbole wierzy każdy, lecz nie każdy w te same i do tego dochodzą ich różne interpretacje.
 

sloniu

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Alez jestes. Nawet gdyby Satanizm byl religia, to ze wierzysz w istnienie Szatana nie czyniloby Cie Satanistka. Musialabys mu jeszcze oddawac czesc, jestes tak ograniczona ze slowo wiara okresla sie dla Ciebie jako jedynie przyjecie do wiadomosci ze cos istnieje. Na marginesie - nie zaczyna sie zdania od 'i'.
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Robicie Off Topic. Zróbcie oddzielny temat

PS. Mi tam się zawsze zdawało że satanizm to jest wiara...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Gipson, Satanizm jest niezwykle skomplikowany to po pierwsze, po drugie Satanizm jest wyrażeniem buntu więc pasuje do tematu, po trzecie temat o Sataniźmie jest, ale moje mądre posty na jego temat znikneły gdzieś w gąszczu bzdur pisanych przez innych, a jak założe nowy temat o Sataniźmie to pewnie zostanie zamknięty bo "taki temat już jest".
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
"moje madre posty" "jestes smiesznie ograniczona" taaa nie ma to jak odrobina zaklamanej wiary we wlasny rozum i pograda dla drugiego czlowieka bawmy sie tak dlaej a bedzie jeszcze milej niz jest teraz
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Proponuje graffiti jako sztuke okazującą bunt.

Berials
"Satanizm to wiara m.in. w siebie, słuszność swoich poglądów, czy wiara w symbole, czasem wiara okultystyczna."
"W moim przypadku wyrażenie buntu zapewniła mi wyznawana przezemnie wiara Satanistyczna. Bunt ten wyrażam(y) intelektualnie. Nie przez ubiór czy zachowanie lecz przez poglądy i sposób myślenia."

To tak jakby mama na mnie nakrzyczałe a ja poszedłem do pokoju i sie zbuntowałem.

Intelektualny bunt? Możesz podać przykład?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jeden prosty przykład, wnioskując iż poglądy można zaimplikować do religii, to 95% polaków powinna mieć je przynajmniej podobne (np. nt homo,aborcji itp.)

My się od tego odsuwamy, wyrażamy libertynizm intelektualny - czyli swobode myślenia (gdyż chrześcijanie grzeszą również samą myślą, nas to nie dotyczy), nikt nie narzuca nam toku myślenia (mam na myśli pewne organizacje religijne) i na końcu dodam: Cogito ergo Satio - bez skrupułów.

Ruda, znowu masz jakiś problem?
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"wyrażamy libertynizm intelektualny" - tego nie musiałeś tłumaczyć..

"Jeden prosty przykład, wnioskując iż poglądy można zaimplikować do religii, to 95% polaków powinna mieć je przynajmniej podobne (np. nt homo,aborcji itp.)" - Polska krajem katolickim, jednak o tym że większość jest wierzących ale nie praktykujących nikt nie wspomnie.

Wolność mysli ... co trzyma was w ryzach? Nie ma żadnych jasno postawionych zasad których trzeba przestrzegać? Dura lex, sed lex które trzeba przestrzegać, bo czy nie ono ma być podstawą?

Z ciekawości - chrześcijanie grzeszą...u was wystepuje pojęcie i czyn kwalifikowany jak coś kryjącego sie pod pojęciem grzechu? Jak u was traktowany jest błąd, wypatrzenie, zaniedbanie na tej płaszczyźnie?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Satanizm ciekawa koncepcja na bunt przeciwko mocherków, ale wg mnie najlepszym sposobem na bunt przeciwko władzy i systemowi dążącemu do despotyzmu jest samemu dokopać się do koryta i zmienić trochę tą Polskę.

A żeby być satanistą trzeba być choć trochę inteligentnym bo gdy brakuje inteligencji nigdy się tego nie pojmie a satanizm będzie się kojarzył z diabłem czarną mszą, gwałceniem dziewic, piciem krwi, i zżeraniem cotów.
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
nie, problem to Ty masz ze soba a raczej z podejsciem do ludzi,razi mnie takie chamstwo i brak szacunku dla ludzi ,dla ludzi o ktorych nie masz zielonego pojecia
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ruda - odezwała się pani która szanuje wszystkich wokół, a moje podejście do ludzi to moja sprawa i zauważ że niemalże wcale nie jestem chamski czy nie kulturalny dla kogoś kto pisze sensownie. Tak jak cytowani poniżej panowie - piszą sensownie, to i ja odpisuje kulturanie i sensownie - oto podst. dobrej dyskusji. Chyba że ktoś pisze o bogu,katolicyźmie itp. to wtedy czasem szargają mnie nerwy ale to też zależy niekiedy od użytkownika któremu odpisuje. Aczkolwiek nie mam zamiaru nad sobą pracować, jest mi dobrze z tym jaki jestem, a że innych to uraża to ich problem. Bynajmniej nie jestem dwulicowy tak jak coniektórzy :].

ps: I nie sądzisz ze gdybym był taki jakim mnie określasz to nie dostałbym halfmoda w dziale w którym wyraża się głównie poglądy?

M't:

"wyrażamy libertynizm intelektualny" - tego nie musiałeś tłumaczyć..
Tobie nie, ale inni użytkownicy których "nie szanuje" mogli by tego nie zrozumieć dlatego napisałem troche szerzej, zapewne z powodu owego braku szacunku do reszty.


Wolność mysli ... co trzyma was w ryzach?
Ujme to tak, nasze myśli nie są ograniczane przez nikogo oprócz nas, My sami tworzymy granice myśli których nie przekraczamy, to jest najwygodniejsze rozwiązanie nie sądzisz?. Wszakże nasze postępowanie jest ograniczane, m.in. przez 11 Zasad Ziemi.

Z ciekawości - chrześcijanie grzeszą...u was wystepuje pojęcie i czyn (...)
Oczywiście, nasz "dekalog" składa się z 9 grzechów.

Jak u was traktowany jest błąd, wypatrzenie, zaniedbanie na tej płaszczyźnie?

To zależy od Satanisty, jak wiadomo każda jednostka w Sataniźmie może mieć inne odczucia. Wszakże owa "kara" że tak to nazwe, najczęściej zamyka się w samym Sataniście.

A żeby być satanistą trzeba być choć trochę inteligentnym
Pierwszym grzechem jest głupota :). I nie choć troche, acz w/g mnie przynajmniej ponad przeciętnie.

a satanizm będzie się kojarzył z diabłem czarną mszą, gwałceniem dziewic, piciem krwi, i zżeraniem cotów.

Skoro ktoś ma ochote na takie coś, to raczej Satanistą nie zostanie, brakuje tutaj jednego dużego czynnika - pędu do wiedzy. Jeśli chcesz to rozwine ten punkt w oparciu o szatanizm i Satanizm.

I wybaczcie że nie pisze kogo cytuje ale nie chce mi się wpisywać do każdej linijki z quote Waszych nicków, zresztą wiecie kto co pisał.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
a satanizm będzie się kojarzył z diabłem czarną mszą, gwałceniem dziewic, piciem krwi, i zżeraniem cotów.


Skoro ktoś ma ochote na takie coś, to raczej Satanistą nie zostanie, brakuje tutaj jednego dużego czynnika - pędu do wiedzy.

No ale tak własnie postrzegają satanizm inni i choć satanistą nie jestem chciałbym sie przeciwko temu zbuntowac. :D
 
Do góry